dnes je 02.06.2020 a svátek má Jarmil

Líčení pro muže – ano, či ne?

Přidat na Seznam.cz
Pánský make-up je pomalu na vzestupu a dostává se i k nám na český trh. I když je líčení dámskou výsadou, tak se časy mění a my se ptáme, zdali to má šanci uspět?

Krémy a vody po holení jsou nutností pro všechny muže, ale co make-up a další líčení? Není to už trochu přes čáru? Je vůbec možné, aby se líčení stalo rutinnou záležitostí mužů?

Sociální sítě

Instagram a YouTube se naplňuje obsahem, jak se muži líčí a zůstává otázkou, zdali se tento trend uchytí, stejně jako tomu bylo u jiných módních výstřelků. Zamaskování nějakého pupínku asi nikomu neuškodilo, ale dokážete si představit, že by muž blokoval hodiny koupelnu? Podle výzkumné agentury Equator uvedlo 61 % dotázaných mužů, že by po make-upu nikdy nesáhlo. Ze zbylých procent to buď muži vyzkoušeli nebo na to pomysleli.


zdroj: pinterest.com

I slavní sáhnou po líčidlech

Překvapivým vzorem je například známý fotbalista David Beckham, který se nechal na obálku časopisu Love vyfotit se zelenými očními stíny. Na pánská líčidla se zaměřují například značky Chanel a Tom Ford.


zdroj: fashionbean.com

Co je přijatelné

Shodneme se nejspíše na tom, že u nějakých extravagantních rockových hvězd či transsexuálů je to pro veřejnost přijatelné, i když se to nesmí přehánět. Ale u klasického muže by to působilo nějak moc přehnaně. Možná se to obrátí podobně jako trend, kdy ženy nenosily kalhoty a podívejte se na svět nyní. Jak to vidíte vy?


zdroj: pinterest.com, pixbay.com

Názory čtenářů

Zeptali jsme se dvou žen a jednoho muže, jak se na tuto „novinku“ dívají.


zdroj: pinterest.com

„Líčení u mužů mi připadne zvláštní a hlavně zženštělé, nedokážu si představit, že by se můj partner ráno maloval v koupelně. Nicméně si samozřejmě každý může dělat, co uzná za vhodné. Já bych však takového partnera nechtěla a možná bych se zamyslela nad jeho sexuální orientací. Na druhou stranu, by na nás alespoň tak dlouho nečekali, když se líčíme a pochopili by to.“  Michaela, 26 let

„Chlap a make-up to nejde dohromady, připadá mi to nevhodné až odporné, určitě jsem proti.“  Martin, 32 let

„Nedokážu si představit, že by se můj manžel líčil. Přijde mi to na mužích hodně ženské a naprosto nepřitažlivé. Něco jiného je maškarní nebo nějaké vystoupení, ale pro každodenní nošení určitě ne.“  Iveta, 36 let

zdroj: pinterest.com, pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
LÍČENÍ PRO MUŽE MUŽI A MAKE-UP HVĚZDNÝ MAKE-UP MOHOU SE MUŽI LÍČIT DAVID BECKHAM NOVÝ TREND CHANEL

Související články

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Trend holých kotníků

Od jara do podzimu je velmi oblíbený výstřelek módy „nahých kotníků“. Zkrácené nebo ohrnuté kalhoty, krátké ponožky a odhalená kůže. Většinou ženy, ale i muži vyráží do ulic s kratšími kalhotami. Jde o trend, kde platí, že kratší je vždy lepší. 

Celý článek

Jak se dnes daří odkazu Karla Lagerfelda?

Dnes je tomu přesně rok, kdy módní svět zasáhla bolestná zpráva o smrti geniálního návrháře, který měl kreativity, energie a talentu na rozdávání.

Celý článek

Victoria Beckham začala revoluci v sukních, v Londýně ji byla podpořit celá rodina

Návrhářka Victoria Beckham spustila ve své podzimní kolekci novinku. Na londýnském týdnu módy představila show nabitou sukněmi nad kolena s barevnými svetříky, blůzkami a buržoazními pásky. Na přehlídce návrhářku podporovali i její nejbližší, včetně slavného fotbalisty Davida Beckhama.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Čtyři legendární parfémy, které jsou nezapomenutelné

Kvalitní parfémy miluje asi každá žena. Během života jich vyzkoušíme značné množství, ale jen některé vůně nám sedí jako ulité. Které patří mezi ty legendární, naprosto nezapomenutelné a silné vůně?

Celý článek

Designerské sponky do vlasů jsou největším must-have doplňkem sezony

Sponky do vlasů nejsou ničím novým. Oblíbený trend devadesátých let se v minulých sezonách vrátil a jeho obliba stále trvá. Nyní se vyplatí zainvestovat do dražších designerských kousků. 

Celý článek