dnes je 22.01.2020 a svátek má Slavomír

London Craft Week: Stovky uměleckých řemesel na jednom místě

Přidat na Seznam.cz
Tradiční i novější řemesla se oslavují celý týden na prestižním London Craft Weeku. Známí umělci, řemeslníci, firmy, společnosti, dílny, návrháři ale i studenti a ještě neobjevení talenti budou mít šanci naučit se něco nového nebo na sebe upozornit právě tady.

Krásná řemesla všeho druhu

Londýn dává každoročně příležitost řemeslníkům ze všech možných sfér umění, módy, průmyslu atd. Výjimečná událost nejrůznějších schopností a talentů je týden řemesel nazvaný London Craft Week. Probíhá s pestrým programem od brzkých ranních hodin do noci. Oficiální začátek je 8. května a ukončení je 12. května. Nejedná se o celý týden, ale spíše prodloužený víkend. Ukázka řemesel, výstavy a naučné dílny však po ukončení stále pokračují.

Nejlepší řemeslníci a umělci v akci

Na oslavu řemeslného umění se sjedou nejtalentovanější jedinci, kteří v Anglii jsou. Pozváni jsou i zahraniční hosté. Ukazují ostatním, co umí, nebo je to dokonce učí. Pořádají výstavy, představují své výrobky, prezentují své vlastní příběhy od neznámého řemeslníka a dělí se o své zkušenosti. Hlavním cílem celé akce je objevit nové šikovné umělce a řemeslníky, kteří vynikají nad ostatními. Je to neskutečná příležitost pro nadané odborníky a zručné talenty.

Báječná příležitost a zábava

Čtyřdenní maraton předváděcích akcí, stovky dílen a desítky prezentací kombinuje práce jednotlivců a galerií, studií, luxusních značek a obchodů. Unikátní příležitost být objeven a viděn je pro mnoho řemeslníků jedinou velkou šancí, jak se dostat k práci pro vysněného zaměstnance. Vítaná je i veřejnost, která má možnost zúčastnit se nejrůznějších školení, povídání a vyzkoušet si spoustu řemesel, technik a objevit tak nového koníčka.

Zdroj; londoncraftweek.com, Instagram: @londoncraftweek

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LONDON CRAFT WEEK TÝDEN ŘEMESEL LONDÝN ŘEMESLO UMĚNÍ

Související články

Výběr zajímavých pražských výstav

Naše hlavní město je plné muzeí a galerií, a je jich tolik, že se v nich skoro až nedá vyznat. Pokud tedy máte zájem se obohatit a nechat se inspirovat, kam stojí za to vyrazit, přinášíme vám pár tipů toho nejlepšího, co jsme objevili.

 

Celý článek

Jak ovlivní módní průmysl odchod Meghan a Harryho z královské rodiny?

Touha žít vlastní život a věnovat se projektům, které je naplňují, je obrovská. Jaký dopad bude mít pro módní průmysl případný odchod Prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny?

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Pět nejlépe placených žen Instagramu v roce 2019

Nový seznam odhaluje pět nejlépe placených instagramových influencerek roku 2019. Sociální měna dostává v tomto pojetí nový význam.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek