dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Jakub Polanka z MBFW Prague 2016

Přidat na Seznam.cz
"Aktuální postřehy. Přehlídka Jakub Polanka F/W16-17"
Jakub Polanka

Ve své nové kolekci pro sezónu F/W 2016-17 se Jakub Polanka předvedl s recyklovaným materiálem, dokonale zpracovanou kůží, křiváky, sedící ležérně a přizpůsobivě na tělech modelek. Někdy jsme mohli vidět přetočené bundy vzhůru a modely vzpřevrácené naruby, odhalující vnitřní podšívku. Co se recyklace týče, šlo o určitou hru s již jednou zpracovaným materiálem a jeho dalším přetvářením. Tento trend je stále a častěji populární u většiny současných módních designérů, kteří se k tomuto tématu opakovaně vrací. Možná jde o reakci z přesycení trhu s fast fashion, která je masivní a svět pohlcující. Okolo se vznáší jisté otázky, nad kterými se máme jistě zamyslet.

Současní designéři se navzájem ovlivňují a jejich komunikace mezi sebou je až neuvěřitelně otevřená. Přebírají od sebe různé prvky a myšlenky, avšak u každé jednotlivé značky najdeme daný rukopis a osobitou signifikantnost, nekopírují se. Jde o jistou fenomenologii, kdy ideje v kreativním společenství návrhářů létají vzduchem a každý si odnese do kolekce svůj názor. Dá se říci, že Jakub Polanka a jeho kolekce F/W16-17 jsou o atmosféře, hlavně lidech, kterými se obklopuje. Z těch je pak čerpána inspirace pro další práci. Jeho modely jsou o něčem velmi osobním, v čem se cítíme naprosto komfortně, a proto si jej chceme pořídit. Je pro nás absolutně aktuální a současný, vypovídající o něčem zcela propojeném. Jde vlastně o komunikaci. Hravost, se kterou mění trench coaty na overaly a opačně, jsou velmi zábavné a originální. Tento prvek je významným rysem, který se jistě stane nadcházejícím trendem pro budoucí sezónu.

Již u prvního modelu dal návrhář najevo, že v příštím roce bude udávat prim slonovinově bílá, krémová a všechny zemité barvy po velmi oblíbenou Yves Kleinovskou modř.

Osobnosti jako Veronika Fašínová, Jana Plodková a další známé modelky ze světa módy, které v ní působí už řádku let, podtrhly celé cítění a atmosféru přehlídky, daly jí to správné kouzlo v doprovodu hudby 90. let. Lehce odhadnout, že z této doby návrhář vycházel celkově i v řešení střihů, avšak ve svěží formě přenesené do současnosti.


 

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2016 JAKUB POLANKA MÓDNÍ NÁVRHÁŘ DOMÁCÍ TVORBA

Související články

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Limitovanou kolekci Mi fashion label si zamilují mimo jiné všichni skuteční snílci

Nejnovější kolekce oblíbené značky přináší fascinaci snem a podvědomím stejně jako touhou a svobodou. Všichni snílci zpozorněte, v této kolekci ambice mění realitu.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek