dnes je 20.05.2019 a svátek má Zbyšek

Jan Černý přinesl na MBPFW surové opracování kůže i denimu

Přidat na Seznam.cz
Mercedes-Benz Prague Fashion Week odstartoval a jedna z prvních kolekcí, kterou jsme mohli vidět, byla z rukou designéra Jana Černého.

Jan Černý je mladý návrhář, student Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a tvoří výhradně výrazné menswear kousky. I tentokrát se zaměřil na transformaci klasických pánských modelů.

Dvanáct modelů představilo různorodost materiálů i vzorů. Batika provázela nejedno bavlněné i džínové sako stejně jako kalhoty. Vedle toho pončo s třásněmi a klasickým kloboukem připomínalo vzdálené Mexiko.

Návrhář Černý si rád hraje se surovými oděvy, jejich rozložením a následným znovu sestavením jednotlivých kusů. Proto nechyběla ani kůže, která má v jeho kolekcích vždy své místo. Polobotky s tkaničkami měli všichni modelové stejné v černo stříbrném provedení. Propracované modely tvořily i prošívaná bunda, bavlněná vesta nebo krátké šortky.

Jan je jednou z Black Sheeps portálu Not Just a Label a jeho práce zaujala redaktory magazínů jako Fucking Young, Kaltblut nebo blog Diane Pernet ASVOF. 

“Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week” 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JAN ČERNÝ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 KŮŽE DENIM BATIKA

Související články

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek

Klára Nademlýnská v kolekci jaro / léto 2019 vsadila na různorodost a kombinovatelnost materiálů

Na první pohled nesourodá kolekce přináší hravou a jednoduše kombinovanou sérii jarních a letních kousků.

Celý článek

Designové vychytávky na květen

Voňavé a kvetoucí květiny, nebe plné slunce, louky zdobené prvním lučním kvítím a dovádějící příroda patří neodmyslitelně k měsíci květnu. Ale i počínající svatební sezóna nebo proměnlivé počasí. Český design je stejně pestrý jako květnová příroda.

Celý článek

Kolekce Cruise 2020 značky Dior je plná kultury, tradic a pocitů

Maria Grazia Chiuri rozvíjí kolekce u značky Dior neskutečně intuitivně a přirozeně. Její aktuální práce se odráží od místa, které již inspirovalo mnoho umělců, básníků a dobrodruhů.

Celý článek
Chiara Ferragni Logomania

Nová kolekce Chiary Ferragni

Italská kráska Chiara Ferragni na sebe upozornila již více než před deseti lety svým blogem The Blonde Salad a zanedlouho se stala jednou z nejvlivnějších fashion influencerů. Před dvěma lety otevřela v Miláně první obchod se svou značkou Chiara Ferragni Collection a my se teď zaměříme na její nejnovější kolekci.

Celý článek

Návrhářka Marie Copps: Nejsem zastáncem sezónních kolekcí. Nedává mi to žádný smysl

O dobrodružství, které prožívá česká návrhářka v Torontu, by si mohl kdekdo jen nechat zdát. Vydat se „bezhlavě“ do Kanady bylo velkým krokem do neznáma. A přesto tím nejlepším, který mohla udělat.

Celý článek