dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

Jsem vždy ráda, když se potkám s hodnými a pracovitými lidmi, říká senátorka Miluše Horská

Přidat na Seznam.cz
Je velmi aktivní, srdce má na pravém místě, cení si základních lidských hodnot a snaží se pomáhat. Zastavit na chvíli senátorku Miluši Horskou není úplně snadný úkol, nám se to však podařilo a zeptali jsme se jí na její cit k módě, k handicapovaným dětem i na to, kde ráda tráví svůj volný čas.

foto: se svolením senátorky Miluše Horské

Paní senátorko, jak se před volbami cítíte?

Jsem překvapena z krásných osobních reakcí od lidí, ale zaskočena z dost humusu na soc. sítích. Kampaň je nejnáročnější období pro politika. Zdá se mi, že obhajovat je těžší, než jít do politiky poprvé, ale zase nyní nechybí zkušenost a jistý nadhled. A jsem velmi překvapena, že konkurenci vadí moje srdíčko na plakátech.

Máte obrovské sociální cítění. Co bylo prvním impulzem pro založení školy Svítání pro handicapované děti?

Rodiče dětí těžce zdravotně postižených dětí. Neměli důstojné místo, kam své děti v minulém režimu dávat. Režim tyto lidi ukrýval. Ta silná touha pomoci napravit křivdy doby minulé mě drží dosud. A taky jsme chtěli zařadit tyto lidi do života, aby mohli být pro společnost platní. Rodiče beru stále jako největší parťáky.

Jak vnímáte módu v politice u nás a v zahraničí? Máme se stále co učit, nebo se dokážeme reprezentovat na té nejlepší úrovni?

V zahraničí vidím, že je móda leckde uvolněnější, leckde přísněji protokolární. Je to ale stát od státu. U nás bych řekla obecně, že je to o výchově ke vkusu, a ta není v naší společnosti na prvním místě. A to se odráží ve společnosti, tak i v oblékání v politice. Přivítala bych, aby nás i protokolisté více školili.

Prozraďte nám, co nejraději nosíte? Bez čeho si nedokážete svůj šatník představit?

Nejdříve doplňky, kabelky, dobře vypadající a pohodlné boty, klobouky, ráda kombinuji sukně a halenky, protože se snažím být stále jiná, ale úplně nejlépe si připadám v žensky vyhlížejících šatech. Miluji pohodlné kalhoty, ale musím je využívat střídmě. Prostě hezky a vkusně se oblékat, to mě baví.

Jak trávíte to málo volného času, který máte? Vyhledáváte spíše aktivní nebo pasivní odpočinek?

Jsem člověk, který neposedí. A k tomu mi pomáhají i vnoučata. Ale baví mě i lyžovat, plavat, sžívám se i s odrážecí koloběžkou. Po kampani ale asi vydržím i ležet.

foto: se svolením senátorky Miluše Horské

Jste nezávislou senátorkou za Pardubicko, Přeloučsko a Chlumecko a znovu na tuto pozici kandidujete. Jaká místa máte v těchto oblastech nejraději?

Opakuji to často, že mám nejkrásnější volební okrsek. Jeho srdcem je téměř stotisícové město se vším, co k tomu patří, s úchvatným historickým centrem, kde se mi nyní podařilo díky EU dotacím přestavět starou historickou školu a v těchto dnech se tam stěhujeme. Pak mám v okrsku vísky a městyse, v nichž bych klidně hned žila. Říkám to o Cholticích, Přelouči, ale i vesnicích typu Barchov, Brloh, Sobětuchy, Sopřeč, Vápno a další. No a objevila jsem i Chlumec nad Cidlinou se zámkem. Jsem vždy ráda, když se tam potkám s hodnými a pracovitými lidmi. Těch míst mám ve svém obvodu opravdu mnoho.

Co si představíte pod pojmem design? Zkuste to definovat v pěti slovech.

Vkus, umění, elegance, nevšednost i výstřednost.

Vaším životním heslem jsou moudrá slova Gándhího: „Udělat věc, které se bojíme, je první krok k úspěchu.“ Jak toto heslo vnímáte ve svém životě? Dokázala jste „překročit“ vlastní strach a co přesně vám to přineslo?

Mnoho lidí si ťukalo, když jsem se vydala na cestu politiky. Ale mně tolik věcí vadilo a brzdilo moji pracovní cestu, že jsem až po padesátce dospěla k tomu překročit svůj stín a jako žena a nestranička, jsem se odhodlala dát se lidem do služby. Potřetí kandiduji a lidé v mém městě mě zdraví a nepřechází na chodník na druhou stranu, když mě mají potkat. Myslím, že mě potkalo velké štěstí.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ROZHOVOR SENÁTORKA MILUŠE HORSKÁ MILUŠE HORSKÁ

Související články

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

V Británii udává trendy královská rodina a smetánka, u nás chtějí zákazníci svobodu a originalitu, říká modistka Hana Škorpilová

Modistka Hana Škorpilová je bezesporu špičkou ve svém oboru. V Praze vede vlastní modistickou školu, kde se můžete naučit nejen základy výroby klobouků. Hlavní je kreativní duše i chuť naučit se tradiční řemeslo třeba v modernějším pojetí.

Celý článek

Člověk by měl všechno dělat naplno, vědomě a nejlíp jak dovede, říká podnikatel Dalibor Uhlíř

Dlouholetý manažer a podnikatel, sportovní nadšenec a člověk, který žije tady a teď. Dalibor Uhlíř se vydal cestou kandidatury do senátu České republiky, nás však více zajímalo, jak vnímá módu svou i svých dětí a jaká je jeho životní mantra.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Kalendář Pirelli na rok 2023 nafotilo 14 supermodelek

49. ročník projektu Pirelli bude obsahovat snímky pořízené australskou fotografkou Emmou Summerton a je zaměřený na 14 nejvýznamnějších hvězd z řad modelingu.

Celý článek

ŽENY ZA MIXÁŽNÍM PULTEM: JAK TVOŘÍ ČESKÉ DJKY?

Dvě ženy, které milují hudbu a dokážou roztančit davy. První dáma českého DJingu, DJ Lucca, působí na české hudební scéně už více než dvě dekády. K rozhovoru přizvala i začínající talentovanou DJ Neomi. Jak obě hudebnice hodnotí své začátky a co by poradily začínajícím DJkám? 

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek