dnes je 23.08.2019 a svátek má Sandra

Jarní kolekce značky Prada je v duchu etiky a extrémních rozdílů

Přidat na Seznam.cz
Miuccia Prada v jarní kolekci popustila uzdu fantazii a nechala se strhnout vlnou surfování.

V určitém smyslu typická, v jiném netradiční, to je kolekce značky Prada pro jaro 2019. Přehlídka na módním týdnu v Miláně se nesla v duchu několika trendů. Minimalismus a etika tak velkého módního domu byla sice citelná, na druhou stranu se návrhářka uvolnila a modelům dopřála víc než hluboké výstřihy, masivní tkaniny, velké grafické potisky, krajku, šifon i bavlněné tkaničky. 

Prada se potýká v poslední době s pracovní etikou, finančním ohodnocením svých zaměstnanců a celkovou nepohodou ve firmě. „Móda má své vlastní chyby, ale není to jen móda, která je vinná. Všichni jsme vinni. Je správné bojovat, ale potřebujeme trochu času…,“ řekla k situaci Miuccia Prada. „Pokud jde o módní přehlídku, na té mi teď skutečně záleží a ukázala jsem v ní extrémní rozdíl mezi sny a svobodou, fantazií, nahotou a pozorováním sama sebe,“ dodala návrhářka.

Některé modely působí až bláznivě, zatímco jiné dokážou podtrhnout ženskou krásu. Výrazné barvy, krásné potisky, klasické košile i šortky vedle noblesních kabátů. Dva světy, které Prada v kolekci ztvárnila, mají tak málo a přitom tolik společného. „Snažím se to zjednodušit,“ řekla Miuccia o svých modelech. „Snažím se je zjednodušit, protože excentrické kousky dnes nenosí mnoho lidí. A móda potřebuje lidi. Lidi, kteří o ní budou pečovat.“

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRADA MIUCCIA PRADA JARO 2019

Související články

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek