dnes je 22.08.2019 a svátek má Bohuslav

Kdy je vhodný věk začít s modelingem?

Přidat na Seznam.cz
Modeling je splněný sen pro mnoho mladých dívek. Po dlouhou dobu však vyvstává otázka, kdy s ním začít, aby to nebylo příliš brzy. Jaký je názor Ameriky a Evropy?

Americký pohled na věk modelek

V Americe se od roku 2018 propaguje věk modelek pro přehlídky a kampaně 18 let. Nejprestižnější a nejvlivnější nakladatelství Condé Nast, které má pod palcem všechna světová vydání Vogue, přišel právě v roce 2018 s tím, že nebude pro focení ani jiné účely zaměstnávat modelky pod hranicí 18ti let. K nakladatelství se přidal i známý CFDA módní panel. Ne všichni američtí návrháři ale souhlasí s tímto názorem.

Velkým šokem byla účast šestnáctileté Kairy Geber na New York Fashion weeku. V USA preferují o něco starší modelky, se kterými je možno se ztotožnit po stránce nošení oděvu, protože jsou to již dospělé ženy. Na náctiletých také vypadá vše skvěle. Mládí se nosí a to zejména v módě. Ale v USA si přeci jen drží své velké modelingové talenty od sezóny k sezóně. Kendall Jenner je největší hvězdou už několik let. V Evropě je to s novými modelkami jiný příběh. 

Evropský názor na hranici věku v modelingu 

Podle slov ředitele Elite World, Chrise Gay je v Evropě trendem představovat nové tváře každého půl roku v rámci módních týdnů. Tím nedostávají mladé dívky možnost naplnit svůj potenciál a po půl roce je nahradí nová mladší tvář. Nedostávají prostor kariérně uspět a veřejnosti je neustále prezentován názor, že jen mladé dívky v pubertě jsou pro daný oděv, styl, trend atd. nejvhodnější. O pár let starší dívky jsou pak pod tlakem. Některé začnou trpět i bulimií a anorexií. Ženy nad 30 let věku se pak nemohou reálně ztotožňovat s náctiletou slečnou.

Dvě výjimky byly při podzimních přehlídkách pro podzim / zimu 2019. Značka Alexander McQueen, která vyslala na molo legendární topmodelky z 90. let a Dolce & Gabanna, kteří zahrnuli starší nebo plus size modelky do svých show. Francouzské společnosti Kerring a LVMH souhlasily s americkým názorem, že nebudou na molo posílat modelky mladší 16ti let a velikosti 34 a méně. Celosvětově se očekává, že vlivné značky a slavní návrháři budou tyto požadavky dodržovat. Evropa by si měla hledět svých již objevených talentů a přestat neustále hledat.

                          

S ohledem na skutečné ženy

Modeling především chce, aby se mladé dívky cítily bezpečně a pokud jim ještě není 18 let, tak musí být doprovázeny na focení, přehlídky a natáčení svým rodičem či dospělým zástupcem. Důležitou změnou je posun hranice věku s ohledem na skutečné zákaznice. Starší dospělé modelky jsou opravdovým ženám blíže. Mladé talenty by měly dostávat šanci naplnit svůj potenciál a růst ve světě módy. Dívky pod 16 let mohou být v Americe zaměstnány jako modelky jen tehdy, pokud značka opravdu reprezentuje produkt pro velmi mladé publikum.

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VĚK MODELEK MODELING EVROPA AMERIKA KAIA GERBER KENDALL JENNER CONDÉ NAST LVHM MODELKY

Související články

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek

Mladá modelka Kaia Gerber je novou svěží tváří podzimní kampaně Versace

Všem muselo být jasné, že když se spojí značka Versace s momentálně oblíbenou a velmi obsazovanou modelkou Kaiou Gerber a uznávaným fotografem Stevenem Meiselem, vzejde z toho něco skvělého. A to se také stalo. Nová kampaň určitě zaujme po všech stránkách. 

Celý článek