dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

Přidat na Seznam.cz
STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

foto: se svolením MBPFW

Nová módní inspirace přichází pravidelně každé září s největší módní akcí v Česku i na Slovensku. Mercedes-Benz Prague fashion week v těchto dnech představí výběr módních návrhářů, mezi kterými nechyběl ani Jakub Polanka. Tato kolekce přinesla módu propracovanou do posledního detailu i hlubší myšlenkou.

Blesky, třpyt i lesk jsou jen malou částí toho, co modely z kolekce STORM COMES přinesly. Jakub Polanka se tentokrát inspiroval svým balkónem a výhledem na Paříž a Eiffelovku a zároveň přírodními živly, protože z druhé strany svého bytu vidí na krásný les, jak uvedl v rozhovoru pro časopis Forbes. Dokonalé souznění mezi choreografií modelek a hudbou jen umocnilo perfektní zážitek.

foto: se svolením MBPFW

Základní kousky v černé a modré, v lesku i třpytu jsou doplněné o detaily, které ve druhé části přehlídky modelky prohodily. Stejný kousek tak vypadá na jiném outfitu i modelce naprosto odlišně, což nám dává širší perspektivu, jak si s modely hrát, jak je kombinovat a měnit.

V překladu Bouře přichází symbolizuje okamžik, kdy vidíte i cítíte chvíli těsně před bouří a máte možnost vidět věci jinak. Návrhář tak reaguje nejenom na přírodní živly, ale také na to, co se momentálně děje ve světě. Všichni jsme vlastně v bodu vyčkávání.

Dokonalé propojení elegance i extravagance nás pohladilo na duši a rozhodně řadíme práci Jakuba Polanky opakovaně mezi tu nejlepší, kterou čeští návrháři aktuálně přináší.

foto: se svolením MBPFW

 

Více fotek z přehlídky Storm comes od Jakuba Polanky si můžeme prohlídnout v naší galerii.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JAKUB POLANKA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK SS 2023 KOLEKCE JARO 2023

Související články

Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Pánská kolekce LV

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek