dnes je 22.01.2019 a svátek má Slavomír

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Módní přehlídka tohoto velikána nezačala včas, její zpoždění publikum značně rozladilo. Davem se šířila myšlenka, že toto by měl mít Jacobs naprosto zvládnuté. Nicméně ke své kolekci se nakonec dostal a omámil publikum tzv. magickou módou, kterou označil za čistou a neúprosnou. „Je mi upřímně jedno, jestli je to nové, nebo staré či moderní, neformální nebo tak,“ řekl Jacobs během přehlídky. Srovnával také módu lidí navštěvující kavárnu Starbucks a „ty ostatní“.

Co ale do jarních kolekcí pětapadesátiletý návrhář přinesl s jistotou, je méně vážnosti a více zábavy. Na své začátky si určitě zavzpomínaly značky jako Chanel s Karlem Lagerfeldem a Yves Saint Laurent. Peří, obří štítky, bavlněné „bonbóny“ v pastelových odstínech přinesly vznešenost i extravaganci zároveň. Jaká budou výsledná prodejní čísla je v tuto chvíli ve hvězdách. V kolekci najdeme ale také pár nositelných kousků jako tříbarevný kostýmek, nadýchané sukně zúžené v pase či jarní kabátek. A dle vyjádření Jacobse je právě tohle móda v pravém slova smyslu, kterou by návrháři chtěli tvořit. Otázkou jen zůstává, zda to nadchne i ženy, které sem chodí nakupovat.

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARC JACOBS JARO 2019

Související články

Saint Laurent ukazuje pravou tvář letní kampaně

Modelky v této kampani hrají roli nových aristokratů a rozhodně se nebojí své sexuální orientace. Vypadají totiž báječně.

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

Nejpopulárnější módní kampaně roku 2018

Zdá se, že rok utekl jako voda. Přitom módních kampaní bylo zase o kousek více než rok předtím. Které byly ty nejvíce populární?

Celý článek

TOP 26 nejkrásnějších plesových šatů od návrhářských špiček

Blíží se plesová sezóna. Večerní róba je klíčovým vyjádřením sebe samé. Co nabízí nejluxusnější značky a mistři v oboru? Výběr toho nejlepšího zde… 

Celý článek

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Celý článek

Prada v nové kampani představila západ slunce připomínající peklo

Západ slunce v opravdu velkém provedení působí, spíše jako by samotné peklo vystoupilo na zem. Netradičně pojatá kampaň je z rukou fotografa Willy Vanderperre.

Celý článek

Nejoblíbenější návrhář celebrit pro rok 2018: Marc Jacobs

Geniální kreace od Marca Jacobse si zamilovaly celebrity mnoha zemí při každé významné příležitosti během tohoto roku. Jaké je jeho tajemství?

Celý článek