dnes je 06.05.2021 a svátek má Radoslav

Jděte k volbám! Vyzývají americké módní značky

Přidat na Seznam.cz
Silná prohlášení provázejí americké volby od nepaměti. Polarizující se společností se však ke slovu dostávají i módní značky, designéři i retaileři. Mají totiž pro voliče jeden důležitý vzkaz: „Jděte volit!"

zdroj: stylecaster.com

Politická móda

Ačkoli se to v historii nestávalo často, při volbách před 4 lety se americký módní průmysl těžce vyhranil v prezidentských volbách pro jednoho kandidáta, tedy kandidátku. Joseph Altuzarra, Marc Jacobs, Prabal Gurung a Tory Burch vytvořili speciální produkty na podporu kampaně Hillary Clintonové. Anna Wintour a Diane von Furstenberg pro ni dokonce založili finanční fond a magazín Vogue, jehož je Wintourová dlouholetou šéfredaktorkou, poprvé v historii oficiálně podpořil Hillary Clintonovou. Po volbách, které byly pro mnoho lidí šokující, dokonce několik designérů prohlásilo, že v případě, že jim bude nabídnuta spolupráce s první dámou Melanii Trumpovou, tuto spolupráci odmítnou.

Zdroj: Popsugar

Fashion Our Future

Čtyři roky však utekly jako voda a Amerika se chystá na nové prezidentské volby. V těchto volbách to ale vypadá, že módní průmysl nebude favorizovat specifické kandidáty. Designéři a módní domy totiž identifikovali novou výzvu - dostat lidi k volbám. Přední američtí politologové se totiž obávají velmi nízké volební účasti, a to především ze strany mladých lidí. Minulý týden například odstartovala iniciativa Fashion Our Future 2020. Jedná se o webovou stránku, kterou založila designérka Abrima Erwiah, zakladatelka značky Studio 189. Na této stránce nalezne volič všechny potřebné instrukce k volbám od samotné registrace po organizační záležitosti dne D. Součástí stránky je také e-shop se speciálními výrobky od známých designérů, které budou představené na blížícím se Fashion Weeku v New Yorku.

Zdroj: Fashion Our Future 2020

When We All Vote

Další projekt s názvem When We All Vote probíhá pod taktovkou dlouholeté stylistky první dámy Michelle Obamové Meredith Koop. Ta dala dohromady celou sadu produktů včetně speciálních beauty kosmetických produktů, které na sobě mají QR kód, který navede občany USA k registraci voličů. Pro projekt přislíbila účast na kampani i zpěvačka Selena Gomez. H & M USA například na svých vybraných pobočkách vyvěsí manuál voliče. Michael Kors Stuart Weitzman zase zahajují svůj merch prodej s názvem VOTE.

Zdroj: When We All Vote

Mladí musí volit

Designéři tvrdí, že je na místě starat se o volební účast mladých lidí. Je ale jen těžké uvěřit, že tyto kampaně zůstanou i nadále apolitické, vezmeme-li v úvahu nepřímou účast Michelle Obama a dalších, kteří se o politice v minulosti vyjadřovali. Dobrý úmysl je však na místě. Móda je totiž zásadním prostředkem, jak se mladí lidé mohou vyjádřit k politické situaci. Tato forma komunikace je jim totiž velmi blízká.

Zdroj: StyleCaster

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI AMERICKÉ VOLBY MICHELLE OBAMA MELANIA TRUMP VOLBY USA

Související články

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek