dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Přidat na Seznam.cz
Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

foto: Paul Tomasini / se svolením Jitky Klett

Návrhářka Jitka Klett byla jediným účastníkem, který představoval svou tvorbu oba večery 3. a 4. června. První večer odprezentovala Jitka Klett svou Ready to Wear linii JK Klett a novou kolekci PURA, která se nese v tónu jemných pastelových barev, symbolizuje harmonii těla a duše, vnitřní pohodu a klid. Druhý večer si publikum užilo show z modelů Couture kolekcí deseti módních návrhářů.

Jitka Klett Couture byla vybrána jako finální show celého Morocco Fashion Week 2022. Kolekce je dynamická, plná originálních střihů, barev a nepředvídatelných detailů. Jejím poselstvím je inspirovat a probudit touhu zkusit nové módní trendy. Modely z linie Couture byly doplněny ručně háčkovanými kousky z dílny Dany Dobřichovské a krásnými ručně vyráběnými korunkami z dílny Aničky Škarda Čarbičková.

Letošní rok je pro módní návrhářku Jitku Klett vskutku nabitý. Po úspěšných módních show v Paříži, Miláně a Filmovém festivalu v Cannes představila obě své módní linie v Maroku. Dalšími tvůrci, kteří předvedli své modely, byli například Renata Couture, Hind Tahiri, Salma Lazrak, či Zeynep Erdogan. Akce se rovněž zúčastnily významné celebrity z Middle East, mezi nimi například Hanady Hany Mehanna, Mahira Abdel Aziz nebo Dorra Zarrouk.

Oriental Fashion Show v Marrakéši byla dechberoucím zážitkem pro publikum i designéry, a to vše za hojné účasti médií a fotografů z celého světa. Jitka Klett svou účastí na mezinárodních módních molech pravidelně šíří dobré jméno české módní scény.

Kompletní přehlídku si můžeme prohlédnout u nás v GALERII.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA JITKA KLETT FASHION DESIGNER

Související články

6 tipů minisukní na každou letní náladu

Nejenom mezi světovými módními návrháři vypuklo letní šílenství zvané minisukně. Kterou si vybrat a neutratit za ni třetinu výplaty?

Celý článek

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek
Dámská a pánská móda

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Celý článek

Z mini-mikro, nový trend ve střihu nejen dámských sukní

"Čím kratší, tím lepší." Návrháři se začali předhánět v tom, kam může móda posunout hranici vkusu, lacinosti i elegance.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

RAFINOVANÉ PLAVKY OVERALL OFFICE

Česká značka Overall Office přichází s letošní novinkou a poprvé tak opouští svůj ikonický, spirálovitý design ve prospěch dvoudílných plavek, které probudí vaši ženskost.

Celý článek