dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Přidat na Seznam.cz
Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Módní přehlídka tohoto velikána nezačala včas, její zpoždění publikum značně rozladilo. Davem se šířila myšlenka, že toto by měl mít Jacobs naprosto zvládnuté. Nicméně ke své kolekci se nakonec dostal a omámil publikum tzv. magickou módou, kterou označil za čistou a neúprosnou. „Je mi upřímně jedno, jestli je to nové, nebo staré či moderní, neformální nebo tak,“ řekl Jacobs během přehlídky. Srovnával také módu lidí navštěvující kavárnu Starbucks a „ty ostatní“.

Co ale do jarních kolekcí pětapadesátiletý návrhář přinesl s jistotou, je méně vážnosti a více zábavy. Na své začátky si určitě zavzpomínaly značky jako Chanel s Karlem Lagerfeldem a Yves Saint Laurent. Peří, obří štítky, bavlněné „bonbóny“ v pastelových odstínech přinesly vznešenost i extravaganci zároveň. Jaká budou výsledná prodejní čísla je v tuto chvíli ve hvězdách. V kolekci najdeme ale také pár nositelných kousků jako tříbarevný kostýmek, nadýchané sukně zúžené v pase či jarní kabátek. A dle vyjádření Jacobse je právě tohle móda v pravém slova smyslu, kterou by návrháři chtěli tvořit. Otázkou jen zůstává, zda to nadchne i ženy, které sem chodí nakupovat.

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS JARO 2019

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek

Vítání jara s Levi's? Proč by ne?!

Džíny jsou nepostradatelným kouskem v šatníku žen, mužů i dětí. Nosí a nosili je všichni. Vždyť původně se jednalo o součást pracovního oděvu. Značka Levi's jako původní producent džín je symbolem tradice a kvality. Podívejte se na jejich novou jarní kolekci.

Celý článek

Stylová jarní pyžámka

Jarní pyžama pro rok 2019 jsou vrženy, už máte vybrané i vy to své? Pokud ne, nechte se inspirovat stylovými kousky na spaní.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Kůže z ananasových slupek či pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně ano!

Kůže z ananasových slupek nebo pomerančové vlákno? V této kolekci rozhodně najdete více než dva materiály z udržitelných zdrojů. H&M jde vstříc budoucnosti naší planety.

Celý článek