dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Limitovaná řada Ready to Wear FW17 návrhářky Zdeňky Imreczeové

Přidat na Seznam.cz
S novým e-shopem spustila značka IMRECZEOVA prodej limitované řady Ready to Wear rozšiřující kolekci MON pro podzim a zimu 2017.

Ready to Wear řada tvarově i konceptuálně vychází ze základní kolekce MON. Jednotlivé kusy oblečení jsou však střihově i materiálově odlehčené, určené pro každodenní nošení a snadno kombinovatelné se zbytkem šatníku. Svou podstatou se jedná o basic oděvy, ale běžně chápanému basic oblečení jsou na míle daleko. Odlišují se zejména propracovanými detaily a použitím kvalitních materiálů. Obstojí jako samostatné kusy, stejně jako součást základní tematické kolekce,“ komentuje svou Ready to Wear tvorbu autorka značky, Zdeňka Imreczeová.

O kolekci MON

Monochromatické modely kolekce FW17 oživují propracované detaily v podobě prošívání či textilních aplikací. V nich se objevuje stylizovaný tvar chryzantémy, květiny symetrických proporcí a zároveň motivu samurajského znaku „MON“. Neutrální barevnou paletu oděvů, černou, bílou a šedou, doplňuje výrazná sytě modrá barva.

Hlavní inspirací kolekce pro podzim/zimu 2017/18 je oděv japonských samurajů. Na oblečení se objevuje motiv samurajského MONU ve tvaru stylizované chryzantémy. MON je kruhový znak, kterým se původně odlišovaly jednotlivé samurajské rody, podobně jako se v Evropě používaly šlechtické erby. Na modelech v kolekci se uplatňuje v abstrahované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Povrchová struktura prošívání či textilní aplikace nabízí její nositelce také haptický prožitek obrazu vznešené japonské květiny.

O Zdeňce Imreczeové

ZDEŇKA IMRECZEOVÁ je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA. Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.

 

Přidat na Seznam.cz
IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MON kOLEKCE FW17 READY TO WEAR

Související články

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Variabilní pásky návrhářky Zdeňky Imreczeové jako perfektní doplněk i vánoční dárek

Představte si kožený pásek, který můžete vázat na několik způsobů, v několika barevných provedeních. Jestliže jste tvůrčí žena, která si se svými outfity ráda hraje, pravděpodobně vás tento doplněk upřímně nadchne.

Celý článek

BackYard představil nové designéry

V pražském módním obchodu BackYard se představily dvě nové značky YBA a Messa. Nejen je, ale i mnoho dalšího, přišli obdivovat Andrea a Michal Růžičkovi, Jana Plodková nebo Michaela Maurerová.

Celý článek

Skvostná kolekce kožených kabelek Alexander McQueen

Kolekce kožených kabelek, které budete chtít nosit každý den. Originální zpracování i klasické prvky. The Myth - mýtus - z módního domu Alexander McQueen.

Celý článek
Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia se pro novou kolekci inspirovali domovinou Oscara de la Renty

Kreativní ředitelé Laura Kim a Fernando Garcia zavedli diváky do domoviny Oscara de la Renty. Oslnili barevnou paletou barev, krásnými vzory, kvalitními materiály a večerními okázalými garderobami.

Celý článek

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek