dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Přidat na Seznam.cz
Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Týden módy vrcholí

New York zažil toto pondělí explozi exkluzivních kolekcí. Mezi prvními se představila podzimní kolekce 2020 značky Carolina Herrera. Přehlídka se konala v proskleném atriu v Hudson Yards, které bylo nedávno zrekonstruované a nově otevřené. Zatímco kolem proudily davy turistů a lidí spěchajících do práce, návštěvníci přehlídky mohli oči nechat na úžasné kolekci plnou barev a objemu.

Chceme být vidět!

Tuto kolekci vytvořil známý mladý návrhář a kreativní ředitel značky Carolina Herrera Wes Gordon. Ten jako by volbou pestrých barev s dominantní červenou a místem, kde se přehlídka odehrávala, chtěl dát světu najevo, že značka Carolina Herrera je tady stále, a chce být vidět.

Barvy a květiny podzimu

Barevné objemné outfity doplňoval návrhář černou a bílou, která dodávala celé kolekci zvláštní kontrast. Zajímavé byly například kostýmky s vyříznutými průhlednými obrazci ve tvaru květin. Návrhář též zařadil do přehlídky hodně průhlednosti a lehkosti, kterou udržoval vrstvami tylové látky.

Objem v hlavní roli

Jak již bylo naznačeno, hlavní roli hrál v této kolekci objem. Tento se zde objevoval nejen ve formě vrstvení látky ale také často ve formě škrobené látky a skládání. Exkluzivní byly také šaty, které v sobě ukrývaly složitou konstrukci, která právě tento objem vytvářela. Šaty byly laděny do černobílé látky s květinovým vzorem. Ačkoli byly samy o sobě nejspíše velmi složité, podařilo se Wesu Gordonovi zachovat vzdušnost a lehkost, o kterou v celé kolekci tak usiluje.

Zlaté holubice

Stranou nesmíme nechat ani unikátní doplňky. Barevné róby s dlouhými vlečkami doplnil návrhář krásnými zdobenými náušnicemi kulovitého typu. Některé outfity zase doplnil zdobenou broží. Nejunikátnějším doplňkem kolekce pak byly náušnice s různou délkou s přívěskem zlatých holubic.

Foto: Vogue; Alessandro Lucioni / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NEW YORK FASHION WEEK TÝDEN MÓDY V NEW YORKU CAROLINA HERRERA WES GORDON NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PODZIM 2020 NYFW 2020

Související články

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Anna Ewers září v nejnovější kampani značky Zimmermann. Kromě elegantně-kouzelné módy představuje i krásy Řecka

Německá modelka zachycená s pozadím moře a přístavem plných lodí vyhlíží nejenom elegantní módu značky Zimmermann, ale také krásy řeckého ostrova Hydra.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

H&M SPOLUPRACUJE S MÓDNÍ IKONOU IRIS APFEL K OSLAVĚ 100 LET ŽIVOTA PLNÉHO STYLU A INSPIRACE

Inspirativní žena Iris Apfel je na žebříčku popularity již celá desetiletí. Nyní se přidala ke značce H&M, aby vytvořily jedinečnou kolekci.

Celý článek