dnes je 28.11.2020 a svátek má René

Jeseníky: Drsná příroda, čarodějnická historie a okouzlující scenérie

Přidat na Seznam.cz
Vydejte se napříč horskému dobrodružství a objevte tajuplná místa Jeseníků! Poradíme vám, kde najdete ty nejpůvabnější z nich.
Tipy na zimní výlety

Znáte to taky? Celý rok se těšíte na vánoční svátky, především na klid a volno, které si můžete užít, ale po 3 dnech už máte roupy, vánoční cukroví už nechcete ani vidět a pohádky vás už omrzely? Vydejte se na výlet do horského ráje!

Ubytujte se v Karlově Studánce

Karlova Studánka, lázeňská obec působící moderně avšak starobyle zároveň. Omámí vás malebnost roubených budov, lázeňské pavilony, panenská příroda, příjemné šumění vodopádů a především horský vzduch, který je jedním z nejčistších ve střední Evropě.

Pokud neseženete ubytování přímo v lázeňské obci, nezoufejte. V okolí do 5 km je ubytování více než dost. Například v Ludvíkově, kam jezdí z Karlovy Studánky pravidelné autobusové linky. Pokud holdujete procházkám, lze do obce Ludvíkov dojít i pěšky.  Půlhodinová procházka podél silnice uprostřed tajuplného lesa. Dejte si však pozor na auta! Lesní cesta má v některých úsecích ostré zatáčky.

Karlova Studánka se pyšní léčebnými a relaxačními procedurami. Od masáží, koupelí, zábalů až po uzdravující inhalace. Doporučujeme inhalaci v solné jeskyni, která pomáhá s kožními onemocněními, dýchacími problémy, poruchami imunity a nervového systému nebo se sníženou funkcí štítné žlázy a obranyschopnosti organizmu. Nenechte si ujít ani bazén s teplou slanou vodou.

Karlova Studánka je také jedním z filmových míst. Konkrétně Slezský dům je známý z českého filmu S tebou mě baví svět, který přímo vybízí k návštěvě právě v tomto ročním období.

Na nejvyšší horu Moravy

Karlova Studánka je velmi strategickým bodem, jelikož je v jeho blízkosti plno obdivuhodných míst. Jedním z nich je Praděd, nejvyšší vrchol Hrubého a Nízkého Jeseníku. Teplota je tu opravdu nízká a tak nepodceňte výběr oblečení. Co vás potěší, je autobusová linka, která jede z Karlovy Studánky na rozcestí k tzv. Ovčárně. Na samotný vrchol vede od zastávky upravená asfaltová cesta dlouhá 3,5 km. Trasa, která je vhodná i pro rodiny s dětmi a pro kočárky.

Cestou zahlédnete Petrovy kameny, mohutná skaliska, která patří k jedněm z nejcennějších botanických lokalit v České republice. Výstup k nim je přísně zakázán z důvodu ochrany endemických rostlin i živočichů. Při pohledu na ně možná zvláštně znejistíte a budou na vás působit magicky. Traduje se totiž, že byly dějištěm čarodějnických sletů.

Rozhodně stojí za to vyjet na samotnou vyhlídku, odkud v příznivém počasí uvidíte rozhled na Králický Sněžník, Sněžku, Vysoké Tatry či Malou Fatru. Pohled, při kterém se vám bude tajit dech.

Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava opravdu vyniká okouzlující scenérií. Nejen, že stezkou vedou naučné informační tabule, ale uchvátí vás vodopády, kaskády, skalní útvary, ale také peřeje. Bílou Opavou vede několik tras, avšak průměrná délka se pohybuje okolo 6 km. V nepříznivém počasí však okruh nedoporučujeme, protože terén bývá v některých místech kluzký. Pokud takový případ nastane, vydejte se do města Bruntál a navštivte renezanční, barokně upravovaný zámek či malebná náměstí.

Zdroj: instagram @zanetapodlahova; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ JESENÍKY TIP NA VÝLET ČESKÁ REPUBLIKA

Související články

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Jak připravit dokonalý horký nápoj? Začněte tím, že voda je matkou čaje

Zachumlat se pod deku s napínavou knížkou a kvalitním čajem nebo kávou, to je to, po čem v chladných měsících nezřídka zatoužíme. Jak si připravit dokonalý horký nápoj? Jak praví čínské přísloví: „Voda je matkou čaje“.

Celý článek

Nejlepší podzimní dekorace do vašeho obydlí

Dny se krátí a je chladnější počasí, to znamená jediné – ten pravý podzim je už s námi. Zůstává otázkou, zdali jste si už připravili podzimní dekoraci? Pokud ne, pojďte se s námi podívat na zajímavé tipy pro vaše domovy. 

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Přechodové kabáty podle typů postavy: Který sedne vám?

Přichází překrásné období přechodových kabátků. A letos je opravdu z čeho vybírat. Vybere si i ta, které zrovna nevoní maxi styl, ze kterého čerpají aktuální módní trendy.

Celý článek

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek