dnes je 23.04.2021 a svátek má Vojtěch

La Gallery Novesta praskala ve švech

Přidat na Seznam.cz
Slavností zahájení prodeje nejnovějších kolekcí tří designerek Hany Frišonsové, Marcely Křížové a Jany Mikešové v concept store La Gallery Novesta přilákalo množství hostů.

Ve čtvrtek 26. 2. proběhl v La Gallery Novesta již 16. Fashion shake, tentokrát ale s pozměněným konceptem.

Fashion shake proběhl tentokrát s větší předchozí organizací i propagací. Vedle představení kolekcí zde probíhal doplňkový program, jakým byla například prezentace designových kávovarů Nespresso, a s ním spojená ochutnávka kávy, nebo možnost nechat se nalíčit od známé vizážistky Lucie Hruškové Gibodové z Lancôme.

Další novinkou bylo, že přímo pro Fashion shake vznikly image fotografie prezentovaných kolekcí, které nafotil Ladislav Kyllar. Tato akce se také od nynějška bude konat méně často z důvodu zachování exkluzivity.

Pečlivé plánování nového Fashion shake se také projevilo na návštěvnosti. La Gallery Novesta totiž doslova praskala ve švech a v jednu chvíli nebylo možné prodejnou ani projít. Příjemná přátelská atmosféra však zůstala zachována po celý večer.

Ale k tomu nejdůležitějšímu. Proč se tu davy obdivovatelek a obdivovatelů autorské módy sešly - své nové kolekce zde představily rovnou tři módní návrhářky: Hana Frišonsová, Marcela Křížová a Jana Mikešová.

Hana Frišonsová, jejíž jméno se letos objevilo i v širší nominaci na cenu Czech Grand Design, představila kolekci nazvanou FUTUHERO založenou na vizi renesančního vědce z budoucnousti.
Hlavním motivem kolekce je přetvořená fotografie jeskyně z Havlíčkových sadů, která zobrazuje přechod mezi jinými světy v dimenzi a čase.
Oversize mikiny, tuniky, topy a šaty jsou vytvořeny z funkčního materiálu Coolmax a doplněné háčkovanými doplňky s ruční batikou.

Marcela Křížová zahájila prodej své debutové kolekce, kterou symbolicky nazvala No. 01, ve které řeší ikonické a nadčasové kousky dámského šatníku.
Některé přetvořila méně, jiné více, ale všechny spojuje vzájemná kombinovatelnost a souzní s návrhářčinou ideou, že je lépe investovat do kvalitních a originálních oděvů, než nakupovat impulsivně a ve zbytečně velkém množství.

Zkrátka i v módě platí, že kvalita by se měla řadit nad kvantitu.

Nositelka této kolekce je sebevědomá a silná žena, která má ráda zajímavě řešené oděvy, oceňuje variabilitu, originalitu, to vše v duchu minimalismu.

 

Jana Mikešová, tvořící pod svou značkou MIK, je již proslulá tvorbou v duchu téměř zapomenutých technik.
Nová kolekce, inspirovaná především přírodou, nese název Vesna po bohyni jara a chrakterizuje ji něžnost, nevinnost a smyslnost, to vše v nadčasových, převážně ručně vyráběných oděvech.

S těmito návrhářkami se navíc můžete v La Gallery Novesta setkat i za běžného provozu, kdy vám rády poradí při výběru originální módy. Neváhejte tedy concept store v ulici Elišky Krásnohorské navštívit a pokochat se autorskou lokální tvorbou, která má co říct a je naprosto jedinečná.

 

Zdroj foto: Monika Petrovicová, Ladislav Kyllar, 2W atelier, Adam Křena

Přidat na Seznam.cz
LA GALLERY NOVESTA CONCEPT STORE JANA MIKEŠOVÁ MIK MARCELA KŘÍŽOVÁ HANA FRIŠONSOVÁ FASHION SHAKE DOMÁCÍ TVORBA AUTORSKÁ TVORBA NOVESTA

Související články

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek