dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Jennifer Lopez byla se svými ikonickými zelenými šaty hlavní hvězdou nové kolekce Versace

Přidat na Seznam.cz
Módní kolekce domu Versace byla rozhodně jednou z nejdiskutovanějších na milánském týdnu módy. Nejen, že Donatella představila velmi zajímavou kolekci, ale rovněž přetvořila ikonické šaty z roku 2000 vyhotovené pro Jennifer Lopez

Představte si éru, kdy jste nemohli sednout za počítač a najít na Googlu libovolnou fotografii. V roce 2000 ještě Google obrázky neexistovaly - tedy do doby, než se uskutečnil 43. ročník udílení cen Grammy. Tehdy zpěvačka Jennifer Lopez oblékla zelené šaty z dílny Donatelly Versace. Tropický potisk, nebezpečně hluboký výstřih a průsvitný materiál způsobil senzaci. Fotografie Jennifer v zelených šatech si stáhlo z oficiálních stránek Grammy přes 600 tisíc lidí. A tehdy vznikly Google Images (Google obrázky), jelikož samotný Google nezvládl na svém webu takový nápor lidí. Dodnes patří k nejikoničtějším róbám, které kdy módní dům Versace vytvořil. Ke dvacetiletému výročí se Donatella rozhodla přetvořit původní návrh a zhotovit nové šaty v modernějším pojetí, které opět vynesla dnes již padesátiletá Jlo. 

„Všichni následujeme technologie. Jsou v centru našeho života. Jsem moc ráda, že jsme těmi šaty inspirovali k vytvoření Google obrázků,” prozradila Donatella Versace. 

Kolekce však obsahovala více než jen jednu zelenou róbu, ačkoliv motiv džungle se objevil několikrát. Pozdní osmdesátá a devadesátá léta se do sbírky silně promítla. Enormně vycpaná ramena a úzký pas tvořily siluetu přesýpacích hodin. Barevná paleta nekončila jen u černé, zlaté a zelené. Naopak, Donatella nabídla pestrou škálu od oranžové nebo modré až po fialovou a růžovou. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MFW GIANNI VERSACE VERSACE DONATELLA VERSACE ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI JENNIFER LOPEZ

Související články

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek