dnes je 29.03.2020 a svátek má Taťána

Jarní Oscar de la Renta v praktičtějších střizích

Přidat na Seznam.cz
Jsou to dva roky, kdy do společnosti vstoupili kreativní návrháři Laura Kim a Fernando Garcia. Od té doby je značka Oscar de la Renta jiná, než si ji můžeme pamatovat.

Kim a Garcia se zaměřují na aktuální nositelné oblečení nejenom pro známé televizní hvězdy. Do kolekcí vnikl nový styl, uvolněnost i odlišný přístup k tomu, jak má večerní róba vypadat. To znamená, že v nich najdete i běžné topy a šortky na míru.

S největší pravděpodobností staří zákazníci pojmou tento odklon od původní myšlenky spíše negativně, zatímco spousta jiných se pro tyto kolekce právě teď nadchne. V jarní kolekci 2019 se designérské duo zaměřilo na tištěný patchwork, který pochází z Itálie a zahalili do něj sukně, šaty i klasické topy. Látky poseté červenými květy, zelenými listy i barevnými ornamenty dodávají modelům pocit uvolněnosti a svobody.

Šaty řešené v mnoha provedeních od střihů za krk, na ramena či modely bez ramínek s velkými potisky a marockými siluetami jsou mnohem méně formální a přitom praktické, než kdy Oscar de la Renta navrhoval. Ale možná je na čase posunout se zase o kousek dál…

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA OSCAR DE LA RENTA BELLA HADID JARO 2019

Související články

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek