dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Jarní kolekce značky Prada je v duchu etiky a extrémních rozdílů

Přidat na Seznam.cz
Miuccia Prada v jarní kolekci popustila uzdu fantazii a nechala se strhnout vlnou surfování.

V určitém smyslu typická, v jiném netradiční, to je kolekce značky Prada pro jaro 2019. Přehlídka na módním týdnu v Miláně se nesla v duchu několika trendů. Minimalismus a etika tak velkého módního domu byla sice citelná, na druhou stranu se návrhářka uvolnila a modelům dopřála víc než hluboké výstřihy, masivní tkaniny, velké grafické potisky, krajku, šifon i bavlněné tkaničky. 

Prada se potýká v poslední době s pracovní etikou, finančním ohodnocením svých zaměstnanců a celkovou nepohodou ve firmě. „Móda má své vlastní chyby, ale není to jen móda, která je vinná. Všichni jsme vinni. Je správné bojovat, ale potřebujeme trochu času…,“ řekla k situaci Miuccia Prada. „Pokud jde o módní přehlídku, na té mi teď skutečně záleží a ukázala jsem v ní extrémní rozdíl mezi sny a svobodou, fantazií, nahotou a pozorováním sama sebe,“ dodala návrhářka.

Některé modely působí až bláznivě, zatímco jiné dokážou podtrhnout ženskou krásu. Výrazné barvy, krásné potisky, klasické košile i šortky vedle noblesních kabátů. Dva světy, které Prada v kolekci ztvárnila, mají tak málo a přitom tolik společného. „Snažím se to zjednodušit,“ řekla Miuccia o svých modelech. „Snažím se je zjednodušit, protože excentrické kousky dnes nenosí mnoho lidí. A móda potřebuje lidi. Lidi, kteří o ní budou pečovat.“

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRADA MIUCCIA PRADA JARO 2019

Související články

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek