dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

Líčení pro muže – ano, či ne?

Přidat na Seznam.cz
Pánský make-up je pomalu na vzestupu a dostává se i k nám na český trh. I když je líčení dámskou výsadou, tak se časy mění a my se ptáme, zdali to má šanci uspět?

Krémy a vody po holení jsou nutností pro všechny muže, ale co make-up a další líčení? Není to už trochu přes čáru? Je vůbec možné, aby se líčení stalo rutinnou záležitostí mužů?

Sociální sítě

Instagram a YouTube se naplňuje obsahem, jak se muži líčí a zůstává otázkou, zdali se tento trend uchytí, stejně jako tomu bylo u jiných módních výstřelků. Zamaskování nějakého pupínku asi nikomu neuškodilo, ale dokážete si představit, že by muž blokoval hodiny koupelnu? Podle výzkumné agentury Equator uvedlo 61 % dotázaných mužů, že by po make-upu nikdy nesáhlo. Ze zbylých procent to buď muži vyzkoušeli nebo na to pomysleli.


zdroj: pinterest.com

I slavní sáhnou po líčidlech

Překvapivým vzorem je například známý fotbalista David Beckham, který se nechal na obálku časopisu Love vyfotit se zelenými očními stíny. Na pánská líčidla se zaměřují například značky Chanel a Tom Ford.


zdroj: fashionbean.com

Co je přijatelné

Shodneme se nejspíše na tom, že u nějakých extravagantních rockových hvězd či transsexuálů je to pro veřejnost přijatelné, i když se to nesmí přehánět. Ale u klasického muže by to působilo nějak moc přehnaně. Možná se to obrátí podobně jako trend, kdy ženy nenosily kalhoty a podívejte se na svět nyní. Jak to vidíte vy?


zdroj: pinterest.com, pixbay.com

Názory čtenářů

Zeptali jsme se dvou žen a jednoho muže, jak se na tuto „novinku“ dívají.


zdroj: pinterest.com

„Líčení u mužů mi připadne zvláštní a hlavně zženštělé, nedokážu si představit, že by se můj partner ráno maloval v koupelně. Nicméně si samozřejmě každý může dělat, co uzná za vhodné. Já bych však takového partnera nechtěla a možná bych se zamyslela nad jeho sexuální orientací. Na druhou stranu, by na nás alespoň tak dlouho nečekali, když se líčíme a pochopili by to.“  Michaela, 26 let

„Chlap a make-up to nejde dohromady, připadá mi to nevhodné až odporné, určitě jsem proti.“  Martin, 32 let

„Nedokážu si představit, že by se můj manžel líčil. Přijde mi to na mužích hodně ženské a naprosto nepřitažlivé. Něco jiného je maškarní nebo nějaké vystoupení, ale pro každodenní nošení určitě ne.“  Iveta, 36 let

zdroj: pinterest.com, pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
LÍČENÍ PRO MUŽE MUŽI A MAKE-UP HVĚZDNÝ MAKE-UP MOHOU SE MUŽI LÍČIT DAVID BECKHAM NOVÝ TREND CHANEL

Související články

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

Svěží letní přehlídku Chanel zahájila monacká princezna Charlotte na koni

Návrhářka Virginie Viard ke tvoření nejnovější kolekce Chanel přizvala umělce Xaviera Veilhana. Miluje jeho práci a potřebovala někoho, s kým by na kolekci spolupracovala tak, jak to dělal Karl.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Kristen Stewart ve stylu 90. let jako princezna Diana ve snímku SPENCER

Život princezny Diany v připravovaném filmu SPENCER ztvární herečka Kristen Stewart. Film ukáže jeden konkrétní víkend v prosinci 1991, kdy se Diana rozhodla ukončit své manželství s princem Charlesem.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek

Pět kabelek, které by momentálně měla vlastnit každá žena

Zatímco styl se neustále vyvíjí a mění, investice do jedné správné věci vám může ušetřit čas i peníze. Proto je důležité, vybrat si tu správnou kabelku. Pokud o ni totiž budete správně pečovat, vydrží vám celý život. 

Celý článek