dnes je 03.08.2020 a svátek má Miluše

London Craft Week: Stovky uměleckých řemesel na jednom místě

Přidat na Seznam.cz
Tradiční i novější řemesla se oslavují celý týden na prestižním London Craft Weeku. Známí umělci, řemeslníci, firmy, společnosti, dílny, návrháři ale i studenti a ještě neobjevení talenti budou mít šanci naučit se něco nového nebo na sebe upozornit právě tady.

Krásná řemesla všeho druhu

Londýn dává každoročně příležitost řemeslníkům ze všech možných sfér umění, módy, průmyslu atd. Výjimečná událost nejrůznějších schopností a talentů je týden řemesel nazvaný London Craft Week. Probíhá s pestrým programem od brzkých ranních hodin do noci. Oficiální začátek je 8. května a ukončení je 12. května. Nejedná se o celý týden, ale spíše prodloužený víkend. Ukázka řemesel, výstavy a naučné dílny však po ukončení stále pokračují.

Nejlepší řemeslníci a umělci v akci

Na oslavu řemeslného umění se sjedou nejtalentovanější jedinci, kteří v Anglii jsou. Pozváni jsou i zahraniční hosté. Ukazují ostatním, co umí, nebo je to dokonce učí. Pořádají výstavy, představují své výrobky, prezentují své vlastní příběhy od neznámého řemeslníka a dělí se o své zkušenosti. Hlavním cílem celé akce je objevit nové šikovné umělce a řemeslníky, kteří vynikají nad ostatními. Je to neskutečná příležitost pro nadané odborníky a zručné talenty.

Báječná příležitost a zábava

Čtyřdenní maraton předváděcích akcí, stovky dílen a desítky prezentací kombinuje práce jednotlivců a galerií, studií, luxusních značek a obchodů. Unikátní příležitost být objeven a viděn je pro mnoho řemeslníků jedinou velkou šancí, jak se dostat k práci pro vysněného zaměstnance. Vítaná je i veřejnost, která má možnost zúčastnit se nejrůznějších školení, povídání a vyzkoušet si spoustu řemesel, technik a objevit tak nového koníčka.

Zdroj; londoncraftweek.com, Instagram: @londoncraftweek

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LONDON CRAFT WEEK TÝDEN ŘEMESEL LONDÝN ŘEMESLO UMĚNÍ

Související články

Prohřešky královské rodiny - 10 případů, kdy členové britské královské rodiny porušili královský protokol

Často vídáme britskou královskou rodinu jako mantru správnosti. Ale i oni někdy poruší tzv. královský protokol. A to se pak dějí věci! Naše redakce pro vás připravila 10 případů, kdy královská rodina porušila královský protokol britské monarchie od Meghan přes lady D, po samotnou královnu.

Celý článek

Odvážné fotky budoucí maminky: Nicki Minaj je v očekávání

Zpěvačka, rapperka, textařka a držitelka několika významných hudebních cen Nicki Minaj je těhotná. Své těhotenství oznámila světu odvážnými uměleckými fotografiemi s těhotenským bříškem.

Celý článek

Nejznámější města módy

Milujete módu a chcete jí být nablízku? Co tak navštívit nejznámější města módy a nechat se okouzlit jejich atmosférou? Na vlastní oči uvidíte nejen památky a historii města, ale také všechny možné obchody s luxusními značkami.

Celý článek

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek