dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Kolekce nese název City Girl a inspirace Londýnem je patrná už ze samotného materiálu, který pochází primárně přímo z Británie. Proč zrovna Londýn? Česká návrhářka Lucie Václavová zde totiž zrovna úspěšně ukončila své studium na London College of Fashion. Asi proto se nechala inspirovat britskou módou a londýnským nočním životem. Tento život přinese návrhářka přímo do Prahy. Všech sedm outfitů, které kolekce City Girl obsahuje, budou totiž k dostání od příštího týdne v Bibloo Concept Store v OD Kotva.

Lucie Václavová a značka Bohemian Tailors byly přijaty do Pure London a Scoop London, což jsou prestižní módní přehlídky. Lucie tak Londýn neopouští, ba naopak dále dobývá britský módní svět. Ačkoli je nutno poznamenat, že cesta k tomuto velkému úspěchu nebyla jednoduchá a přímá.

Lucie Václavová se sice již v mládí angažovala v modelingu pod taktovkou agentury Czechoslovak models. Práci v této branži však zprvu zavrhovala. Jejím oborem na vysoké škole totiž byly mezinárodní vztahy a Lucie Václavová se tomuto oboru hodlala věnovat. Specializovala se na Latinskou Ameriku. Kvůli onemocnění páteře se nakonec však rozhodla ubírat směrem k módnímu průmyslu, což byla ostatně její vášeň. Jak se říká, práci bychom měli milovat. A to se Lucii povedlo - móda se stala jejím koníčkem i obživou. Začala tvořit pod značkou Bohemian Tailors.

Díky svému modernímu přístupu k marketingu se jí podařilo rychle navázat spolupráci se spoustou nezávislých e-shopů. Bývalá práce v diplomatických kruzích jí pomohla prodat svou značku i na různé přehlídky na českých diplomatických zastupitelství v zahraničí. Dnes se již značka neobejde bez množství zaměstnanců a menší továrny. Úspěch značky a samotné návrhářky je opravdu na exponenciálním vzestupu a své o tom dokládá i kolekce City Girl. Najdete v ní modely z luxusního materiálu jako speciálně perforovaný latex nebo hedvábná kimona se speciálním zimním printem nebo vlněné kabáty speciálně střižené tak, aby tvořily tvar písmene V při pohledu ze všech úhlů.

Lucie Václavová - City Girl

DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI BOHEMIAN TAILORS ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LONDON ČESKÁ TVORBA BIBLOO OD KOTVA

Související články

Umělecký módní počin značky Moschino má šmrnc

Musíme se vám přiznat, značku Moschino jednoduše milujeme. Barvy, tvary, vzory a nikdy se neunavující nápady jsou přesně tím, co móda potřebuje.

Celý článek

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Dostupný luxus pro nadměrné velikosti v kolekci od Sereny Williams

Poslední trendy, kvalitní materiály a komfort nabízí až do velikostí 3XL tenisová legenda a maminka Serena Williams. Dnes je i úspěšnou návrhářkou!

Celý článek

Modelka Elle Fanning v roztomilých svetrech Miu Miu

Resort kolekce značky Miu Miu pro rok 2019 nezapomíná na roztomilost, kterou v našich šatních skříních alespoň částečně potřebujeme.

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek