dnes je 20.08.2022 a svátek má Bernard

Luxusní móda ve světě domácích mazlíčků

Přidat na Seznam.cz
I naši zvířecí miláčci si zaslouží luxusní péči. Módní průmysl proto povolal ty nejlepší z nejlepších. Přinášíme vám přehled značek, které miluje kočka Karla Lagerfelda, pejsek Ozzyho Osbourna i váš mazlíček.

Foto: se svolením Moshiqa

V 88 milionech evropských domácností se nachází minimálně jeden zvířecí člen rodiny. Psi, kočky a další mazlíčci se stávají nedílnou součástí života svých páníčků, a tak není divu, že si své postavení vydobyli i v jiných oblastech. Kromě zásadních posunů v oblasti zdravotnictví, tedy veterinární péče a technologiích, zastávají zásadní místo na trhu i v módním průmyslu.

Dobývají srdce známých osobností - například známá kočka Choupette návrháře Karla Lagerfelda se stala součástí brandmarku. Boří dokonce i sociální sítě - známý instagramový pes Boobie Billie si třeba nedávno založil vlastní značku. Nebo se stávají součástí módy díky svému handicapu. To se stalo kočce s "naštvaným obličejem", jejíž fotografie proletěla internetem a vedla k založení trademarku The Grumpy Cat. A viděli jsme i několik pokusů módních návrhářů spojit zvířecí a lidské kolekce ve stylu "Slaďte svůj outfit s vaším mazlíčkem."

Konečně jsme tedy i pro vás připravili přehled luxusních značek pro domácí mazlíčky, kterými se můžete inspirovat.

PAWOOF

Značka PAWOOF je jedna z mála značek, která byla založena původem jako globální. Její založení se datuje do roku 2016, ale i za tak krátkou dobu se jí povedlo obsáhnout velkou část globálního trhu. V její nabídce najdete prakticky vše - od klasických potřeb pro čtyřnohé miláčky po módní doplňky. Vše v luxusním provedení.

 

Poldo Dog Couture

Poldo Dog Couture je luxusní značka dvou návrhářů. Značku pojmenovali po svém čtyřnohém miláčkovi - Poldovi. Nabídka je ryze italského ražení. Značka využívá kromě italského designu i italské kvalitní materiály. Mezi nejunikátnější produkty bychom mohli zařadit zimní kolekce pro pejsky.

 

Moshiqa

Moshiqa je značka trochu jiného ražení. Soustředí se totiž na branding svých produktů pomocí mazlíčků slavných osobností. Spolupracovali například se psem Lady Gagy Asiou, pejskem Johna Lennona Pippou a s prakticky všemi mazlíčky Paris Hilton.

 

Max-Bone

Značka Max Bone se kromě módy zaměřuje i na výživu čtyřnohých přátel. Zakladatelkou společnosti je mladá návrhářka Parisa Fowles-Pazdro. Kromě luxusu se značka pyšní i svým programem udržitelnosti. Možná právě proto si ji oblíbilo mnoho celebrit i jejich miláčci. Mezi fanoušky Max Bone patří například šéfka Vogue Anna Wintour, zpěvačka Beyoncé nebo ikonický zpěvák Ozzy Ozbourne.

 

Je nutné však přiznat, že organizace na ochranu práv zvířat PETA již několikrát upozornila, že někteří domácí mazlíčci nenesou určité oblékání dobře a může se u nich projevit zvýšený stres. Je proto na odpovědnosti každého majitele, aby jeho miláček ocenil značkový produkt stejně jako on. Každopádně produkty, které se specializují na produkci luxusního módního zboží, používají prvotřídní materiály, a navíc se zajímají i o funkčnost a potenciální hrozby pro čtyřnohé živočichy.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LUXUSNÍ MÓDA DOMÁCÍ MAZLÍČCI PETA CHOUPETTE

Související články

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek