dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

Přidat na Seznam.cz
I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Vysportovaná postava, tetování i sympatický úsměv oslnily porotu v roce 2016 natolik, že Pepa Kůrka soutěž Muž roku vyhrál. V té době pracoval ještě jako vězeňský dozorce, dnes vlastní hudební klub a posilovnu. Vedle sebe má navíc velmi krásnou českou zpěvačku Barboru Mottlovou. Přečtěte si, jak si užil natáčení jejího klipu a jaké má plány do budoucna.

Již není tajemstvím, že jste s Bárou Mottlovou spolu. Jak jste se seznámili?
Na jedné módní přehlídce a troufnu si říct, že hned přeskočila jiskra.

Účinkoval jsi i v Báry nejnovějším klipu s názvem "Udělej mi to". Jak takové natáčení probíhalo? 
Byla tam velice příjemná atmosféra, všichni, co se na klipu podíleli jsou opravdu profesionálové. Tak že já jsem byl velice spokojený a hrálo se mi moc dobře. Cítil jsem se skvěle a jsem moc rád, že mi Barča dala důvěru si u ní ve videoklipu zahrát.

Bavilo by tě herectví? Jaká role by tě lákala? 
Já už jsem to říkal hned po vítězství v Muži roku, že by mě bavilo hrát. Mám za sebou pár menších rolí ať už v reklamách nebo seriálech, ale nic velkého….Tak doufám, že ještě nějaká větší nabídka přijde.

Jak se udržuješ ve formě? Využíváš zejména výhod vlastní posilovny, nebo jsi spíš na venkovní aktivity? 
Využívám hlavně svoji posilovnu, občas si zajdu na thajský box a ještě hraju fotbal. Prakticky každý den sportuji.

Uvažoval si někdy nad tím, že by ses živil jako fitness trenér nebo výživový poradce? 
Já jsem se živil jako trenér, něž jsem převzal posilovnu, a i chvilku potom sem ještě trénoval, bohužel teď nemám už na klienty tolik času jako dříve, a proto už se trénování nevěnuji.

Teď se věnuješ vlastní posilovně a hudebnímu klubu, to jsou dva odlišné obory. Co tě baví více a proč? 
Co mě baví více? Asi club, protože více vydělává:) Ale samozřejmě mám přece jen trošku blíže k posilovně.

Uběhlo pár let, kdy ses stal vítězem soutěže Muž roku. Jak moc se od té doby změnil tvůj život? 
Změnil se vážně hodně, opustil jsem práci a začal jsem podnikat. Naplno se věnovat modelingu, díky kterému jsem poznal i svoji partnerku, za kterou jsem nesmírně rád. 

Tehdy jsi pracoval jako vězeňský dozorce, to určitě nebyla úplně snadná práce? Proč si toto zaměstnání opustil?  
Já už jsem přemýšlel nad výpovědí delší dobu, pak přišlo vítězství v Muži roku a de facto nebylo co řešit. Důvodů bylo trošku více ale prim hrála hlavně časová vytíženost a psychická náročnost.

Co čeká Pepu Kurku v nadcházejícím čase? Prozradíš nám, na čem momentálně pracuješ? Co se chystá? 
Teď krom pár přehlídek a focení nic zásadního… Chci se naplno věnovat podnikání a kdo ví, třeba ještě rozjedu nějaký jiný podnik, abych toho neměl málo. A zanedlouho budou Vánoce a ty si chci užít, pokud možno, co nejvíce v klidu s rodinou a přítelkyní.

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR PEPA KURKA BARBORA MOTTLOVÁ FITNESS CESTOVÁNÍ

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Rozhovor s Ilonou Bittnerovou, která je velice uznávaná v oblasti ženské menstruace

Jako první do ČR přivezla a představila na trhu menstruační kalíšky. U toho nezůstala a nyní je specialistkou na všechny možné pomůcky od menstruačních kalhotek, mořských hub a jiných udržitelných ekologických potřeb.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek