dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Jann Wenner prodává 49 % podílu ve společnosti Rolling Stone

Přidat na Seznam.cz
Jann Wenner, spoluzakladatel a vydavatel Rolling Stone, před pár dny prodal 49 procent akcií hudby a pop kultury oblíbeného časopisu.

I když nebyly zveřejněny přesné podmínky obchodu, zbývajících 51 procent podílu v časopisu je vlastněno mateřskou společností Wenner Media, která vydává US Weekly, pánský Journal stejně jako časopis Rolling Stone.

V rámci poklesu tištěných reklam se Wenner uchýlil k prodeji části akcií Meg Ru Kuok, 28letému synovi Kuok Khoon Hong, miliardáře a zakladatele největšího světového palmového oleje ve společnosti Wilmar International Ltd.

Z partnerství si Wenner slibuje, že jeho časopis získá dceřinou společnost v Singapuru, odkud ji Kuok povede. Společnost je na tom nyní tak zle, že hodnotí i interní stavbu společnosti a na všech frontách propouští. Svůj podíl na tom mají i soudní spory, které se táhnou od roku 2014.

Časopis bude mít zanedlouho 50. výročí a bojuje za svou budoucnost i v rámci digitálního vývoje, tištěných reklam či celkového oběhu. Gus Wenner, syn majitele, je z nové strategie nadšený: „Vidíme obrovskou příležitost diverzifikovat značku na nové trhy a nové oblasti podnikání.“

Na spolupráci se však těší i druhá strana, tedy generální ředitel společnosti BandLab, Kuok: „Vliv Rolling Stone na kulturu v průběhu let byl nezměrný a já jsem opravdu poctěn, že se připojím k týmu na další fázi jeho cesty. Těším se na úzkou spolupráci s Gusem, abychom se značkou do budoucna realizovali globální potenciál.“

V současné době časipis Rolling Stone vydává 12 mezinárodních vydání v Austrálii, Argentině, Brazílii, Kolumbii, Francii, Německu, Indii, Indonésii, Itálii, Japonsku, Mexiku a Rusku.

 

Přidat na Seznam.cz
ROLLING STONE ČASOPIS JANN WENNER GUS WENNER

Související články

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Vogue, módní bible a jeho historie

Vogue. Časopis, který zná každý módní nadšenec. Jak to ale celé vzniklo a kdo stál za jeho založením? Podíváme se společně do historie i současnosti.

Celý článek

Nový tým časopisu Elle? Kdo zastává pozici šéfredaktora a koho si s sebou přivedl?

Časopis Elle provází od počátku roku mnoho personálních změn. Kdo je od 1. května novým šéfredaktorem a kdo jsou další členové týmu?

Celý článek

Modelka Edita Vilkeviciute jako femme fatale pro časopis Porter

Magazín Porter u nás příliš neznáme, díky svému editoriálu v jarním vydání si však zaslouží pozornost. Modelka Edita Vilkeviciute si v něm zapózovala jako pravá femme fatale.

Celý článek

Reese Witherspoon zapózovala pro WSJ magazín

Populární herečka Reese Witherspoon, která se i po čtyřicítce pyšní dívčím vzhledem, zapózovala pro listopadový WSJ magazín.

Celý článek

Jaké tištěné módní magazíny číst v Česku?

Tištěné módní magazíny si stále drží své jméno, některé možná trochu upadají, jiné sílí. Jaké top tři časopisy můžete číst v češtině?

Celý článek

10 nej zářijových obálek módních časopisů 2017

Prohlédněte si náš výběr deseti nejpoutavějších obálek módních časopisů po celém světě pro září 2017.

Celý článek

Srpnové obálky Vogue

Prázdniny utíkají jako voda a my už pro vás máme ty nejpovedenější a i ty méně povedené hlavní strany srpnových Vogue. Která vydání nás ne/zaujala?

Celý článek