dnes je 21.01.2018 a svátek má Běla

Limitovaná řada Ready to Wear FW17 návrhářky Zdeňky Imreczeové

S novým e-shopem spustila značka IMRECZEOVA prodej limitované řady Ready to Wear rozšiřující kolekci MON pro podzim a zimu 2017.

Ready to Wear řada tvarově i konceptuálně vychází ze základní kolekce MON. Jednotlivé kusy oblečení jsou však střihově i materiálově odlehčené, určené pro každodenní nošení a snadno kombinovatelné se zbytkem šatníku. Svou podstatou se jedná o basic oděvy, ale běžně chápanému basic oblečení jsou na míle daleko. Odlišují se zejména propracovanými detaily a použitím kvalitních materiálů. Obstojí jako samostatné kusy, stejně jako součást základní tematické kolekce,“ komentuje svou Ready to Wear tvorbu autorka značky, Zdeňka Imreczeová.

O kolekci MON

Monochromatické modely kolekce FW17 oživují propracované detaily v podobě prošívání či textilních aplikací. V nich se objevuje stylizovaný tvar chryzantémy, květiny symetrických proporcí a zároveň motivu samurajského znaku „MON“. Neutrální barevnou paletu oděvů, černou, bílou a šedou, doplňuje výrazná sytě modrá barva.

Hlavní inspirací kolekce pro podzim/zimu 2017/18 je oděv japonských samurajů. Na oblečení se objevuje motiv samurajského MONU ve tvaru stylizované chryzantémy. MON je kruhový znak, kterým se původně odlišovaly jednotlivé samurajské rody, podobně jako se v Evropě používaly šlechtické erby. Na modelech v kolekci se uplatňuje v abstrahované podobě, například jako výseč kruhu nebo rozvinutý ve formě šachovnicového rastru po celé šíři oděvu. Povrchová struktura prošívání či textilní aplikace nabízí její nositelce také haptický prožitek obrazu vznešené japonské květiny.

O Zdeňce Imreczeové

ZDEŇKA IMRECZEOVÁ je česká módní návrhářka. Vystudovala v ateliéru módní tvorby na UMPRUM v Praze, s roční stáží na pařížské ESAA Duperré. Od roku 2007 se věnuje limitovaným kolekcím dámské módy pod současnou značkou IMRECZEOVA. Za svou práci byla několikrát nominovaná na cenu Czech Grand Design v kategorii Módní designér roku. V roce 2011 získala Hlavní cenu šéfredaktorů Designbloku a v roce 2012 a 2014 se účastnila evropského finále mezinárodní soutěže The International Woolmark Prize v Londýně a v Paříži.

 

IMRECZEOVA ZDEŇKA IMRECZEOVÁ MON kOLEKCE FW17 READY TO WEAR

Související články

Jarní Ready to Wear Monique Lhuillier 2018 přineslo očekávané

Nepochybujeme o romantickém princeznovském stylu Monique Lhuillier, ale jarní kolekce 2018 jednoduše žádný převrat nezpůsobila.

Celý článek

Bílá podle Zdeňky Imreczeové

V monochromatické tvorbě Zdeňky Imreczeové letos v létě vládne barva čistá jako nepopsaný list. IMRECZEOVA rozehrává part pro bílou královnu.

Celý článek

Jak se povedla nová kolekce A/W 2017-18 Jitka Klett? Je to Poezie

Nová kolekce Jitka Klett Podzim/Zima 2017-18 si hraje s módními styly a jemnými dotyky romantiky vyzývá k dobývání.

Celý článek

Značka Imreczeova pro podzim 2017 hledala inspiraci ve světě samurajů

Monochromatické odstíny modré, bílé, šedé a černé v podobě mnoha zpracování dlouhých plášťů, kabátků a podzimních kompletů přinesla čtvrtý den na MBPFW Zdeňka Imreczeová. Inspiraci hledala ve světě samurajů.

 

Celý článek

Marc Jacobs v kolekci pro jaro vyjádřil problematiku rasismu

Barevné dredy, extrémně vysoké platformy, pruhované nadkolenky a 53 modelů v duchu mladých Lolit. To je kolekce ready-to-wear Marc Jacobs 2017.

Celý článek

Rachel Zoe jaro 2017 inspirována Marokem

Jarní přehlídky 2017 se naplno rozjely. V prvním módním městě New Yorku se mimo jiné představila také značka Rachel Zoe. 

Celý článek

Lovechild 1979 přináší ležérní dámskou módu pro jaro 2017

Copenhagen nabídl více značek, které příjemně překvapily svými jarními kolekcemi. Lovechild 1979 zůstala svá a stejně si zasloužila potlesk. 

Celý článek

Jaké bude jaro 2017? By Malene Birger z Copenhagenu nám to naznačí

Jarní Ready to Wear kolekce odstartovaly v dánském Copenhagenu a značku By Malene Birger jsme si zvolili jako tu první, která otevře celou sezónu přehlídek, která se zlehka rozjíždí. 

Celý článek