dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Jarní kolekce značky Prada je v duchu etiky a extrémních rozdílů

Přidat na Seznam.cz
Miuccia Prada v jarní kolekci popustila uzdu fantazii a nechala se strhnout vlnou surfování.

V určitém smyslu typická, v jiném netradiční, to je kolekce značky Prada pro jaro 2019. Přehlídka na módním týdnu v Miláně se nesla v duchu několika trendů. Minimalismus a etika tak velkého módního domu byla sice citelná, na druhou stranu se návrhářka uvolnila a modelům dopřála víc než hluboké výstřihy, masivní tkaniny, velké grafické potisky, krajku, šifon i bavlněné tkaničky. 

Prada se potýká v poslední době s pracovní etikou, finančním ohodnocením svých zaměstnanců a celkovou nepohodou ve firmě. „Móda má své vlastní chyby, ale není to jen móda, která je vinná. Všichni jsme vinni. Je správné bojovat, ale potřebujeme trochu času…,“ řekla k situaci Miuccia Prada. „Pokud jde o módní přehlídku, na té mi teď skutečně záleží a ukázala jsem v ní extrémní rozdíl mezi sny a svobodou, fantazií, nahotou a pozorováním sama sebe,“ dodala návrhářka.

Některé modely působí až bláznivě, zatímco jiné dokážou podtrhnout ženskou krásu. Výrazné barvy, krásné potisky, klasické košile i šortky vedle noblesních kabátů. Dva světy, které Prada v kolekci ztvárnila, mají tak málo a přitom tolik společného. „Snažím se to zjednodušit,“ řekla Miuccia o svých modelech. „Snažím se je zjednodušit, protože excentrické kousky dnes nenosí mnoho lidí. A móda potřebuje lidi. Lidi, kteří o ní budou pečovat.“

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRADA MIUCCIA PRADA JARO 2019

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek