dnes je 30.07.2021 a svátek má Bořivoj

Jděte k volbám! Vyzývají americké módní značky

Přidat na Seznam.cz
Silná prohlášení provázejí americké volby od nepaměti. Polarizující se společností se však ke slovu dostávají i módní značky, designéři i retaileři. Mají totiž pro voliče jeden důležitý vzkaz: „Jděte volit!"

zdroj: stylecaster.com

Politická móda

Ačkoli se to v historii nestávalo často, při volbách před 4 lety se americký módní průmysl těžce vyhranil v prezidentských volbách pro jednoho kandidáta, tedy kandidátku. Joseph Altuzarra, Marc Jacobs, Prabal Gurung a Tory Burch vytvořili speciální produkty na podporu kampaně Hillary Clintonové. Anna Wintour a Diane von Furstenberg pro ni dokonce založili finanční fond a magazín Vogue, jehož je Wintourová dlouholetou šéfredaktorkou, poprvé v historii oficiálně podpořil Hillary Clintonovou. Po volbách, které byly pro mnoho lidí šokující, dokonce několik designérů prohlásilo, že v případě, že jim bude nabídnuta spolupráce s první dámou Melanii Trumpovou, tuto spolupráci odmítnou.

Zdroj: Popsugar

Fashion Our Future

Čtyři roky však utekly jako voda a Amerika se chystá na nové prezidentské volby. V těchto volbách to ale vypadá, že módní průmysl nebude favorizovat specifické kandidáty. Designéři a módní domy totiž identifikovali novou výzvu - dostat lidi k volbám. Přední američtí politologové se totiž obávají velmi nízké volební účasti, a to především ze strany mladých lidí. Minulý týden například odstartovala iniciativa Fashion Our Future 2020. Jedná se o webovou stránku, kterou založila designérka Abrima Erwiah, zakladatelka značky Studio 189. Na této stránce nalezne volič všechny potřebné instrukce k volbám od samotné registrace po organizační záležitosti dne D. Součástí stránky je také e-shop se speciálními výrobky od známých designérů, které budou představené na blížícím se Fashion Weeku v New Yorku.

Zdroj: Fashion Our Future 2020

When We All Vote

Další projekt s názvem When We All Vote probíhá pod taktovkou dlouholeté stylistky první dámy Michelle Obamové Meredith Koop. Ta dala dohromady celou sadu produktů včetně speciálních beauty kosmetických produktů, které na sobě mají QR kód, který navede občany USA k registraci voličů. Pro projekt přislíbila účast na kampani i zpěvačka Selena Gomez. H & M USA například na svých vybraných pobočkách vyvěsí manuál voliče. Michael Kors Stuart Weitzman zase zahajují svůj merch prodej s názvem VOTE.

Zdroj: When We All Vote

Mladí musí volit

Designéři tvrdí, že je na místě starat se o volební účast mladých lidí. Je ale jen těžké uvěřit, že tyto kampaně zůstanou i nadále apolitické, vezmeme-li v úvahu nepřímou účast Michelle Obama a dalších, kteří se o politice v minulosti vyjadřovali. Dobrý úmysl je však na místě. Móda je totiž zásadním prostředkem, jak se mladí lidé mohou vyjádřit k politické situaci. Tato forma komunikace je jim totiž velmi blízká.

Zdroj: StyleCaster

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI AMERICKÉ VOLBY MICHELLE OBAMA MELANIA TRUMP VOLBY USA

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek