dnes je 06.04.2020 a svátek má Vendula

Letošní barvy Vánoc

Přidat na Seznam.cz
Vánoce jsou už téměř za dveřmi. To, jestli budou na sněhu, nebo blátě, nevíme, ale víme, jaké barvy frčí. Na jaké novinky se můžete těšit aneb jaké trendy ovládnou letošní Vánoce?

Rok, co rok začíná šílenství s nákupem dárků, nádhernou výzdobou, světelnou instalací a všude přítomnými adventními stánky. Na každý nový rok platí, že převládají určité barvy. Které to jsou letos?

Bílé Vánoce

Prvním žhavým kandidátem je bílá barva. Mnohé to možná zaskočí, ale s kombinací zeleného stromečku vykouzlí perfektní atmosféru. Bílá ladí ke všemu, kombinujte, jak jen oči ráčí nebo zůstaňte pouze u bílé. Fantazii se meze nekladou. Nejde jen o vánoční stromeček, ale i o dekorace, deky, polštáře, svíčky, štědrovečerní stůl, prostě vše, co vytváří tu pravou vánoční atmosféru. Bílá symbolizuje nové začátky, nevinnost a čistotu. Je ideální volbou pro vánoční období, protože uklidňuje a navazuje pohodovou atmosféru.

Fialové odstíny

Druhou trendy barvu vyhrála fialová, kterou lehce můžete kombinovat i s bílou barvou. Byla už po staletí hlavní barvou adventu a určitě ji znají i naše babičky. Pro křesťany má tato barva důležitý význam. Je to barva zdrženlivé elegance, slavnostních nálad a pokory. Fialová bude vypadat opravdu originálně, a přesto klasicky. V obchodech objevíte širokou škálu zvonečků, baněk, řetězů, ale i dekorací do bytu.

Co je nejdůležitější

Ať už budete mít bílé nebo fialové Vánoce, tak to nejdůležitější je - pořádně užívat svátky a hlavně bez stresu! Pokud nepatříte zrovna k těm, kteří by sledovali žhavé trendy, tak ani s klasickými barvami nešlápnete vedle. Mezi nejoblíbenější patří zlatá, červená, stříbrná a modrá.

Zdroj foto: Pinterest, Pixbay

Přidat na Seznam.cz
VÁNOCE BARVY VÁNOC JAKÉ BARVY LETÍ VÁNOČNÍ BARVY BÍLÁ FIALOVÁ

Související články

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek

Vánoční fejeton

Všechen tento zmatek začal nakupováním dárků, pečením cukroví pro všechny, které znáte i neznáte. Když pak zbýval týden do Vánoc, začala jsem být nervózní. Čekal mě předvánoční úklid a já nevěděla co dřív. 

Celý článek

Jak stylově nazdobit vánoční stromeček

Dozdobit perníčky, uklidit dům a připravit se na Vánoce. Ale co stromeček? Jak ho správně nazdobit a jaké jsou trendy? Máte rádi barvy, přírodní prvky nebo spíše nic přehnaného? Pojďte se s námi podívat na 6 různých stylů.

Celý článek

Vánoce ve znamení pomoci

Vánoce jsou ideálním obdobím na to, abychom se alespoň na chvilku zastavili a věnovali svůj čas sobě a rodině. Ovšem je mezi námi spousta těch, kteří by si to moc přáli, ale buď už rodinu nemají nebo s ní bohužel nemohou být.

Celý článek

Jak netradičně pojmout štědrovečerní večeři

Vánoce bez kapra? Pro někoho je to špatný vtip, pro jiného vítaná změna. Bramborového salátu se vzdáváme jen těžko. Nespoléhejte se na řízek, co třeba losos, candát nebo vegetariánské menu?

Celý článek

Svíčka jako skvělý vánoční dárek a designový prvek na každou příležitost

Svíčky jsou krásným designovým prvkem, zvláště pak v čase Vánoc. Hodí se i při jiných příležitostech a jen na vás, které zvolíte. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak si moderně zpříjemnit prostředí pomocí svíček.

Celý článek

Chystáte se péct vánoční cukroví? Co to zkusit zdravě

Dobrých receptů není nikdy dost, a o vánočních svátcích to platí dvojnásob. Jaké jsou vaše nejoblíbenější? Tradiční linecké, sladké perníčky, vanilkové rohlíčky nebo včelí úly? Vybrali jsme pro vás několik z nich, tak nasaďte zástěru a jdeme na to.

Celý článek