dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Kolekce nese název City Girl a inspirace Londýnem je patrná už ze samotného materiálu, který pochází primárně přímo z Británie. Proč zrovna Londýn? Česká návrhářka Lucie Václavová zde totiž zrovna úspěšně ukončila své studium na London College of Fashion. Asi proto se nechala inspirovat britskou módou a londýnským nočním životem. Tento život přinese návrhářka přímo do Prahy. Všech sedm outfitů, které kolekce City Girl obsahuje, budou totiž k dostání od příštího týdne v Bibloo Concept Store v OD Kotva.

Lucie Václavová a značka Bohemian Tailors byly přijaty do Pure London a Scoop London, což jsou prestižní módní přehlídky. Lucie tak Londýn neopouští, ba naopak dále dobývá britský módní svět. Ačkoli je nutno poznamenat, že cesta k tomuto velkému úspěchu nebyla jednoduchá a přímá.

Lucie Václavová se sice již v mládí angažovala v modelingu pod taktovkou agentury Czechoslovak models. Práci v této branži však zprvu zavrhovala. Jejím oborem na vysoké škole totiž byly mezinárodní vztahy a Lucie Václavová se tomuto oboru hodlala věnovat. Specializovala se na Latinskou Ameriku. Kvůli onemocnění páteře se nakonec však rozhodla ubírat směrem k módnímu průmyslu, což byla ostatně její vášeň. Jak se říká, práci bychom měli milovat. A to se Lucii povedlo - móda se stala jejím koníčkem i obživou. Začala tvořit pod značkou Bohemian Tailors.

Díky svému modernímu přístupu k marketingu se jí podařilo rychle navázat spolupráci se spoustou nezávislých e-shopů. Bývalá práce v diplomatických kruzích jí pomohla prodat svou značku i na různé přehlídky na českých diplomatických zastupitelství v zahraničí. Dnes se již značka neobejde bez množství zaměstnanců a menší továrny. Úspěch značky a samotné návrhářky je opravdu na exponenciálním vzestupu a své o tom dokládá i kolekce City Girl. Najdete v ní modely z luxusního materiálu jako speciálně perforovaný latex nebo hedvábná kimona se speciálním zimním printem nebo vlněné kabáty speciálně střižené tak, aby tvořily tvar písmene V při pohledu ze všech úhlů.

Lucie Václavová - City Girl

DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI BOHEMIAN TAILORS ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LONDON ČESKÁ TVORBA BIBLOO OD KOTVA

Související články

Legendární outfity Rachel z Přátel

Rachel a americký sitcom Přátelé zná asi každý. Jeden z nejoblíbenějších seriálů všech dob stále žije v našich srdcích a my se k příběhům šesti přátel rádi vracíme. Pojďme se tedy podívat na legendární outfity Rachel Green.

Celý článek

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Na valentýnskou limitovanou kolekci baretů Tonak si můžete nechat vyšít pusinku, srdíčko nebo xoxo

Uvažujete o rozšíření své sbírky kloboučků, baretů či čepic? Zavítejte bez odkladu ke značce Tonak! Nebudete litovat.

Celý článek