dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Přidat na Seznam.cz
Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Je odstartováno

Oficiální zahájení proběhlo s velkolepou „procházkou v oblacích“, kterou ukázala světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga, která přešla ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů přes Vltavu. Následovalo spoustu dalších venkovních show jako například akrobatické představení Blackout paradox nebo pouliční představení Cink The Universe.

Novodobý cirkus

Již za pár dní, konkrétně 23. srpna, můžete spatřit premiéru nového představení Heroes, které uvedou populární Losers Cirque Company. Ti si tentokrát ke spolupráci přizvali uměleckého ředitele Činohry Národního divadla Daniela Špinara a držitele Thálie Radima Vizváryho. Těšit se můžeme i na oblíbené VOSTO5, Holektiv, Bratry v tricku, Squadra Sua a další. Ani letos nebudou chybět tematické večery Cirksession a Žonglérská galashow.

Představení pod hvězdnou oblohou

Open-air představení Letní Letné jsou jedním z hlavních důvodů, proč se sem tisíce návštěvníků každý rok vrací. Neopakovatelná atmosféra, originální příběhy i vynikající herecké a artistické výstupy vás budou bavit. Z pouličních představení, které se letos chystají nesmí chybět oblíbená VOSTO5 a jejich Stand'artní kabaret a Bratři v tricku uvedou své populární představení Běžkařská odysea. Návštěvníci se mohou těšit i na Flow Arts night. Na tomto fire gala spatří všechny možné formy ohnivého i světelného tance v podání špičkových umělců nejen z Čech, ale celého světa.

Letní Letná dětem

Festival Letní Letná věnuje svůj denní čas již tradičně naplno dětem, pro které je připravený pestrý program, a to pro všechny věkové kategorie. Děti se tak mohou těšit na pestrobarevný svět plný pohádek a příběhů, překvapení, kouzel, hudby a pohybu. Také na 4 až 5 představení ve stanu i venku. O víkendech vás zde čeká program Letňáček plus, který je určený pro děti nad 4 roky, kdy si vyzkouší cirkusové dovednosti, spoustu her a tvoření. O děti se starají profesionální lektoři a jsou pro ně organizovány soukromé workshopy vedené například Cirkusem TeTy, Cirkusem LeGrando, Vojtou Vrtkem, Bratry v tricku a dalšími lektory. A nezapomeňte ani na příměstský tábor určený pro děti ve věku 6 -15 let, kde se děti učí základům herectví, žonglování, výtvarných aktivit, práce s hlasem s odborníky daných profesí.

Foto kredit: František Ortmann

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LETNÍ LETNÁ AKCE PRO RODINU DIVADLO LETNÁ DIVADELNÍ PŘEDSDTAVENÍ FESTIVAL

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek