dnes je 18.10.2021 a svátek má Lukáš

Když o svatební den prší kapky štěstí

Přidat na Seznam.cz
A co když bude pršet? Tuhle otázku si pokládají snad všechny nevěsty, ať už plánují svatbu venku nebo uvnitř. Největší obavou je, jaké budou fotky!

Venkovní svatby a samotné fotografie ve venkovním prostředí mají nezaměnitelné romantické kouzlo, tedy pokud se vydaří počasí.

Každá nevěsta sleduje již týden předem předpověď počasí a doufá, že se v ní neobjeví zlověstný černý mráček. Ale fantastickou svatbu lze naplánovat i bez kompromisů, třeba i za deště.

Občas to prostě nevyjde a již od rána lije jako z konve. A s tím by se mělo počítat již při přípravách. Chce to mít v záloze jakýsi plán B – mokrou variantu svatby.

Každá svatba je tak trošku jiná. I svatba v dešti se může vydařit a být nabitá emocemi a romantikou. Stačí se pořádně připravit, a to na všechno, od silného větru po bouřku.

Strach z deštivého svatebního dne se více méně točí kolem fotografií, kterými si budete stále připomínat jedinečný den svého života a tak musí být prostě dokonalé.

Déšť ale není žádný problém, pokud máte opravdu šikovného a zkušeného fotografa. K focení v dešti lze využít nejrůznějších romantických podloubí, koruny stromů nebo jednoduše deštník.

Pro mokrou variantu venkovních svateb je třeba mít v záloze dostatek deštníků i pro hosty, předem postavit nějaké zahradní stany, altánky či přístřešky a pro nejhorší případy mít připraven i prostor v interiéru. Nezapomeňte také na gumovky.

Překvapit vás může také silný vítr, proto veškerou dekoraci již při přípravách připevněte opravdu pevně. Stejně tak pevně by měl být připevněn i nevěstin závoj k jejímu účesu, který by mohl dělat v silném větru pěknou neplechu.

Nakonec tip jak uchránit venkovní prostor před blátem. Na místě kde se má svatba konat, postavte stany a další přístřešky již několik dní dopředu. I kdyby pršelo, zakryté plochy nebudou ve svatební den zcela promáčené.

A nezapomeňte, žádná svatba není stejná, třeba právě ta vaše bude v dešti, bude naprosto originální a nádherná!

Zdroj obrázků: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBY JARNÍ SVATBA SVATBA SVATBA V ZAHRADĚ SVATBA VENKU SVATBA V DEŠTI SVATEBNÍ FOTOGRAFIE NETRADIČNÍ SVATBA

Související články

Příprava šatníku na léto

Rok uběhl jako voda a o slovo se opět začíná hlásit teplé počasí. Nastal čas otevřít skříně a zjistit, jestli vám v nich nechybí základní kousky jako kraťasy, tílka nebo plavky.

Celý článek

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

Celý článek

Svatební trendy 2021 ze salonu tvuj-honeymoon.cz

Svatební trendy pro rok 2021. Jednoduché elegantní linie nabízí svatební salon TVŮJ HONEY MOON. "Svatební šaty jako z pohádky".   

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek