dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

London Craft Week: Stovky uměleckých řemesel na jednom místě

Přidat na Seznam.cz
Tradiční i novější řemesla se oslavují celý týden na prestižním London Craft Weeku. Známí umělci, řemeslníci, firmy, společnosti, dílny, návrháři ale i studenti a ještě neobjevení talenti budou mít šanci naučit se něco nového nebo na sebe upozornit právě tady.

Krásná řemesla všeho druhu

Londýn dává každoročně příležitost řemeslníkům ze všech možných sfér umění, módy, průmyslu atd. Výjimečná událost nejrůznějších schopností a talentů je týden řemesel nazvaný London Craft Week. Probíhá s pestrým programem od brzkých ranních hodin do noci. Oficiální začátek je 8. května a ukončení je 12. května. Nejedná se o celý týden, ale spíše prodloužený víkend. Ukázka řemesel, výstavy a naučné dílny však po ukončení stále pokračují.

Nejlepší řemeslníci a umělci v akci

Na oslavu řemeslného umění se sjedou nejtalentovanější jedinci, kteří v Anglii jsou. Pozváni jsou i zahraniční hosté. Ukazují ostatním, co umí, nebo je to dokonce učí. Pořádají výstavy, představují své výrobky, prezentují své vlastní příběhy od neznámého řemeslníka a dělí se o své zkušenosti. Hlavním cílem celé akce je objevit nové šikovné umělce a řemeslníky, kteří vynikají nad ostatními. Je to neskutečná příležitost pro nadané odborníky a zručné talenty.

Báječná příležitost a zábava

Čtyřdenní maraton předváděcích akcí, stovky dílen a desítky prezentací kombinuje práce jednotlivců a galerií, studií, luxusních značek a obchodů. Unikátní příležitost být objeven a viděn je pro mnoho řemeslníků jedinou velkou šancí, jak se dostat k práci pro vysněného zaměstnance. Vítaná je i veřejnost, která má možnost zúčastnit se nejrůznějších školení, povídání a vyzkoušet si spoustu řemesel, technik a objevit tak nového koníčka.

Zdroj; londoncraftweek.com, Instagram: @londoncraftweek

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LONDON CRAFT WEEK TÝDEN ŘEMESEL LONDÝN ŘEMESLO UMĚNÍ

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Výroba vlastního parfému je nyní možná v nákupním centru Harvey Nichols v Londýně

Harvey Nichols v Londýně nabízí možnost namíchat si svůj vlastní parfém na míru. Osobní vůni lze vytvořit ve vonném baru a podtrhnout tak svůj charakter či styl. Zákazníci si tak mohou vyzkoušet, vytvořit a zakoupit individuální parfém snů. 

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek