dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Lucie Bílá otevírá Divadlo Ta Fantastika dětem

Přidat na Seznam.cz
Zpěvačka Lucie Bílá se rozhodla otevřít své Divadlo Ta Fantastika dětem! Od 5. října zde můžete shlédnout představení nejlepších českých loutkových divadel.

V Divadle Ta Fantastika se od 5. října letošního roku každou neděli až do března 2015, uskuteční představení tří nejlepších českých loutkových divadel, která mají úspěch po celém světě. V Praze se budou prezentovat v takovém rozsahu vůbec poprvé.

Lucie Bílá, která se sama v současné době připravuje na nový muzikál i na podzimní Černobílé turné 2014, tak ve svém divadle zahajuje unikátní projekt, jak zaujmout děti primárně od 3 do 13 let a nenechat je třeba napospas ulici… Nuda je totiž pro děti to nejhorší. V Ta Fantastice se ale děti, ani jejich rodiče či prarodiče určitě nudit nebudou!

Plzeňské Divadlo Alfa, liberecké Naivní divadlo a královéhradecké Divadlo Drak přiveze každý týden jinou pohádku.

"K nedělnímu odpoledni patří pohádky. Tato divadla je umějí skvěle vyprávět. Měly je možnost vidět děti v mnoha zemích světa, do Prahy ale přijíždějí málo. Neměla zde zatím místo, kde by mohla pravidelně hrát. Od října to bude jinak. Společně s nimi jsme pro malé i velké diváky připravili program Nedělní Fantastiky," láká k nedělním představením Lucie Bílá, která sama, jako matka moc dobře ví, jak důležité jsou pro děti pohádky. A někdy i pro dospělé.

Děti ani jejich rodiče či prarodiče se určitě nudit nebudou. Celkem 24 pohádkových příběhů zavede dětské i dospělé diváky Ta Fantastiky do nejrozmanitějších imaginárních světů: od zcela originálních nápadů, přes českou či světovou klasiku až k televizním večerníčkům, filmovým příběhům nebo biblickým motivům.

"Je to vůbec poprvé, kdy v Praze bude k vidění v rámci jednoho divadelního projektu tolik vynikajících loutkových představení nejlepších českých divadel pro děti. Zvláštní je, že po celém světě hrají tato divadla s obrovským úspěchem, zatímco v české metropoli zatím nedostala výraznější příležitost předvést svoje umělecké kvality. Proto jsme se rozhodli, že je Praze představíme v širším rozsahu a věříme, že diváci si nedělní pohádky oblíbí," říká výkonný ředitel Divadla Ta Fantastika Julius Hirsch.

Představení začínají vždy ve 14 hodinve vybrané neděli i v 16 hodin. Cena vstupenek je 190,- Kč. Předprodej vstupenek je možný buď on-line formou na webu DETIVDIVADLE.CZ , nebo přímo v pokladně divadla v Karlově ulici, každý den od 11 do 21.30 hodin.

K projektu Děti v divadle - Nedělní Fantastika vznikl i reklamní spot, který Lucie Bílá natočila přímo v hledišti svého divadla.

Zdroj: protext.cz, detivdivadle.cz

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI TA FANTASTIKA DIVADLO LUCIE BÍLÁ DĚTI KULTURA POHÁDKA ZÁBAVA PRO DĚTI

Související články

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek