dnes je 03.07.2020 a svátek má Radomír

Kdy je vhodný věk začít s modelingem?

Přidat na Seznam.cz
Modeling je splněný sen pro mnoho mladých dívek. Po dlouhou dobu však vyvstává otázka, kdy s ním začít, aby to nebylo příliš brzy. Jaký je názor Ameriky a Evropy?

Americký pohled na věk modelek

V Americe se od roku 2018 propaguje věk modelek pro přehlídky a kampaně 18 let. Nejprestižnější a nejvlivnější nakladatelství Condé Nast, které má pod palcem všechna světová vydání Vogue, přišel právě v roce 2018 s tím, že nebude pro focení ani jiné účely zaměstnávat modelky pod hranicí 18ti let. K nakladatelství se přidal i známý CFDA módní panel. Ne všichni američtí návrháři ale souhlasí s tímto názorem.

Velkým šokem byla účast šestnáctileté Kairy Geber na New York Fashion weeku. V USA preferují o něco starší modelky, se kterými je možno se ztotožnit po stránce nošení oděvu, protože jsou to již dospělé ženy. Na náctiletých také vypadá vše skvěle. Mládí se nosí a to zejména v módě. Ale v USA si přeci jen drží své velké modelingové talenty od sezóny k sezóně. Kendall Jenner je největší hvězdou už několik let. V Evropě je to s novými modelkami jiný příběh. 

Evropský názor na hranici věku v modelingu 

Podle slov ředitele Elite World, Chrise Gay je v Evropě trendem představovat nové tváře každého půl roku v rámci módních týdnů. Tím nedostávají mladé dívky možnost naplnit svůj potenciál a po půl roce je nahradí nová mladší tvář. Nedostávají prostor kariérně uspět a veřejnosti je neustále prezentován názor, že jen mladé dívky v pubertě jsou pro daný oděv, styl, trend atd. nejvhodnější. O pár let starší dívky jsou pak pod tlakem. Některé začnou trpět i bulimií a anorexií. Ženy nad 30 let věku se pak nemohou reálně ztotožňovat s náctiletou slečnou.

Dvě výjimky byly při podzimních přehlídkách pro podzim / zimu 2019. Značka Alexander McQueen, která vyslala na molo legendární topmodelky z 90. let a Dolce & Gabanna, kteří zahrnuli starší nebo plus size modelky do svých show. Francouzské společnosti Kerring a LVMH souhlasily s americkým názorem, že nebudou na molo posílat modelky mladší 16ti let a velikosti 34 a méně. Celosvětově se očekává, že vlivné značky a slavní návrháři budou tyto požadavky dodržovat. Evropa by si měla hledět svých již objevených talentů a přestat neustále hledat.

                          

S ohledem na skutečné ženy

Modeling především chce, aby se mladé dívky cítily bezpečně a pokud jim ještě není 18 let, tak musí být doprovázeny na focení, přehlídky a natáčení svým rodičem či dospělým zástupcem. Důležitou změnou je posun hranice věku s ohledem na skutečné zákaznice. Starší dospělé modelky jsou opravdovým ženám blíže. Mladé talenty by měly dostávat šanci naplnit svůj potenciál a růst ve světě módy. Dívky pod 16 let mohou být v Americe zaměstnány jako modelky jen tehdy, pokud značka opravdu reprezentuje produkt pro velmi mladé publikum.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VĚK MODELEK MODELING EVROPA AMERIKA KAIA GERBER KENDALL JENNER CONDÉ NAST LVHM MODELKY

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Na konci června ožije Praha hudbou

Tolik očekávané období je tady! Kulturní půst pomalu končí a za pár dní se Praha rozezní v tónech hudebního pouličního festivalu. Praha Žije Hudbou proběhne ve dnech 25.až 27. června 2020.

Celý článek