dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Přidat na Seznam.cz
Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

foto: Pexels.com / Mario Abad

Mnoho z nás posílá peníze na různé organizace, někdo přímo na Ukrajinu, jiní se snaží posbírat oblečení a hračky po svých dětech a předat je potřebným. A pak tu máme pár menších i větších talentů, kteří se rozhodli spojit svou práci s pomocí lidem utíkajícím před válkou, i těm, kteří v ní zůstávají bojovat. Tyto trička, odznáčky či náušnice vyjadřují váš politický názor a zároveň jejich výtěžek poputuje na pomoc Ukrajině.

Moje Bohéma

Značka Moje Bohéma zaměřující se na české dědictví přináší trička, odznaky a plátěné tašky, které budou prodávat po nějaký čas a jejich výtěžek každý týden posílat na konto Člověk v tísni. Jen za první tři dny od spuštění prodeje se podařilo vytěžit již 333 473 Kč.

 

Módní značka PONER

Pomocnou ruku nabízí i návrhářské a sesterské duo Nikol a Jakub Ponerovi, kteří zveřejnili pracovní inzerát na pozici pomocné ruky - brigádnice. Nabídka je směrována na šikovnou švadlenku, která právě uprchla z Ukrajiny.

 

Kosmetika BIORYTHME

Ručně vyráběná kosmetika v České republice Biorythme se také zapojila. Výtěžek z prodeje deodorantů odeslala na konto Člověk v tísni. Celkově to dělá částku 100 000 Kč.

 

Kožedělník Jan Planička

I designér Jan Planička se zapojil do solidarity, která hýbe celým světem. Ze svých hotových výrobků vybral ty ve žluté a modré barvě, umístil na ně slevu a celý výtěžek pak pošle na sbírku obecně prospěšné společnosti Post Bellum - Paměť národa, která za ně Ukrajincům dodává třeba zdravotnické a ochranné pomůcky a vybavení na obranu, které jim pomohou bránit svou svobodu.

 

Hana Zárubová

Úžasné gesto udělala i oblíbená česká návrhářka Hana Zárubová, která vymezila tři dny na začátku tohoto týdne, kdy 50 % z každého prodeje dala stranou a ve finále tak odeslala na pomoc válkou ničené Ukrajině, prostřednictvím konta Člověk v tísni, částku 73 600 Kč.

 

 

Olga Lounová

Ani českým celebritám není osud ukrajinských rodin lhostejný. Se srdcem na dlani pomáhá zpěvačka a herečka Olga Lounová, která poskytuje přístřeší hned několika rodinám a za pomoci dalších dobrovolníků a firem nakupuje vybavení do těchto bytů včetně nábytku a dalších nezbytných věcí. Vše se dozvíte na zpěvaččině Instagramu v Instastories.

 

Jaromír Jágr

Jak spojit příjemné s užitečným vymyslela naše hokejová jednička Jarda Jágr. V tuto chvíli se snaží domluvit hokejový zápas, poslední kolo se Spartou v O2 aréně. Výtěžek ze vstupného by pak věnovali ukrajinským rodinám. Držíme pěsti, aby se i tento krásný čin podařilo zrealizovat.

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ČESKÉ ZNAČKY CELEBRITY OLGA LOUNOVÁ JAROMÍR JÁGR BIORYTHME JAN PLANIČKA PONER JAKUB PONER NIKOL PONEROVÁ MOJE BOHÉMA HANA ZÁRUBOVÁ

Související články

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek