dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Kolekce nese název City Girl a inspirace Londýnem je patrná už ze samotného materiálu, který pochází primárně přímo z Británie. Proč zrovna Londýn? Česká návrhářka Lucie Václavová zde totiž zrovna úspěšně ukončila své studium na London College of Fashion. Asi proto se nechala inspirovat britskou módou a londýnským nočním životem. Tento život přinese návrhářka přímo do Prahy. Všech sedm outfitů, které kolekce City Girl obsahuje, budou totiž k dostání od příštího týdne v Bibloo Concept Store v OD Kotva.

Lucie Václavová a značka Bohemian Tailors byly přijaty do Pure London a Scoop London, což jsou prestižní módní přehlídky. Lucie tak Londýn neopouští, ba naopak dále dobývá britský módní svět. Ačkoli je nutno poznamenat, že cesta k tomuto velkému úspěchu nebyla jednoduchá a přímá.

Lucie Václavová se sice již v mládí angažovala v modelingu pod taktovkou agentury Czechoslovak models. Práci v této branži však zprvu zavrhovala. Jejím oborem na vysoké škole totiž byly mezinárodní vztahy a Lucie Václavová se tomuto oboru hodlala věnovat. Specializovala se na Latinskou Ameriku. Kvůli onemocnění páteře se nakonec však rozhodla ubírat směrem k módnímu průmyslu, což byla ostatně její vášeň. Jak se říká, práci bychom měli milovat. A to se Lucii povedlo - móda se stala jejím koníčkem i obživou. Začala tvořit pod značkou Bohemian Tailors.

Díky svému modernímu přístupu k marketingu se jí podařilo rychle navázat spolupráci se spoustou nezávislých e-shopů. Bývalá práce v diplomatických kruzích jí pomohla prodat svou značku i na různé přehlídky na českých diplomatických zastupitelství v zahraničí. Dnes se již značka neobejde bez množství zaměstnanců a menší továrny. Úspěch značky a samotné návrhářky je opravdu na exponenciálním vzestupu a své o tom dokládá i kolekce City Girl. Najdete v ní modely z luxusního materiálu jako speciálně perforovaný latex nebo hedvábná kimona se speciálním zimním printem nebo vlněné kabáty speciálně střižené tak, aby tvořily tvar písmene V při pohledu ze všech úhlů.

Lucie Václavová - City Girl

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI BOHEMIAN TAILORS ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LONDON ČESKÁ TVORBA BIBLOO OD KOTVA

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

Tipy, jak na nákup levného, a přitom kvalitního oblečení 

Nákup nového oblečení udělá radost mnohým ženám, pokud byl však zakoupený kousek k dostání za akční ceny, radost je o to vyšší. Jaké jsou tipy a triky, které byste měli dodržovat, chcete-li si pořídit stylové, kvalitní, avšak cenově co nejpříznivější oblečení pro každou příležitost?

Celý článek
Bulgari London hotel

BULGARI HOTEL LONDON A YINKA ILORI SPOLEČNĚ OSLAVUJÍ 10. VÝROČÍ HOTELU

Londýnský hotel Bulgari v Knightsbridge od září nově spolupracuje s všestranným umělcem a designérem Yinkou Ilori.

Celý článek

Kolekci ZARA X NARCISO RODRIGUEZ v aerodynamických pózách nafotila ruská modelka Natalia Vodianova

Natalia Vodianova přezdívaná Supernova je ruskou modelkou, filantropkou a příležitostnou herečkou. Nyní se stala tváří aktuální kampaně amerického návrháře Narciso Rodrigueze ve spolupráci se značkou Zara.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek