dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Přidat na Seznam.cz
Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Týden módy vrcholí

New York zažil toto pondělí explozi exkluzivních kolekcí. Mezi prvními se představila podzimní kolekce 2020 značky Carolina Herrera. Přehlídka se konala v proskleném atriu v Hudson Yards, které bylo nedávno zrekonstruované a nově otevřené. Zatímco kolem proudily davy turistů a lidí spěchajících do práce, návštěvníci přehlídky mohli oči nechat na úžasné kolekci plnou barev a objemu.

Chceme být vidět!

Tuto kolekci vytvořil známý mladý návrhář a kreativní ředitel značky Carolina Herrera Wes Gordon. Ten jako by volbou pestrých barev s dominantní červenou a místem, kde se přehlídka odehrávala, chtěl dát světu najevo, že značka Carolina Herrera je tady stále, a chce být vidět.

Barvy a květiny podzimu

Barevné objemné outfity doplňoval návrhář černou a bílou, která dodávala celé kolekci zvláštní kontrast. Zajímavé byly například kostýmky s vyříznutými průhlednými obrazci ve tvaru květin. Návrhář též zařadil do přehlídky hodně průhlednosti a lehkosti, kterou udržoval vrstvami tylové látky.

Objem v hlavní roli

Jak již bylo naznačeno, hlavní roli hrál v této kolekci objem. Tento se zde objevoval nejen ve formě vrstvení látky ale také často ve formě škrobené látky a skládání. Exkluzivní byly také šaty, které v sobě ukrývaly složitou konstrukci, která právě tento objem vytvářela. Šaty byly laděny do černobílé látky s květinovým vzorem. Ačkoli byly samy o sobě nejspíše velmi složité, podařilo se Wesu Gordonovi zachovat vzdušnost a lehkost, o kterou v celé kolekci tak usiluje.

Zlaté holubice

Stranou nesmíme nechat ani unikátní doplňky. Barevné róby s dlouhými vlečkami doplnil návrhář krásnými zdobenými náušnicemi kulovitého typu. Některé outfity zase doplnil zdobenou broží. Nejunikátnějším doplňkem kolekce pak byly náušnice s různou délkou s přívěskem zlatých holubic.

Foto: Vogue; Alessandro Lucioni / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NEW YORK FASHION WEEK TÝDEN MÓDY V NEW YORKU CAROLINA HERRERA WES GORDON NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PODZIM 2020 NYFW 2020

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek