dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Jeseníky: Drsná příroda, čarodějnická historie a okouzlující scenérie

Přidat na Seznam.cz
Vydejte se napříč horskému dobrodružství a objevte tajuplná místa Jeseníků! Poradíme vám, kde najdete ty nejpůvabnější z nich.
Tipy na zimní výlety

Znáte to taky? Celý rok se těšíte na vánoční svátky, především na klid a volno, které si můžete užít, ale po 3 dnech už máte roupy, vánoční cukroví už nechcete ani vidět a pohádky vás už omrzely? Vydejte se na výlet do horského ráje!

Ubytujte se v Karlově Studánce

Karlova Studánka, lázeňská obec působící moderně avšak starobyle zároveň. Omámí vás malebnost roubených budov, lázeňské pavilony, panenská příroda, příjemné šumění vodopádů a především horský vzduch, který je jedním z nejčistších ve střední Evropě.

Pokud neseženete ubytování přímo v lázeňské obci, nezoufejte. V okolí do 5 km je ubytování více než dost. Například v Ludvíkově, kam jezdí z Karlovy Studánky pravidelné autobusové linky. Pokud holdujete procházkám, lze do obce Ludvíkov dojít i pěšky.  Půlhodinová procházka podél silnice uprostřed tajuplného lesa. Dejte si však pozor na auta! Lesní cesta má v některých úsecích ostré zatáčky.

Karlova Studánka se pyšní léčebnými a relaxačními procedurami. Od masáží, koupelí, zábalů až po uzdravující inhalace. Doporučujeme inhalaci v solné jeskyni, která pomáhá s kožními onemocněními, dýchacími problémy, poruchami imunity a nervového systému nebo se sníženou funkcí štítné žlázy a obranyschopnosti organizmu. Nenechte si ujít ani bazén s teplou slanou vodou.

Karlova Studánka je také jedním z filmových míst. Konkrétně Slezský dům je známý z českého filmu S tebou mě baví svět, který přímo vybízí k návštěvě právě v tomto ročním období.

Na nejvyšší horu Moravy

Karlova Studánka je velmi strategickým bodem, jelikož je v jeho blízkosti plno obdivuhodných míst. Jedním z nich je Praděd, nejvyšší vrchol Hrubého a Nízkého Jeseníku. Teplota je tu opravdu nízká a tak nepodceňte výběr oblečení. Co vás potěší, je autobusová linka, která jede z Karlovy Studánky na rozcestí k tzv. Ovčárně. Na samotný vrchol vede od zastávky upravená asfaltová cesta dlouhá 3,5 km. Trasa, která je vhodná i pro rodiny s dětmi a pro kočárky.

Cestou zahlédnete Petrovy kameny, mohutná skaliska, která patří k jedněm z nejcennějších botanických lokalit v České republice. Výstup k nim je přísně zakázán z důvodu ochrany endemických rostlin i živočichů. Při pohledu na ně možná zvláštně znejistíte a budou na vás působit magicky. Traduje se totiž, že byly dějištěm čarodějnických sletů.

Rozhodně stojí za to vyjet na samotnou vyhlídku, odkud v příznivém počasí uvidíte rozhled na Králický Sněžník, Sněžku, Vysoké Tatry či Malou Fatru. Pohled, při kterém se vám bude tajit dech.

Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava opravdu vyniká okouzlující scenérií. Nejen, že stezkou vedou naučné informační tabule, ale uchvátí vás vodopády, kaskády, skalní útvary, ale také peřeje. Bílou Opavou vede několik tras, avšak průměrná délka se pohybuje okolo 6 km. V nepříznivém počasí však okruh nedoporučujeme, protože terén bývá v některých místech kluzký. Pokud takový případ nastane, vydejte se do města Bruntál a navštivte renezanční, barokně upravovaný zámek či malebná náměstí.

Zdroj: instagram @zanetapodlahova; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ JESENÍKY TIP NA VÝLET ČESKÁ REPUBLIKA

Související články

Nákupní tip: příroda, bylinky i hojivé účinky v podobě přírodní kosmetiky

Jak už jsme avizovali na začátku února, sebeláska i láskám k druhým provází měsíc únor od začátku do konce. Nadělte si trošku radosti díky přírodní kosmetice.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Máte rádi dobrou kávu a chcete si ji vychutnat v pohodlí domova? Vyzkoušejte kapsle STARBUCKS

Každý milovník kávy ví, že STARBUCKS je na vrcholu kvalitních horkých nápojů. A co teprve STARBUCKS by NESPRESSO®, kávové kapsle, za kterými nemusíte nikam chodit a vychutnáte si je v pohodlí svého domova. Pojďte se s nimi pořádně seznámit.

Celý článek

Nízké, vysoké nebo po kolena: jaké zimní boty se lichotí postavě s křivkami?

Různé typy postav vyžadují různé styly a typy outfitů. A ne jinak tomu je u bot. V tomto článku se podíváme na zimní obuv, která sedne dámám s křivkami a poradíme, jaké outfity si letos pořídit do zimního šatníku.

Celý článek

Valentýn: inspirujte se originálními tipy na dárky pro své milované

Po roce přichází opět svátek všech zamilovaných den svatého Valentýna. A jako každý rok, i letos jsme pro vás připravili tipy, kterými zajisté potěšíte svou drahou polovičku. Nechte se pro své vyznání lásky inspirovat těmito valentýnskými novinkami.

Celý článek

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Domácí pohodlíčko aneb dupačky pro dospělé - ideál letošního vánočního dárku

Blíží se Vánoce a s ním i hon na vánoční dárky. Letos je všechno trochu jiné. Většina z nás musela letošní rok strávit převážně v našich domovech. Pohodlí je a bude pro nás velmi důležité a my vám poradíme, jak jej můžete darovat pod stromeček svým blízkým i sami sobě.

Celý článek

LUXUSNÍ LYŽAŘSKÁ DOVOLENÁ V NEJVÝŠE POLOŽENÉM PĚTIHVĚZDIČKOVÉM HOTELU V ALPÁCH

Máte rádi sníh a zimní sporty a střediska se špičkovou nabídkou sjezdovek? Už se vám omrzely après-ski party na lyžařských chatách a v hlučných barech dole u lanovek? Umíte ocenit skvělou gastronomii, pozorný servis a kvalitní horské wellness? Pak jedině Hochgurgl! Vítejte na vrcholu potěšení z lyžování, obklopeném 21 třítisícovkami v Ötztálských Alpách.

 

Celý článek