dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Kdy je vhodný věk začít s modelingem?

Přidat na Seznam.cz
Modeling je splněný sen pro mnoho mladých dívek. Po dlouhou dobu však vyvstává otázka, kdy s ním začít, aby to nebylo příliš brzy. Jaký je názor Ameriky a Evropy?

Americký pohled na věk modelek

V Americe se od roku 2018 propaguje věk modelek pro přehlídky a kampaně 18 let. Nejprestižnější a nejvlivnější nakladatelství Condé Nast, které má pod palcem všechna světová vydání Vogue, přišel právě v roce 2018 s tím, že nebude pro focení ani jiné účely zaměstnávat modelky pod hranicí 18ti let. K nakladatelství se přidal i známý CFDA módní panel. Ne všichni američtí návrháři ale souhlasí s tímto názorem.

Velkým šokem byla účast šestnáctileté Kairy Geber na New York Fashion weeku. V USA preferují o něco starší modelky, se kterými je možno se ztotožnit po stránce nošení oděvu, protože jsou to již dospělé ženy. Na náctiletých také vypadá vše skvěle. Mládí se nosí a to zejména v módě. Ale v USA si přeci jen drží své velké modelingové talenty od sezóny k sezóně. Kendall Jenner je největší hvězdou už několik let. V Evropě je to s novými modelkami jiný příběh. 

Evropský názor na hranici věku v modelingu 

Podle slov ředitele Elite World, Chrise Gay je v Evropě trendem představovat nové tváře každého půl roku v rámci módních týdnů. Tím nedostávají mladé dívky možnost naplnit svůj potenciál a po půl roce je nahradí nová mladší tvář. Nedostávají prostor kariérně uspět a veřejnosti je neustále prezentován názor, že jen mladé dívky v pubertě jsou pro daný oděv, styl, trend atd. nejvhodnější. O pár let starší dívky jsou pak pod tlakem. Některé začnou trpět i bulimií a anorexií. Ženy nad 30 let věku se pak nemohou reálně ztotožňovat s náctiletou slečnou.

Dvě výjimky byly při podzimních přehlídkách pro podzim / zimu 2019. Značka Alexander McQueen, která vyslala na molo legendární topmodelky z 90. let a Dolce & Gabanna, kteří zahrnuli starší nebo plus size modelky do svých show. Francouzské společnosti Kerring a LVMH souhlasily s americkým názorem, že nebudou na molo posílat modelky mladší 16ti let a velikosti 34 a méně. Celosvětově se očekává, že vlivné značky a slavní návrháři budou tyto požadavky dodržovat. Evropa by si měla hledět svých již objevených talentů a přestat neustále hledat.

                          

S ohledem na skutečné ženy

Modeling především chce, aby se mladé dívky cítily bezpečně a pokud jim ještě není 18 let, tak musí být doprovázeny na focení, přehlídky a natáčení svým rodičem či dospělým zástupcem. Důležitou změnou je posun hranice věku s ohledem na skutečné zákaznice. Starší dospělé modelky jsou opravdovým ženám blíže. Mladé talenty by měly dostávat šanci naplnit svůj potenciál a růst ve světě módy. Dívky pod 16 let mohou být v Americe zaměstnány jako modelky jen tehdy, pokud značka opravdu reprezentuje produkt pro velmi mladé publikum.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VĚK MODELEK MODELING EVROPA AMERIKA KAIA GERBER KENDALL JENNER CONDÉ NAST LVHM MODELKY

Související články

Finalisté soutěže PURE MODEL 2019 zabojují o kontrakt za více jak jeden a půl milionu korun

Česká Miss roku 2016, Andrea Bezděková je ambasadorkou modelingové soutěže a provází tak v rámci castingů všechny účastníky, kteří se mohou stát budoucími TOP modelkami a modely.

Celý článek

Hledáte program na tuto sobotu? Navštivte akci plnou módy, designu i dobrého jídla a pití

15. června pohltí holešovický Vnitroblock klíčová témata recyklace a udržitelnosti v každodenním životě. Akce, která se opakuje již po desáté, vždy však s jiným tématem, přiláká jistě spoustu kreativních duší.

Celý článek

Elegantní posilovací stroj slibuje úžasné výsledky a stačí jen 15 minut denně

Nový koncept fitness studia v Londýně představil revoluční posilovací stroj s názvem Hodiny. Podle manuálu stačí jen pouhých 15 minut denně na tomto stroji a výsledky se dostaví za měsíc.

Celý článek

Brazilská blogerka Camila Coelho přichází se svou vlastní značkou

Brazilská blogerka a influencerka Camila Coelho představuje svou vlastní značku oblečení. Její kolekce je silně ovlivněná diverzitou brazilských dívek a jejich temperamentu.

Celý článek

Slavné tenisové culíky, copy a jiné účesy

Spolu s French Open se na tenisových kurtech objevují nadějné i nejlepší hvězdy tenisu. Po celá desetiletí mají jednotlivé sportovkyně své vlastní profesionální účesy, Jako jsou copy, ale hlavně culíky! Prozkoumejte s námi, co která tenistka ráda nosí.

Celý článek

Tak vypadá království hollywoodské megastar Reese Witherspoon

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde nachází své útočiště slavné hollywoodské hvězdy? Jak tráví svůj volný čas například Reese Witherspoon? Pojďte s námi odhalit, kde a jak bydlí jedna z nejslavnějších blondýnek na světě.

Celý článek

Česká modelka Hana Jiříčková je hvězdou americké kampaně pro značku Nautica

Tuzemská krása slaví v Americe další úspěch, a to hned pro obrovský konfekční dům Nautica. Původem česká modelka Hana Jiříčková byla vybrána do letní kampaně, a je tak dokonalým ztvárněním námořnického života ve velkém stylu.

Celý článek

Značka Celine otevírá nový butik v Paříži na Rue Duphot

Značka Celine otevírá další krásný butik v Paříži. Bude tak čtvrtým v hlavním městě Francie. To vše pod taktovkou nového konceptu kreativního ředitele.

Celý článek