dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Kolekce NADOTEK vyvolala v rámci Designbloku mnoho emocí

Přidat na Seznam.cz
Kolekci NADOTEK jsme vám již představili. Dnes se podíváme více do jejího zákulisí, tedy nejenom, kdo za ní stojí, ale kdo je organizace DEBRA ČR a jakého má patrona.

V pátek proběhla v rámci dvacátého Designbloku oficiální módní přehlídka kolekce NADOTEK, kterou má na starosti návrhářka Liběna Rochová ve spolupráci s výtvarným umělcem Musou. Výtěžek z kolekce bude věnován organizaci DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel.

V srdci módní přehlídky

Jednotlivé modely z kolekce NADOTEK si můžete v rámci Designbloku zakoupit. K dostání jsou šaty, topy, kalhoty, sukně, overaly i bundy, které navrhla designérka Liběna Rochová. Podpoříte tak organizaci DEBRA ČR a zároveň doma budete mít jedinečný módní kousek od české módní královny.

Přehlídka přinesla několik modelek zahalených do dlouhých „hábitů“ s kresbami, které stejně jako na jednotlivé módní kousky, přenesl výtvarník Musa. Červené i černé kresby jste mohli vidět i na samotných modelkách, které tak měly barvami zahalenou větší část tváře i hlavy. Přehlídka touto formou ztvárnila pocity, které nejenom lidé trpící nemocí motýlích křídel mají, ale také ty, které cítí jejich blízké okolí. Patronkou organizace DEBRA ČR je herečka Jitka Čvančarová, která na závěr umělcům za jejich práci poděkovala a ředitelce organizace DEBRA ČR, Lucii Markové, předala šek na 100 000 Kč.

Organizace DEBRA ČR

Debra je charitativní organizací spadající pod mezinárodní uskupení DEBRA International. Byla založena v roce 2004 a podporuje lidi se vzácným puchýřnatým onemocněním Epidermolysis bullosa congenita (EB), kterému se v Česku říká nemoc motýlích křídel.

Posláním DEBRA ČR, z.ú. je zvyšovat kvalitu života lidí trpících nemocí motýlích křídel a jejich rodinám. Snaží se zapojovat lidi s EB do plnohodnotného života. Jejich aktivity usilují o to, aby nemocní a jejich rodiny dokázali čelit nejenom tíživé ekonomické situaci, ale také psychickým a sociálním problémům, které bohužel z tohoto onemocnění vyplývají.

  Zdroj; Designblok,  debra-cz.org

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NADOTEK LIBĚNA ROCHOVÁ MUSA DESIGNBLOK JITKA ČVANČAROVÁ DEBRA ČR DESIGNBLOK 2018

Související články

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek

Sázka na ženskou rafinovanost v kolekci Proenza Schouler

Podzimní kolekce značky Proenza Schouler je pro nás příjemným překvapením. Mísí se v ní moderní styl, elegance, trocha vášně, a především prvky ženskosti.

Celý článek

Bella Hadid v čele přehlídky Oscar de la Renta na NYFW

V nočních hodinách v New Yorku připravil Týden módy další famózní přehlídku. Tentokrát se jednalo o podzimní kolekci Oscar de la Renta - pojďme se na ni společně podívat!

Celý článek

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Celý článek

Tom Ford přesunul svou přehlídku z New Yorku do Los Angeles

Batika, roztrhané džíny, zvířecí vzory, sametové kostýmky. Zní vám to jako peklo? Podívejte se s námi na novou kolekci Toma Forda a zamilujete se i do těchto nedoceněných a nešťastně využívaných kreací.

Celý článek
Jason Wu na Fashion Weeku v New Yorku

Jason Wu na NYFW: Exotické orchideje i inspirace rakouským umělcem s českými předky

Mladý talentovaný návrhář původem z Taiwanu, jehož tvorbu si oblíbila Michelle Obama, předvedl na Fashion Weeku v New Yorku působivou a osvěžující kolekci, která si podmaní všechny romantické duše.

Celý článek