dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Limitovaná řada Ready to Wear FW17 návrhářky Zdeňky Imreczeové

S novým e-shopem spustila značka IMRECZEOVA prodej limitované řady Ready to Wear rozšiřující kolekci MON pro podzim a zimu 2017.

Ready to Wear řada tvarově i konceptuálně vychází ze základní kolekce MON. Jednotlivé kusy oblečení jsou však střihově i materiálově odlehčené, určené pro každodenní nošení a snadno kombinovatelné se zbytkem šatníku. Svou podstatou se jedná o basic oděvy, ale běžně chápanému basic oblečení jsou na míle daleko. Odlišují se zejména propracovanými detaily a použitím kvalitních materiálů. Obstojí jako samostatné kusy, stejně jako součást základní tematické kolekce,“ komentuje svou Ready to Wear tvorbu autorka značky, Zdeňka Imreczeová.

O kolekci MON

Monochromatické modely kolekce FW17 oživují propracované detaily v podobě prošívání či textilních aplikací. V nich se objevuje stylizovaný tvar chryzantémy, květiny symetrických proporcí a zároveň motivu samurajského znaku „MON“. Neutrální barevnou paletu oděvů, černou, bílou a šedou, doplňuje výrazná sytě modrá barva.

Hlavní inspirací kolekce pro podzim/zimu 2017/18 je oděv japonských samurajů. Na oblečení se objevuje motiv samurajského MONU ve tvaru stylizované chryzantémy. MON je kruhový znak, kterým se původně odlišovaly jednotlivé samurajské rody, podobně jako se v Evropě používaly šlechtické erby. Na modelech v kolekci se uplatňuje v abstrahované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Povrchová struktura prošívání či textilní aplikace nabízí její nositelce také haptický prožitek obrazu vznešené japonské květiny.

O Zdeňce Imreczeové

ZDEŇKA IMRECZEOVÁ je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA. Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.

 

IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MON kOLEKCE FW17 READY TO WEAR

Související články

IMRECZEOVA povznesla v jarní kolekci 2019 business módu o level výš

Zdeňka Imreczeova uvedla jarní kolekci, v níž spojila kancelářskou módu s rozvolněnější a volnočasovou v barvách české trikolóry.

Celý článek

Kolekce Chanel 2018 reflektuje Lagerfeldovu lásku k podzimu

Zamilovat se do podzimu asi není vůbec těžké. A zamilovat se do Chanel? S tím už se člověk snad i narodí. Prohlédněte si, jak se láska pojí s láskou. 

Celý článek

Podzim 2018 Imreczeové plný neutrálních barev a plášťů

Zdeňka Imreczeová v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou podzimní kolekci. Vládla v ní béžová a černá.

Celý článek

BLANKA MATRAGI UVÁDÍ JARNÍ KOLEKCI PURITY 2018

Čtyři přírodní živly už dávno zkrotila! Na jaře 2018 je střídá klid a čistota, které česká návrhářská ikona demonstruje v nejnovější a zcela smířlivé kolekci PURITY.

Celý článek

Tajemná kolekce Marca Jacobse je opředena vzrušením a originalitou

Osvětlená dráha pro modelky byla tím jediným, co v širokém okolí svítilo. Hluboká temnota přidala podzimní kolekci ready-to-wear 2018 vítr do plachet.

Celý článek

Nádech armády i kosmu v podzimní kolekci dámské i pánské módy Balmain

Olivier Rousteing se vytáhl s necelou stovkou modelů. V rámci jedné přehlídky uvedl jak dámskou, tak pánskou kolekci pro podzim a zimu 2018-2019.

Celý článek

Jarní Ready to Wear Monique Lhuillier 2018 přineslo očekávané

Nepochybujeme o romantickém princeznovském stylu Monique Lhuillier, ale jarní kolekce 2018 jednoduše žádný převrat nezpůsobila.

Celý článek

Bílá podle Zdeňky Imreczeové

V monochromatické tvorbě Zdeňky Imreczeové letos v létě vládne barva čistá jako nepopsaný list. IMRECZEOVA rozehrává part pro bílou královnu.

Celý článek