dnes je 17.09.2021 a svátek má Naděžda

Luxusní móda ve světě domácích mazlíčků

Přidat na Seznam.cz
I naši zvířecí miláčci si zaslouží luxusní péči. Módní průmysl proto povolal ty nejlepší z nejlepších. Přinášíme vám přehled značek, které miluje kočka Karla Lagerfelda, pejsek Ozzyho Osbourna i váš mazlíček.

Foto: se svolením Moshiqa

V 88 milionech evropských domácností se nachází minimálně jeden zvířecí člen rodiny. Psi, kočky a další mazlíčci se stávají nedílnou součástí života svých páníčků, a tak není divu, že si své postavení vydobyli i v jiných oblastech. Kromě zásadních posunů v oblasti zdravotnictví, tedy veterinární péče a technologiích, zastávají zásadní místo na trhu i v módním průmyslu.

Dobývají srdce známých osobností - například známá kočka Choupette návrháře Karla Lagerfelda se stala součástí brandmarku. Boří dokonce i sociální sítě - známý instagramový pes Boobie Billie si třeba nedávno založil vlastní značku. Nebo se stávají součástí módy díky svému handicapu. To se stalo kočce s "naštvaným obličejem", jejíž fotografie proletěla internetem a vedla k založení trademarku The Grumpy Cat. A viděli jsme i několik pokusů módních návrhářů spojit zvířecí a lidské kolekce ve stylu "Slaďte svůj outfit s vaším mazlíčkem."

Konečně jsme tedy i pro vás připravili přehled luxusních značek pro domácí mazlíčky, kterými se můžete inspirovat.

PAWOOF

Značka PAWOOF je jedna z mála značek, která byla založena původem jako globální. Její založení se datuje do roku 2016, ale i za tak krátkou dobu se jí povedlo obsáhnout velkou část globálního trhu. V její nabídce najdete prakticky vše - od klasických potřeb pro čtyřnohé miláčky po módní doplňky. Vše v luxusním provedení.

 

Poldo Dog Couture

Poldo Dog Couture je luxusní značka dvou návrhářů. Značku pojmenovali po svém čtyřnohém miláčkovi - Poldovi. Nabídka je ryze italského ražení. Značka využívá kromě italského designu i italské kvalitní materiály. Mezi nejunikátnější produkty bychom mohli zařadit zimní kolekce pro pejsky.

 

Moshiqa

Moshiqa je značka trochu jiného ražení. Soustředí se totiž na branding svých produktů pomocí mazlíčků slavných osobností. Spolupracovali například se psem Lady Gagy Asiou, pejskem Johna Lennona Pippou a s prakticky všemi mazlíčky Paris Hilton.

 

Max-Bone

Značka Max Bone se kromě módy zaměřuje i na výživu čtyřnohých přátel. Zakladatelkou společnosti je mladá návrhářka Parisa Fowles-Pazdro. Kromě luxusu se značka pyšní i svým programem udržitelnosti. Možná právě proto si ji oblíbilo mnoho celebrit i jejich miláčci. Mezi fanoušky Max Bone patří například šéfka Vogue Anna Wintour, zpěvačka Beyoncé nebo ikonický zpěvák Ozzy Ozbourne.

 

Je nutné však přiznat, že organizace na ochranu práv zvířat PETA již několikrát upozornila, že někteří domácí mazlíčci nenesou určité oblékání dobře a může se u nich projevit zvýšený stres. Je proto na odpovědnosti každého majitele, aby jeho miláček ocenil značkový produkt stejně jako on. Každopádně produkty, které se specializují na produkci luxusního módního zboží, používají prvotřídní materiály, a navíc se zajímají i o funkčnost a potenciální hrozby pro čtyřnohé živočichy.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LUXUSNÍ MÓDA DOMÁCÍ MAZLÍČCI PETA CHOUPETTE

Související články

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

Celý článek

Iva Kubelková uváděla módní přehlídku v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Červený koberec se prohýbá pod českými i zahraničními známými osobnostmi a kromě filmů jsou součástí i módní přehlídky.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

Osobnosti na letošní filmový festival v Karlových Varech oblékají mimo jiné čeští návrháři. Jaké šaty oblékly Hana Vágnerová, Ewa Farná, Martha Issová a další celebrity?

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu. Střídá se na něm nespočet krásných rób, českých i zahraničních osobností a s nimi i díla mnoha návrhářů.

Celý článek

Přípitek na dobrou věc ikonického šampaňského domu MOËT & CHANDON proběhne i v rámci letošního 55. ročníku MFF Karlovy Vary

Oblíbená filantropická iniciativa „Toast for a Cause“, tedy „Přípitek na dobrou věc“ nesmí chybět ani při dalším rituálu hollywoodských hvězd v rámci festivalového života v Karlových Varech.

Celý článek