dnes je 09.05.2021 a svátek má Ctibor

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Přidat na Seznam.cz
Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Známé osobnosti již potřetí podporují myšlenku neziskové organizace Psí šance z.s. tím, že propůjčily své tváře do tzv. Jedinečného kalendáře. V něm také najdete jejich vlastní citace s vyjádřením, co pro ně zvířata i příroda jako taková znamenají. Jedinečný kalendář spojuje vznik plemene československý vlčák, který se datuje do roku 1955 do Československa a známé tváře, díky kterým dostává celý projekt na mediální známosti, ale i celkové vážnosti.

Focení si užila i herečka Petra Hřebíčková. „Zvířata jsou nepostradatelnou součástí našeho světa.  Člověk se k nim někdy bohužel chová velmi krutě. Když je necháme žít svůj přirozený život, nebo jim dokonce dáme lásku, vrátí nám to tisíckrát víc. Když jsem byla malá, měli jsme dvě fenky, takové oříšky namixované. Byla to skvělá zkušenost. Pes je plnohodnotným členem rodiny a dá vám plnou nálož bezpodmínečné lásky, něhy, věrnosti a srandy, a navíc vás udržuje ve formě. Bohužel teď si psa nemůžu dovolit, a tak jsem si focení s těmito nádhernými chlupatými bytostmi opravdu užila. Stýská se mi.“ Petra má na fotce vedle sebe kromě fenky československého vlčáka také psa saarloosova vlčáka, který má ve svém původu rovněž vlka.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Psi, kteří mají své předky vlky hmatatelné jen pár desítek let zpět, na fotkách vedle známých osobností naprosto vynikají. Svou povahou i krásným exteriérem si leckterou osobnost upřímně získali.

„Lidé za tímto plemenem často hledají krásu vlka s povahou pudla, což je kombinace, která nejde dohromady,“ usmívá se předsedkyně Psí šance Jana Klouparová. „Nejsou to však zlí ani nezvladatelní psi, jen potřebují speciální přístup. Nevědomost, nedostatek času a nedůslednost nejčastěji vedou k tomu, že jsou tito psi v prvních třech letech života vráceni chovatelům, odvezeni do Záchranné stanice pro československé vlčáky nebo jednoduše uvázání někde v lese.“ Plemeno, které vzniklo zkřížením německého ovčáka a karpatského vlka je velmi osobité, svéhlavé a temperamentní.

Na focení dorazil i herec, zpěvák a moderátor Milan Peroutka, který se fotil v centru Prahy v malé a klidné uličce V kotcích. „Občas koukám na naše zvířata a říkám si, že není možný, že fakt žijou. Že nejsou na baterky. Že jejich vděk i úzkosti jsou reálný. Že jsou to díla přírody, která, stejně jako my, potřebují jídlo, pití, vzduch a lásku. A tu umí tak krásně vrátit. Vděk, přátelství, společnost, oddanost. A mnohem víc. Vzájemně se od sebe učíme, a to nám dává tolik. Šťastné zvířátko do každé rodiny!” říká Milan Peroutka.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Právě Záchranná stanice pro československé vlčáky v Adamově, které bude předán celý výtěžek z kalendářů, je jedinou svého druhu v Evropě a na toto plemeno se specializuje již spoustu let. Že to není práce snadná ani dostatečně oceněná, je víc než zřejmé. Majitelé záchranné stanice psům nabízejí resocializaci, uzdravení jak fyzické, tak psychické a následné nalezení nové rodiny. Celý proces je zdlouhavý, a ne vždy se šťastným koncem. „Osvěta v podobě Jedinečného kalendáře je jen zlomkem toho, co můžeme všichni udělat. Pak si každý nový zájemce o toto plemeno možná lépe promyslí, zda tzv. čévéčku dokáže dát aktivní a plnohodnotný život, který může být i 16 let," dodává Klouparová ze Psí šance.

Na focení si našla čas mimo jiné, jinak velmi vytížená, zpěvačka Lucie Vondráčková, která aktuálně pracuje na několika projektech. Známý citat Marka Twaina: „Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi člověkem a psem" podpořila slovy: „Lépe bych to neřekla a jsem moc ráda za Psí šanci." Během focení Lucie prozradila, že se zajímá o záchranu lišek, které jsou používány při lovech a není to tak dávno, kdy sama adoptovala dva kocoury. Možnost pomoci československým vlčákům, kterým půjde výtěžek z kalendáře, byla tak jasnou volbou.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

„Jak se lidé dělí mezi Psomilce a Kočkomilce, patřím spíš k té první skupině. Dědeček má po svém boku psy celý život a doma jsme v tom pokračovali. Chtěl jsem být veterinář a choval jsem opravdu ledacos, ale pes je pes. Akorát moje práce by ho utýrala, takže teď chovám akorát šneka Ambrože. To je hodně tolerantní a nenáročný mazlíček. A je to sympaťák. Pro mě je příroda božstvo a základ filosofie - jakýkoliv problém lidského bytí lze nějakým způsobem vysvětlit skrze principy, které obecně platí v přírodě. Jsme její součástí a nejsme tak důležití, jak si myslíme. To vědomí mě uklidňuje a usměrňuje,“ svěřil se herec Igor Orozovič, jehož fotka vznikla na balkóně Národního divadla v Praze s dominantou Trigy v pozadí.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Herce a moderátora Vladimíra Polívku zachytil projekt na snímku s pozadím statku Olšany, vedle kterého jeho rodina dříve vlastnila farmu Bolka Polívky. Místo, které má herec do dneška velmi rád a rád tam tráví čas, poskytlo pohodovou atmosféru pro fotku s československým vlčákem Wolfim, který si jako jediný z kalendáře prošel Záchrannou stanicí v Adamově. I přes pohnutý osud má nyní mladého, aktivního majitele a daří se mu skvěle. I Vladimír Polívka má ke psům blízko, v rodině chovají boxery po spoustu let a nedal by na ně dopustit.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Lásku ke zvířatům i k venkovu vyjádřila zpěvačka a herečka Monika Absolonová, která je v kalendáři zachycena s jednou z brněnských dominant na střeše tržnice na Zelňáku. Na focení si odskočila před koncertem nedaleko odsud, když zpívala na letní scéně divadla Bolka Polívky. „Když jsem byla malá, toužila jsem mít svého pejska. Bohužel jsem mamku nikdy nepřemluvila, a tak první co jsem udělala, když jsem se odstěhovala od rodičů, bylo, že jsem si pořídila černého labradorského retrívra Kvída. A když ve 14 a půl letech umřel, byl to jeden z nejhorších dnů v mém životě, a tak jsem si po radách zkušenějších našla Jonáše, taky je to černý labrador a je mu už 8 let. Naštěstí ani v dětství jsem netrpěla nouzí o zvířata! Jedna babička měla pejska a druhá kočky, koně, krávy, slepice atd. Takže miluju být na venkově a ráda bych, aby to tak měli i naši synové.“

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

Fotografka celého projektu Monika Čupová, na sociálních sítích známá také jako Monique-Design, pojala fotky velmi pohodově. Snímky jsou z větší části focené v exteriéru, který psům i osobnostem velmi sluší.

Zpěvačka a herečka Bára Mottlová pojala focení jako hru a výcvik, takže vzniklo spoustu akčních fotek. V kalendáři dále najdete herce Jiřího Dvořáka, Milenu Minichovou, Chantal Poullain, Muže roku 2016 Pepu Kůrku a v neposlední řadě i známou influencerku a modelku Veroninu Kristýnovou alias Matku Veroniku. Kalendáře můžete kupovat na e-shopu Psí šance.

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

zdroj: psisance.cz / foto Monika Čupová

 

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI LUCIE VONDRÁČKOVÁ PETRA HŘEBÍČKOVÁ VLADIMÍR POLÍVKA CHANTAL POULLAIN JIŘÍ DVOŘÁK MILAN PEROUTKA IGOR OROZOVIČ BÁRA MOTTLOVÁ PEPA KURKA PSÍ ŠANCE KALENDÁŘ 2021 CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ

Související články

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek