dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Přidat na Seznam.cz
Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Týden módy vrcholí

New York zažil toto pondělí explozi exkluzivních kolekcí. Mezi prvními se představila podzimní kolekce 2020 značky Carolina Herrera. Přehlídka se konala v proskleném atriu v Hudson Yards, které bylo nedávno zrekonstruované a nově otevřené. Zatímco kolem proudily davy turistů a lidí spěchajících do práce, návštěvníci přehlídky mohli oči nechat na úžasné kolekci plnou barev a objemu.

Chceme být vidět!

Tuto kolekci vytvořil známý mladý návrhář a kreativní ředitel značky Carolina Herrera Wes Gordon. Ten jako by volbou pestrých barev s dominantní červenou a místem, kde se přehlídka odehrávala, chtěl dát světu najevo, že značka Carolina Herrera je tady stále, a chce být vidět.

Barvy a květiny podzimu

Barevné objemné outfity doplňoval návrhář černou a bílou, která dodávala celé kolekci zvláštní kontrast. Zajímavé byly například kostýmky s vyříznutými průhlednými obrazci ve tvaru květin. Návrhář též zařadil do přehlídky hodně průhlednosti a lehkosti, kterou udržoval vrstvami tylové látky.

Objem v hlavní roli

Jak již bylo naznačeno, hlavní roli hrál v této kolekci objem. Tento se zde objevoval nejen ve formě vrstvení látky ale také často ve formě škrobené látky a skládání. Exkluzivní byly také šaty, které v sobě ukrývaly složitou konstrukci, která právě tento objem vytvářela. Šaty byly laděny do černobílé látky s květinovým vzorem. Ačkoli byly samy o sobě nejspíše velmi složité, podařilo se Wesu Gordonovi zachovat vzdušnost a lehkost, o kterou v celé kolekci tak usiluje.

Zlaté holubice

Stranou nesmíme nechat ani unikátní doplňky. Barevné róby s dlouhými vlečkami doplnil návrhář krásnými zdobenými náušnicemi kulovitého typu. Některé outfity zase doplnil zdobenou broží. Nejunikátnějším doplňkem kolekce pak byly náušnice s různou délkou s přívěskem zlatých holubic.

Foto: Vogue; Alessandro Lucioni / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NEW YORK FASHION WEEK TÝDEN MÓDY V NEW YORKU CAROLINA HERRERA WES GORDON NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PODZIM 2020 NYFW 2020

Související články

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Versace Fall 2020: Donatella Versace nechce jít s davem

Donatella Versace se nenechala strhnout všudypřítomnými trendy a ve své podzimní kolekci ready-to-wear 2020 jede v zaběhnutých kolejích, na které jsou milovníci značky zvyklí. Přesto si připravila pár překvapení.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek
Nová kolekce Max Mara

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek