dnes je 06.08.2020 a svátek má Oldřiška

Jeseníky: Drsná příroda, čarodějnická historie a okouzlující scenérie

Přidat na Seznam.cz
Vydejte se napříč horskému dobrodružství a objevte tajuplná místa Jeseníků! Poradíme vám, kde najdete ty nejpůvabnější z nich.
Tipy na zimní výlety

Znáte to taky? Celý rok se těšíte na vánoční svátky, především na klid a volno, které si můžete užít, ale po 3 dnech už máte roupy, vánoční cukroví už nechcete ani vidět a pohádky vás už omrzely? Vydejte se na výlet do horského ráje!

Ubytujte se v Karlově Studánce

Karlova Studánka, lázeňská obec působící moderně avšak starobyle zároveň. Omámí vás malebnost roubených budov, lázeňské pavilony, panenská příroda, příjemné šumění vodopádů a především horský vzduch, který je jedním z nejčistších ve střední Evropě.

Pokud neseženete ubytování přímo v lázeňské obci, nezoufejte. V okolí do 5 km je ubytování více než dost. Například v Ludvíkově, kam jezdí z Karlovy Studánky pravidelné autobusové linky. Pokud holdujete procházkám, lze do obce Ludvíkov dojít i pěšky.  Půlhodinová procházka podél silnice uprostřed tajuplného lesa. Dejte si však pozor na auta! Lesní cesta má v některých úsecích ostré zatáčky.

Karlova Studánka se pyšní léčebnými a relaxačními procedurami. Od masáží, koupelí, zábalů až po uzdravující inhalace. Doporučujeme inhalaci v solné jeskyni, která pomáhá s kožními onemocněními, dýchacími problémy, poruchami imunity a nervového systému nebo se sníženou funkcí štítné žlázy a obranyschopnosti organizmu. Nenechte si ujít ani bazén s teplou slanou vodou.

Karlova Studánka je také jedním z filmových míst. Konkrétně Slezský dům je známý z českého filmu S tebou mě baví svět, který přímo vybízí k návštěvě právě v tomto ročním období.

Na nejvyšší horu Moravy

Karlova Studánka je velmi strategickým bodem, jelikož je v jeho blízkosti plno obdivuhodných míst. Jedním z nich je Praděd, nejvyšší vrchol Hrubého a Nízkého Jeseníku. Teplota je tu opravdu nízká a tak nepodceňte výběr oblečení. Co vás potěší, je autobusová linka, která jede z Karlovy Studánky na rozcestí k tzv. Ovčárně. Na samotný vrchol vede od zastávky upravená asfaltová cesta dlouhá 3,5 km. Trasa, která je vhodná i pro rodiny s dětmi a pro kočárky.

Cestou zahlédnete Petrovy kameny, mohutná skaliska, která patří k jedněm z nejcennějších botanických lokalit v České republice. Výstup k nim je přísně zakázán z důvodu ochrany endemických rostlin i živočichů. Při pohledu na ně možná zvláštně znejistíte a budou na vás působit magicky. Traduje se totiž, že byly dějištěm čarodějnických sletů.

Rozhodně stojí za to vyjet na samotnou vyhlídku, odkud v příznivém počasí uvidíte rozhled na Králický Sněžník, Sněžku, Vysoké Tatry či Malou Fatru. Pohled, při kterém se vám bude tajit dech.

Bílá Opava

Naučná stezka Bílá Opava opravdu vyniká okouzlující scenérií. Nejen, že stezkou vedou naučné informační tabule, ale uchvátí vás vodopády, kaskády, skalní útvary, ale také peřeje. Bílou Opavou vede několik tras, avšak průměrná délka se pohybuje okolo 6 km. V nepříznivém počasí však okruh nedoporučujeme, protože terén bývá v některých místech kluzký. Pokud takový případ nastane, vydejte se do města Bruntál a navštivte renezanční, barokně upravovaný zámek či malebná náměstí.

Zdroj: instagram @zanetapodlahova; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE CESTOVÁNÍ JESENÍKY TIP NA VÝLET ČESKÁ REPUBLIKA

Související články

Plus sized svatební šaty - nenechte se navléci do bílého pytle

Ve světě plus sized to ženy nemají vždycky lehké. Pro spousty z nás je nakupování svatebních šatů noční můrou. A zvláště pak, když se pro nás v konfekci najdou pouze jedny šaty, které vypadají jako pytel na brambory. Říkáme, ne! Vítejte ve světě haute couture plus sized brides!

Celý článek

Novinky na Netflixu, na co se můžete těšit?

Léto, bazén, knížky a seriály. Takto začínaly letní měsíce pro mnohé z vás. Odpočinek od školy, práce či dětí můžete využít s oblíbeným seriálem nebo filmem. Co je nového na Netflixu v červenci?

Celý článek

Teplákové šortky - patří ještě vůbec do vašeho šatníku?

Uvažovala jste někdy nad tím, že byste si své oblíbené teplákové šortky vzala jinam než na zahradní párty u kamarádky? Například do práce v kanceláři? A je to vůbec možné? Prozkoumali jsme pro vás, kam až sahají hranice teplákových šortek.

Celý článek

Nejznámější města módy

Milujete módu a chcete jí být nablízku? Co tak navštívit nejznámější města módy a nechat se okouzlit jejich atmosférou? Na vlastní oči uvidíte nejen památky a historii města, ale také všechny možné obchody s luxusními značkami.

Celý článek

Pozitivní přístup k životu

Za poslední dobu se mnoha lidem kvůli koronavirové situaci na povrch vydralo několik problémů. Jak pracovních, osobních tak psychických. Jak si zajistit pozitivní přístup za každé situace?

Celý článek

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek