dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Kolekce LAFORMELA na jaro a léto v modré a zelené

Přidat na Seznam.cz
Úspěšná česká a slovenská značka LAFORMELA představila svou kolekci pro období jaro a léto 2019 na pražském týdnu módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Růžový lesk

Značka, která si zakládá na asketičnosti, použití zvláštních barevných kombinací a grafickém designu, to je LAFORMELA. A tyto atributy splňuje i jejich nová jarní a letní kolekce pro rok 2019. První sadu v kolekci provázel společný barevný koncept - růžová saténová látka.

Kontrast zelené a černé

Většina modelů nedávala důraz na vypasování oblečení v pase a bocích, ba právě naopak, silueta byla u většiny modelů dotvořena spodní vrstvou šatů či sukní, přes kterou horní část oblečení přečnívala. Ze sedmnácti modelů, které LAFORMELA na pražském týdnu módy představila, u osmi z nich kralovala zelená barva, která opravdu výrazně doplňovala například několik letních kabátků nebo přímo grafický design na dámských blůzkách. Za zmínku stojí také nápadité vrásněné vesty zkřížené vpředu, čímž modelce krásně tvarují postavu a dodávají modelu velmi originální střih v ramenou a výstřihu.

Batika hlásí comeback

Zeleno-černý motiv se také objevil na obuvi, která modely doplňovala. Fluoreskující zelená na černém podkladu je prostě krásná kombinace a různě kombinované odstíny zelené barvy, které přecházejí i do modrých odstínů, jsou velmi odvážné a originální. Mimo neobvyklých barevných kombinací byla kolekce definována i pestrostí použitého materiálu. V závěru přehlídky se navíc v zelených modelech objevily batikované stíny tmavě modré. Batika se v kolekcích mezinárodně uznávaných značek, jako je právě LAFORMELA, objevuje velmi často a tato kolekce je možná předzvěstí toho, že se v roce 2019 dočkáme velkého comebacku tohoto módního trendu.

Kostkované vzorování není out

Další součástí přehlídky byla i část kolekce v kostičkovaném vzoru. Ačkoli v módním a návrhářském průmyslu poslední roky panoval názor, že kostkovanému oblečení již dávno odzvonilo, LAFORMELA dokázala v této kolekci, že při správné barevné kombinaci a grafice to není zdaleka pravda. V kolekci jsou zařazeny vzory jednoduchých kostek a spíše vytváří dojem mřížkování, či naopak sytého prolínání čar v černé, žluté a bílé.

LAFORMELA je jedna z mála českých a slovenských značek se světovým uznáním. Práce značky byla publikována v zahraničních magazínech, jako je italský Vogue, česká Elle, Instyle, Marie Claire atp. Není divu, že se značka těší i oblíbeností u známých osobností, jako jsou například Jitka Schneiderová, Tereza Voříšková nebo Karolína Kurková. Kolekce, kterou na MBPFW představila, je originální a přestože používá odvážné barevné kombinace, zůstává elegantní a formální.

archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
LAFORMELA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2018 JARO 2019 JARO/LÉTO 2019 ČESKÝ NÁVRHÁŘ MBPFW

Související články

Český zlatník Michal Kadaník dokáže svými šperky ohromit nemalé publikum

Michal Kadaník je český zlatník, který se od svých 16 let věnuje výrobě šperků. Za své působení získal několik designových ocenění a vyrobil přes 300 prstýnků, které změnily život více než 200 párům.

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek

La Formela otevřela Mercedes-Benz Prague Fashion Week přehlídkou, která se inspirovala nejenom krásou koní

Nová kolekce LA FORMELA opět vyzdvihuje ženu a její křivky jako malou bohyni krásy. Nečekejte však nic tuctového, tito návrháři přesně ví, kde se láme krása a divokost žen stejně jako koní.   

Celý článek

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

Celý článek

Máme se na co těšit! Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 se uskuteční od 4. do 6. září 2021

Nejžádanější módní akce v České republice se uskuteční v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. Vstupenky na přehlídky jsou nyní v předprodeji na serveru GoOut.

Celý článek