dnes je 24.01.2020 a svátek má Milena

Jan Černý přinesl na MBPFW surové opracování kůže i denimu

Přidat na Seznam.cz
Mercedes-Benz Prague Fashion Week odstartoval a jedna z prvních kolekcí, kterou jsme mohli vidět, byla z rukou designéra Jana Černého.

Jan Černý je mladý návrhář, student Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a tvoří výhradně výrazné menswear kousky. I tentokrát se zaměřil na transformaci klasických pánských modelů.

Dvanáct modelů představilo různorodost materiálů i vzorů. Batika provázela nejedno bavlněné i džínové sako stejně jako kalhoty. Vedle toho pončo s třásněmi a klasickým kloboukem připomínalo vzdálené Mexiko.

Návrhář Černý si rád hraje se surovými oděvy, jejich rozložením a následným znovu sestavením jednotlivých kusů. Proto nechyběla ani kůže, která má v jeho kolekcích vždy své místo. Polobotky s tkaničkami měli všichni modelové stejné v černo stříbrném provedení. Propracované modely tvořily i prošívaná bunda, bavlněná vesta nebo krátké šortky.

Jan je jednou z Black Sheeps portálu Not Just a Label a jeho práce zaujala redaktory magazínů jako Fucking Young, Kaltblut nebo blog Diane Pernet ASVOF. 

“Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week” 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA JAN ČERNÝ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 KŮŽE DENIM BATIKA

Související články

Plesové šaty

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

Celý článek

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Celý článek

Fotbalista Jan Sýkora rozjíždí svou oděvní značku BYJS

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora vstupuje do světa módy. Se svou značkou BYJS by chtěl prorazit nejen v České republice, ale i ve světě.

Celý článek

Nová Pre-fall kolekce módního domu Marchesa Notte je zahalena v květinách

Květinové motivy všude kam oko dohlédne. I tak by se dala charakterizovat nová kolekce americké módní značky Marchesa Notte, která svou sbírkou přenáší zákazníky do dalekého italského města Bergamo.

Celý článek

Módní návrhář Michal Marek představil novou kolekci i zrekonstruovaný ateliér

Po delší odmlce přichází návrhář Michal Marek s novou kolekcí, pro kterou zvolil svou hlavní múzu Agátu Prachařovou.

Celý článek

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek

Jemná víla v podání návrhářky Heleny Mertlové

Souhra přírody, ženské krásy, něhy a křehkosti je v kolekci Heleny Mertlové cítit z každého kousku látky, z každého záhybu i barvy. Jaro / léto 2020 vnímá návrhářka velmi decentně.

Celý článek