dnes je 18.09.2020 a svátek má Kryštof

Kolekce NADOTEK vyvolala v rámci Designbloku mnoho emocí

Přidat na Seznam.cz
Kolekci NADOTEK jsme vám již představili. Dnes se podíváme více do jejího zákulisí, tedy nejenom, kdo za ní stojí, ale kdo je organizace DEBRA ČR a jakého má patrona.

V pátek proběhla v rámci dvacátého Designbloku oficiální módní přehlídka kolekce NADOTEK, kterou má na starosti návrhářka Liběna Rochová ve spolupráci s výtvarným umělcem Musou. Výtěžek z kolekce bude věnován organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

V srdci módní přehlídky

Jednotlivé modely z kolekce NADOTEK si můžete v rámci Designbloku zakoupit. K dostání jsou šaty, topy, kalhoty, sukně, overaly i bundy, které navrhla designérka Liběna Rochová. Podpoříte tak organizaci DEBRA ČR a zároveň doma budete mít jedinečný módní kousek od české módní královny.

Přehlídka přinesla několik modelek zahalených do dlouhých „hábitů“ s kresbami, které stejně jako na jednotlivé módní kousky, přenesl výtvarník Musa. Červené i černé kresby jste mohli vidět i na samotných modelkách, které tak měly barvami zahalenou větší část tváře i hlavy. Přehlídka touto formou ztvárnila pocity, které nejenom lidé trpící nemocí motýlích křídel mají, ale také ty, které cítí jejich blízké okolí. Patronkou organizace DEBRA ČR je herečka Jitka Čvančarová, která na závěr umělcům za jejich práci poděkovala a ředitelce organizace DEBRA ČR, Lucii Markové, předala šek na 100 000 Kč.

Organizace DEBRA ČR

Debra je charitativní organizací spadající pod mezinárodní uskupení DEBRA International. Byla založena v roce 2004 a podporuje lidi se vzácným puchýřnatým onemocněním Epidermolysis bullosa congenita (EB), kterému se v Česku říká nemoc motýlích křídel.

Posláním DEBRA ČR, z.ú. je zvyšovat kvalitu života lidí trpících nemocí motýlích křídel a jejich rodinám. Snaží se zapojovat lidi s EB do plnohodnotného života. Jejich aktivity usilují o to, aby nemocní a jejich rodiny dokázali čelit nejenom tíživé ekonomické situaci, ale také psychickým a sociálním problémům, které bohužel z tohoto onemocnění vyplývají.

  Zdroj; Designblok,  debra-cz.org

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NADOTEK LIBĚNA ROCHOVÁ MUSA DESIGNBLOK JITKA ČVANČAROVÁ DEBRA ČR DESIGNBLOK 2018

Související články

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek