dnes je 02.04.2020 a svátek má Erika

Jason Wu sáhl po voláncích a vykouzlil půvabnou kolekci S/S 2016

Přidat na Seznam.cz
Půvabná kolekce na Newyorském Fashion Weeku návrháře Jasona Wu potěšila všechny milovníky ženských siluet a romantických prvků. 

Před nedávnem se Jason Wu ujal minimalistického postavení na poli módního odvětví a své kolekce směřoval jednoduchým a funkčním stylem. A snad jako bychom po těch pár sezónách zapomněli, jak půvabnou módu Jaosn Wu ve skutečnosti umí. Ve své jarní kolekci skloubil tři, pro něj typické styly. Minimalismus nechal volně se proplétat s čistě ženskými lemy svých modelů a nezapomněl dodat ani kapku sportovního nádechu.

Nejvýraznějším prvkem byly volány, lemování a řasení. Volány jsme viděli na většině modelů bez ohledu na použitém materiálu. A přesně díky tomu byl zřetelný rozdíl mezi volány z jemného lehkého materiálu a volány z pevné těžko poddajné látky. Přestože takovéto vlnění zjemňuje jindy ostré a přímé střihy, v obou případech vyvolává rozdílný konečný efekt. Stejně tak se dočkalo své chvíle slávy i lemování. Jemně roztřepené okraje vykouzlily jedinečný pohled na upravený a zároveň ležérně pojatý model. 

Zábavné bylo barevné zaměření kolekce. V době, kdy se většina módních návrhářů uchyluje k neutrálním tónům a nesmrtelné klasice, Jason Wu si ve své kolekci ponechal pár černých a bílých modelů a zbytek prohýřil barvami. Jahodově červená ve vrstvených modelech zářila přes celé molo a skvěle působily i zemité tóny jakými byla hořčicová, temně cihlově červená a smaragdová. 

Výjimečně bylo nositelné i provedení makeupu - modelky nosily tmavou rtěnku a sjednocenou pleť. Nic víc. A stačilo to. 

Zdroj: vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ ZNAČKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA JASON WU NEW YORK FASHION WEEK JARO/LÉTO 2016 VOLÁNY MINIMALISMUS SMARAGD

Související články

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek
Elie Saab

Elie Saab nabídl vše, po čem ženy touží

Není divu, že lisabonský designér je oblíbený nejen u celebrit. Na pařížském týdnu módy ukázal to nejlepší ze svého umu.

Celý článek