dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Jarní kolekce značky Prada je v duchu etiky a extrémních rozdílů

Přidat na Seznam.cz
Miuccia Prada v jarní kolekci popustila uzdu fantazii a nechala se strhnout vlnou surfování.

V určitém smyslu typická, v jiném netradiční, to je kolekce značky Prada pro jaro 2019. Přehlídka na módním týdnu v Miláně se nesla v duchu několika trendů. Minimalismus a etika tak velkého módního domu byla sice citelná, na druhou stranu se návrhářka uvolnila a modelům dopřála víc než hluboké výstřihy, masivní tkaniny, velké grafické potisky, krajku, šifon i bavlněné tkaničky. 

Prada se potýká v poslední době s pracovní etikou, finančním ohodnocením svých zaměstnanců a celkovou nepohodou ve firmě. „Móda má své vlastní chyby, ale není to jen móda, která je vinná. Všichni jsme vinni. Je správné bojovat, ale potřebujeme trochu času…,“ řekla k situaci Miuccia Prada. „Pokud jde o módní přehlídku, na té mi teď skutečně záleží a ukázala jsem v ní extrémní rozdíl mezi sny a svobodou, fantazií, nahotou a pozorováním sama sebe,“ dodala návrhářka.

Některé modely působí až bláznivě, zatímco jiné dokážou podtrhnout ženskou krásu. Výrazné barvy, krásné potisky, klasické košile i šortky vedle noblesních kabátů. Dva světy, které Prada v kolekci ztvárnila, mají tak málo a přitom tolik společného. „Snažím se to zjednodušit,“ řekla Miuccia o svých modelech. „Snažím se je zjednodušit, protože excentrické kousky dnes nenosí mnoho lidí. A móda potřebuje lidi. Lidi, kteří o ní budou pečovat.“

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRADA MIUCCIA PRADA JARO 2019

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Čas na sluneční brýle. Jak vybrat ty správné a ve kterých stylových kouscích letos zazáříte?

Zatímco při pobytu na sluníčku chráníme pokožku opalovacím krémem, vlasy pokrývkou hlavy, naše oči se neobejdou bez kvalitních slunečních brýlí. Jak tedy vybrat brýle, které váš pohled ochrání a zároveň dokážou podtrhnout váš styl i osobnost? Vsaďte na kvalitu, oči vám poděkují…

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek