dnes je 22.05.2019 a svátek má Emil

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Kolekce nese název City Girl a inspirace Londýnem je patrná už ze samotného materiálu, který pochází primárně přímo z Británie. Proč zrovna Londýn? Česká návrhářka Lucie Václavová zde totiž zrovna úspěšně ukončila své studium na London College of Fashion. Asi proto se nechala inspirovat britskou módou a londýnským nočním životem. Tento život přinese návrhářka přímo do Prahy. Všech sedm outfitů, které kolekce City Girl obsahuje, budou totiž k dostání od příštího týdne v Bibloo Concept Store v OD Kotva.

Lucie Václavová a značka Bohemian Tailors byly přijaty do Pure London a Scoop London, což jsou prestižní módní přehlídky. Lucie tak Londýn neopouští, ba naopak dále dobývá britský módní svět. Ačkoli je nutno poznamenat, že cesta k tomuto velkému úspěchu nebyla jednoduchá a přímá.

Lucie Václavová se sice již v mládí angažovala v modelingu pod taktovkou agentury Czechoslovak models. Práci v této branži však zprvu zavrhovala. Jejím oborem na vysoké škole totiž byly mezinárodní vztahy a Lucie Václavová se tomuto oboru hodlala věnovat. Specializovala se na Latinskou Ameriku. Kvůli onemocnění páteře se nakonec však rozhodla ubírat směrem k módnímu průmyslu, což byla ostatně její vášeň. Jak se říká, práci bychom měli milovat. A to se Lucii povedlo - móda se stala jejím koníčkem i obživou. Začala tvořit pod značkou Bohemian Tailors.

Díky svému modernímu přístupu k marketingu se jí podařilo rychle navázat spolupráci se spoustou nezávislých e-shopů. Bývalá práce v diplomatických kruzích jí pomohla prodat svou značku i na různé přehlídky na českých diplomatických zastupitelství v zahraničí. Dnes se již značka neobejde bez množství zaměstnanců a menší továrny. Úspěch značky a samotné návrhářky je opravdu na exponenciálním vzestupu a své o tom dokládá i kolekce City Girl. Najdete v ní modely z luxusního materiálu jako speciálně perforovaný latex nebo hedvábná kimona se speciálním zimním printem nebo vlněné kabáty speciálně střižené tak, aby tvořily tvar písmene V při pohledu ze všech úhlů.

Lucie Václavová - City Girl

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI BOHEMIAN TAILORS ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LONDON ČESKÁ TVORBA BIBLOO OD KOTVA

Související články

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Whoopi Goldberg má vlastní oděvní značku s širokým výběrem velikostí

Herečka Whoopi Goldberg se rozhodla, že vám usnadní ranní rozhodování co na sebe, a to bez rozdílu, zda nosíte velikost XS nebo 3XL.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Šest značek, jejichž potištěné látky budete milovat po celé léto

Značek, které vás doopravdy osloví a vy si je už nadobro zapamatujete, není mnoho. My vám však zaručíme, že pokud patříte mezi milovníky letních potisků, pak si tyto značky zapamatujete už jednou pro vždy.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Značka Burberry poprvé do své kampaně obsadila modelku Gigi Hadid

Gigi Hadid poprvé obsadila hlavní roli v módní kampani britské značky Burberry. Při té příležitosti v ní ztvárnila čtyři vzhledy nejenom co se týče módních outfitů.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek