dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

Přidat na Seznam.cz
I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Vysportovaná postava, tetování i sympatický úsměv oslnily porotu v roce 2016 natolik, že Pepa Kůrka soutěž Muž roku vyhrál. V té době pracoval ještě jako vězeňský dozorce, dnes vlastní hudební klub a posilovnu. Vedle sebe má navíc velmi krásnou českou zpěvačku Barboru Mottlovou. Přečtěte si, jak si užil natáčení jejího klipu a jaké má plány do budoucna.

Již není tajemstvím, že jste s Bárou Mottlovou spolu. Jak jste se seznámili?
Na jedné módní přehlídce a troufnu si říct, že hned přeskočila jiskra.

Účinkoval jsi i v Báry nejnovějším klipu s názvem "Udělej mi to". Jak takové natáčení probíhalo? 
Byla tam velice příjemná atmosféra, všichni, co se na klipu podíleli jsou opravdu profesionálové. Tak že já jsem byl velice spokojený a hrálo se mi moc dobře. Cítil jsem se skvěle a jsem moc rád, že mi Barča dala důvěru si u ní ve videoklipu zahrát.

Bavilo by tě herectví? Jaká role by tě lákala? 
Já už jsem to říkal hned po vítězství v Muži roku, že by mě bavilo hrát. Mám za sebou pár menších rolí ať už v reklamách nebo seriálech, ale nic velkého….Tak doufám, že ještě nějaká větší nabídka přijde.

Jak se udržuješ ve formě? Využíváš zejména výhod vlastní posilovny, nebo jsi spíš na venkovní aktivity? 
Využívám hlavně svoji posilovnu, občas si zajdu na thajský box a ještě hraju fotbal. Prakticky každý den sportuji.

Uvažoval si někdy nad tím, že by ses živil jako fitness trenér nebo výživový poradce? 
Já jsem se živil jako trenér, něž jsem převzal posilovnu, a i chvilku potom sem ještě trénoval, bohužel teď nemám už na klienty tolik času jako dříve, a proto už se trénování nevěnuji.

Teď se věnuješ vlastní posilovně a hudebnímu klubu, to jsou dva odlišné obory. Co tě baví více a proč? 
Co mě baví více? Asi club, protože více vydělává:) Ale samozřejmě mám přece jen trošku blíže k posilovně.

Uběhlo pár let, kdy ses stal vítězem soutěže Muž roku. Jak moc se od té doby změnil tvůj život? 
Změnil se vážně hodně, opustil jsem práci a začal jsem podnikat. Naplno se věnovat modelingu, díky kterému jsem poznal i svoji partnerku, za kterou jsem nesmírně rád. 

Tehdy jsi pracoval jako vězeňský dozorce, to určitě nebyla úplně snadná práce? Proč si toto zaměstnání opustil?  
Já už jsem přemýšlel nad výpovědí delší dobu, pak přišlo vítězství v Muži roku a de facto nebylo co řešit. Důvodů bylo trošku více ale prim hrála hlavně časová vytíženost a psychická náročnost.

Co čeká Pepu Kurku v nadcházejícím čase? Prozradíš nám, na čem momentálně pracuješ? Co se chystá? 
Teď krom pár přehlídek a focení nic zásadního… Chci se naplno věnovat podnikání a kdo ví, třeba ještě rozjedu nějaký jiný podnik, abych toho neměl málo. A zanedlouho budou Vánoce a ty si chci užít, pokud možno, co nejvíce v klidu s rodinou a přítelkyní.

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR PEPA KURKA BARBORA MOTTLOVÁ FITNESS CESTOVÁNÍ

Související články

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

Celý článek

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

ŽENY ZA MIXÁŽNÍM PULTEM: JAK TVOŘÍ ČESKÉ DJKY?

Dvě ženy, které milují hudbu a dokážou roztančit davy. První dáma českého DJingu, DJ Lucca, působí na české hudební scéně už více než dvě dekády. K rozhovoru přizvala i začínající talentovanou DJ Neomi. Jak obě hudebnice hodnotí své začátky a co by poradily začínajícím DJkám? 

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Šumavské podhůří krásné za každého počasí

Říká se, že na Šumavě je krásně za každého počasí. Když je ale chladno nebo prší, tak to pro výlety do šumavské přírody ideální není. V tu chvíli se stává sázkou na jistotu návštěva Sušicka.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek