dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

London Craft Week: Stovky uměleckých řemesel na jednom místě

Přidat na Seznam.cz
Tradiční i novější řemesla se oslavují celý týden na prestižním London Craft Weeku. Známí umělci, řemeslníci, firmy, společnosti, dílny, návrháři ale i studenti a ještě neobjevení talenti budou mít šanci naučit se něco nového nebo na sebe upozornit právě tady.

Krásná řemesla všeho druhu

Londýn dává každoročně příležitost řemeslníkům ze všech možných sfér umění, módy, průmyslu atd. Výjimečná událost nejrůznějších schopností a talentů je týden řemesel nazvaný London Craft Week. Probíhá s pestrým programem od brzkých ranních hodin do noci. Oficiální začátek je 8. května a ukončení je 12. května. Nejedná se o celý týden, ale spíše prodloužený víkend. Ukázka řemesel, výstavy a naučné dílny však po ukončení stále pokračují.

Nejlepší řemeslníci a umělci v akci

Na oslavu řemeslného umění se sjedou nejtalentovanější jedinci, kteří v Anglii jsou. Pozváni jsou i zahraniční hosté. Ukazují ostatním, co umí, nebo je to dokonce učí. Pořádají výstavy, představují své výrobky, prezentují své vlastní příběhy od neznámého řemeslníka a dělí se o své zkušenosti. Hlavním cílem celé akce je objevit nové šikovné umělce a řemeslníky, kteří vynikají nad ostatními. Je to neskutečná příležitost pro nadané odborníky a zručné talenty.

Báječná příležitost a zábava

Čtyřdenní maraton předváděcích akcí, stovky dílen a desítky prezentací kombinuje práce jednotlivců a galerií, studií, luxusních značek a obchodů. Unikátní příležitost být objeven a viděn je pro mnoho řemeslníků jedinou velkou šancí, jak se dostat k práci pro vysněného zaměstnance. Vítaná je i veřejnost, která má možnost zúčastnit se nejrůznějších školení, povídání a vyzkoušet si spoustu řemesel, technik a objevit tak nového koníčka.

Zdroj; londoncraftweek.com, Instagram: @londoncraftweek

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LONDON CRAFT WEEK TÝDEN ŘEMESEL LONDÝN ŘEMESLO UMĚNÍ

Související články

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek