dnes je 23.04.2021 a svátek má Vojtěch

Líčení pro muže – ano, či ne?

Přidat na Seznam.cz
Pánský make-up je pomalu na vzestupu a dostává se i k nám na český trh. I když je líčení dámskou výsadou, tak se časy mění a my se ptáme, zdali to má šanci uspět?

Krémy a vody po holení jsou nutností pro všechny muže, ale co make-up a další líčení? Není to už trochu přes čáru? Je vůbec možné, aby se líčení stalo rutinnou záležitostí mužů?

Sociální sítě

Instagram a YouTube se naplňuje obsahem, jak se muži líčí a zůstává otázkou, zdali se tento trend uchytí, stejně jako tomu bylo u jiných módních výstřelků. Zamaskování nějakého pupínku asi nikomu neuškodilo, ale dokážete si představit, že by muž blokoval hodiny koupelnu? Podle výzkumné agentury Equator uvedlo 61 % dotázaných mužů, že by po make-upu nikdy nesáhlo. Ze zbylých procent to buď muži vyzkoušeli nebo na to pomysleli.


zdroj: pinterest.com

I slavní sáhnou po líčidlech

Překvapivým vzorem je například známý fotbalista David Beckham, který se nechal na obálku časopisu Love vyfotit se zelenými očními stíny. Na pánská líčidla se zaměřují například značky Chanel a Tom Ford.


zdroj: fashionbean.com

Co je přijatelné

Shodneme se nejspíše na tom, že u nějakých extravagantních rockových hvězd či transsexuálů je to pro veřejnost přijatelné, i když se to nesmí přehánět. Ale u klasického muže by to působilo nějak moc přehnaně. Možná se to obrátí podobně jako trend, kdy ženy nenosily kalhoty a podívejte se na svět nyní. Jak to vidíte vy?


zdroj: pinterest.com, pixbay.com

Názory čtenářů

Zeptali jsme se dvou žen a jednoho muže, jak se na tuto „novinku“ dívají.


zdroj: pinterest.com

„Líčení u mužů mi připadne zvláštní a hlavně zženštělé, nedokážu si představit, že by se můj partner ráno maloval v koupelně. Nicméně si samozřejmě každý může dělat, co uzná za vhodné. Já bych však takového partnera nechtěla a možná bych se zamyslela nad jeho sexuální orientací. Na druhou stranu, by na nás alespoň tak dlouho nečekali, když se líčíme a pochopili by to.“  Michaela, 26 let

„Chlap a make-up to nejde dohromady, připadá mi to nevhodné až odporné, určitě jsem proti.“  Martin, 32 let

„Nedokážu si představit, že by se můj manžel líčil. Přijde mi to na mužích hodně ženské a naprosto nepřitažlivé. Něco jiného je maškarní nebo nějaké vystoupení, ale pro každodenní nošení určitě ne.“  Iveta, 36 let

zdroj: pinterest.com, pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
LÍČENÍ PRO MUŽE MUŽI A MAKE-UP HVĚZDNÝ MAKE-UP MOHOU SE MUŽI LÍČIT DAVID BECKHAM NOVÝ TREND CHANEL

Související články

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek

Pět kabelek, které by momentálně měla vlastnit každá žena

Zatímco styl se neustále vyvíjí a mění, investice do jedné správné věci vám může ušetřit čas i peníze. Proto je důležité, vybrat si tu správnou kabelku. Pokud o ni totiž budete správně pečovat, vydrží vám celý život. 

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek

Virginie Viard vytvořila excentrickou couture kolekci Chanel s nádechem osmdesátých let

Hravá sbírka plná odkazů na osmnácté století a osmdesátá léta dvacátého století. I tak by se dala charakterizovat nová podzimní couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro francouzský módní dům Chanel. 

Celý článek

Krásná Lily-Rose Depp se stala tváří nové kampaně značky Chanel

Dcera slavného herce Johnny Deppa, který před pár dny oslavil své 56. narozeniny, propůjčila svou tvář do reklamy na novou rtěnku Chanel.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek