dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Kompletní organizace šatníku - jak dosáhnout co nejlepšího výsledku?

Přidat na Seznam.cz
Vynecháme obvyklé rady, které stejně většinou nikam nevedou a zaměříme se na důležité body při reorganizaci šatníku, které bývají opomíjeny.

Proč se do toho pustit?

Úklid šatníku je náročný. Byť je to hezká práce s kousky, které milujete nebo jste kdysi milovala, vysiluje to. Možná proto je lepší vyhradit si více jak jedno dopoledne, dělat vše v klidu a s chutí. Odměnou vám bude přehlednější šatní skříně (alespoň na chvíli), konec záhadně ztraceným doplňkům a také ujištění, co vůbec váš šatník obsahuje, a co potřebujete dokoupit.

Základní tipy

1   Všechno vyndejte ven. Až teprve potom uvidíte, kolik prostoru vlastně máte a kopici oblečení, ve které bude jistě patrné, co už vůbec nenosíte, a můžete tak prodat či poslat dál nebo co je zničené a patří do koše. Skříně otřete čistým hadříkem a nechte je uschnout, až potom vkládejte oblečení zpět. 

2   Jak dlouho už tomu je? Buďte k sobě upřímná - jak dlouho jste ty kousky, které zrovna nenosíte, neměla na sobě? Je to půl roku? Rok? A nebo jste je nikdy neoblékla... I to se stává. Určete si hranici časového období. Pokud je oblečení starší, nemilosrdně ho vyřaďte.

3   Definujte si svůj styl. Ne, nechceme vás ponoukat ke škatulkování a závěrům "Tenisky nikdy nikam nenosím, protože to není můj styl!", tohle nemá smysl. Váš styl tvoří vše, co nosíte ráda a často. Takže pokud tam nepatří třeba maxisukně, a přesto hned dvě máte, praktikujte na ně ještě bod č. 2. Pravděpodobně půjdou pryč.

4   Organizujte podle systému. Můžete to být podle barvy, podle druhu oblečení nebo třeba podle toho, k jaké příležitosti jsou určené. Někdo rád skladuje všechno oblečení do kanceláře u sebe, jiný má raději vše od sportovních tílek až po letní sukně seřazené podle barev. Výběr je na vás. My doporučujeme jednoznačně podle druhu oblečení a následně podle barvy. (PS: Vypadá to nejúhledněji.)

5   Najděte nejvhodnější pozici skladování. Kalhoty můžou být klidně složené, u pouzdrových sukní a šatů bude lepší, pokud je pověsíte. Stejně tak by bylo lepší, když by visela i veškerá trička, tílka a košile, ale na to asi nikdo z nás nemá místo?! Proto věste alespoň ty nejhodnotnější a nejluxusnější z nich - zachováváte tím tak jejich životnost. 

Co vám pomůže?

Velká šatna - zněla by ideální odpověď. Bohužel pro většinu z nás ne zrovna snadno splnitelná. Snažte se tak raději využít 100 % z prostoru, které vám k dispozici je. Nakupte si úložné koše, kam uložíte ponožky, rukavice, šátky. Druhým pomocníkem jsou jistě nová ramínka v odstínu, hodící se do vaší šatny nebo prostě v nadčasové bílé či šedé. U ramínek je především podstatné, aby byla všechna stejná - to je to nejlepší, co pro zkrásnění své šatny můžete udělat. 

Kde najít motivaci?

Možná se vám stále do toho velkého úklidu nechce. Tak přidáváme pár motivačních slov na závěr, abyste tento nelehký úkol neodložila a pustila se do něj hned, jak jen to půjde.

Odměnou vám bude pohled na dokonale uspořádaný šatník. Navíc ušetříte čas při hledání ztracených věcí, a budete mít jistotu, že vaše oblečení je uloženo, jak nejlépe to jen jde. A kdyby pro vás tyto vnitřní pohnutky nebyly dostatečně silné, prohlédněte si na internetu pár fotek úhledných šatníků ve stylu, který je vám nejbližší. To totiž možná bude tím pravým nakopnutím.

A Móda.cz už jen přeje, ať vám to jde od ruky!

fotky: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÉ OBLEČENÍ ŠATNA ŠATNÍK ÚKLID TIPY RAMÍNKA SKŘÍŇ moebelix.cz

Související články

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

14 tipů jak se zabavit, když musíte být v době covidové doma

Asi se všichni shodneme na tom, že je otravné sedět stále doma. Zavřené kavárny, hospody, obchody a jakákoliv kultura. Nemáme moc na výběr, proto se na situaci musíme dívat alespoň trochu pozitivně. Jak se zabavit?

Celý článek

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek

Sarah Jessica Parker oznámila návrat Sexu ve městě

Bude pokračování! Dlouho očekávaný návrat oznámila Sarah J. Parker na svém Instagramu. Nová série ponese název And Just Like That. Dámy se mají na co těšit.

Celý článek

Jak váš šatník odhalí vaši osobnost?

Možnosti, jak odhalit osobnost a vlastnosti člověka existuje mnoho, ale podle oblečení to jde jedna báseň. Možná nemáte ani tušení, co vše o sobě prozrazujete.

Celý článek

Ušetřete místo v domácnosti pomocí praktických úložných prostorů

V domácnosti se často setkáváme s jedním velkým problémem. Nemáme dostatek místa na všechny naše věci. Problém nemusí být jen v jejich množství nebo v malých rozměrech bytu. Kamenem úrazu může být nesprávné využití místa. Namísto velkých a masivních skříní vyzkoušejte praktické úložné prostory.

Celý článek

Levné a přitom kvalitní oblečení z Číny – kde jej koupit?

Při hledání kvalitního oblečení u čínských výrobců je důležité si uvědomit, že existuje důvod, proč je oblečení z Číny tak levné. Může se jednat o použití levnějších materiálů, nekvalitní střih či špatné číslování. To zároveň ovšem neznamená, že každý levný kousek oblečení z Číny je automaticky nekvalitním výrobkem. Koneckonců, i mnoho velkých, světově známých značek vyrábí své oblečení v Číně. 

Celý článek

Letní beauty novinky

Léto je tady! A my vám přinášíme několik kosmetických novinek, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Celý článek