dnes je 19.07.2019 a svátek má Čeněk

Jan Černý přinesl na MBPFW surové opracování kůže i denimu

Přidat na Seznam.cz
Mercedes-Benz Prague Fashion Week odstartoval a jedna z prvních kolekcí, kterou jsme mohli vidět, byla z rukou designéra Jana Černého.

Jan Černý je mladý návrhář, student Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a tvoří výhradně výrazné menswear kousky. I tentokrát se zaměřil na transformaci klasických pánských modelů.

Dvanáct modelů představilo různorodost materiálů i vzorů. Batika provázela nejedno bavlněné i džínové sako stejně jako kalhoty. Vedle toho pončo s třásněmi a klasickým kloboukem připomínalo vzdálené Mexiko.

Návrhář Černý si rád hraje se surovými oděvy, jejich rozložením a následným znovu sestavením jednotlivých kusů. Proto nechyběla ani kůže, která má v jeho kolekcích vždy své místo. Polobotky s tkaničkami měli všichni modelové stejné v černo stříbrném provedení. Propracované modely tvořily i prošívaná bunda, bavlněná vesta nebo krátké šortky.

Jan je jednou z Black Sheeps portálu Not Just a Label a jeho práce zaujala redaktory magazínů jako Fucking Young, Kaltblut nebo blog Diane Pernet ASVOF. 

“Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week” 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JAN ČERNÝ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 KŮŽE DENIM BATIKA

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek