dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Luxusní móda ve světě domácích mazlíčků

Přidat na Seznam.cz
I naši zvířecí miláčci si zaslouží luxusní péči. Módní průmysl proto povolal ty nejlepší z nejlepších. Přinášíme vám přehled značek, které miluje kočka Karla Lagerfelda, pejsek Ozzyho Osbourna i váš mazlíček.

Foto: se svolením Moshiqa

V 88 milionech evropských domácností se nachází minimálně jeden zvířecí člen rodiny. Psi, kočky a další mazlíčci se stávají nedílnou součástí života svých páníčků, a tak není divu, že si své postavení vydobyli i v jiných oblastech. Kromě zásadních posunů v oblasti zdravotnictví, tedy veterinární péče a technologiích, zastávají zásadní místo na trhu i v módním průmyslu.

Dobývají srdce známých osobností - například známá kočka Choupette návrháře Karla Lagerfelda se stala součástí brandmarku. Boří dokonce i sociální sítě - známý instagramový pes Boobie Billie si třeba nedávno založil vlastní značku. Nebo se stávají součástí módy díky svému handicapu. To se stalo kočce s "naštvaným obličejem", jejíž fotografie proletěla internetem a vedla k založení trademarku The Grumpy Cat. A viděli jsme i několik pokusů módních návrhářů spojit zvířecí a lidské kolekce ve stylu "Slaďte svůj outfit s vaším mazlíčkem."

Konečně jsme tedy i pro vás připravili přehled luxusních značek pro domácí mazlíčky, kterými se můžete inspirovat.

PAWOOF

Značka PAWOOF je jedna z mála značek, která byla založena původem jako globální. Její založení se datuje do roku 2016, ale i za tak krátkou dobu se jí povedlo obsáhnout velkou část globálního trhu. V její nabídce najdete prakticky vše - od klasických potřeb pro čtyřnohé miláčky po módní doplňky. Vše v luxusním provedení.

 

Poldo Dog Couture

Poldo Dog Couture je luxusní značka dvou návrhářů. Značku pojmenovali po svém čtyřnohém miláčkovi - Poldovi. Nabídka je ryze italského ražení. Značka využívá kromě italského designu i italské kvalitní materiály. Mezi nejunikátnější produkty bychom mohli zařadit zimní kolekce pro pejsky.

 

Moshiqa

Moshiqa je značka trochu jiného ražení. Soustředí se totiž na branding svých produktů pomocí mazlíčků slavných osobností. Spolupracovali například se psem Lady Gagy Asiou, pejskem Johna Lennona Pippou a s prakticky všemi mazlíčky Paris Hilton.

 

Max-Bone

Značka Max Bone se kromě módy zaměřuje i na výživu čtyřnohých přátel. Zakladatelkou společnosti je mladá návrhářka Parisa Fowles-Pazdro. Kromě luxusu se značka pyšní i svým programem udržitelnosti. Možná právě proto si ji oblíbilo mnoho celebrit i jejich miláčci. Mezi fanoušky Max Bone patří například šéfka Vogue Anna Wintour, zpěvačka Beyoncé nebo ikonický zpěvák Ozzy Ozbourne.

 

Je nutné však přiznat, že organizace na ochranu práv zvířat PETA již několikrát upozornila, že někteří domácí mazlíčci nenesou určité oblékání dobře a může se u nich projevit zvýšený stres. Je proto na odpovědnosti každého majitele, aby jeho miláček ocenil značkový produkt stejně jako on. Každopádně produkty, které se specializují na produkci luxusního módního zboží, používají prvotřídní materiály, a navíc se zajímají i o funkčnost a potenciální hrozby pro čtyřnohé živočichy.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LUXUSNÍ MÓDA DOMÁCÍ MAZLÍČCI PETA CHOUPETTE

Související články

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek

Věřím v globální úspěchy českých firem, říká ex-šéfka českého EY Magdalena Souček

Magdalena Souček patří k tvářím českého businessu. Se zkušenostmi ze zahraničí vybudovala v Česku pobočku jedné z největších poradenských společností na světě - Ernst & Young. Povídali jsme si s ní o minulosti, přítomnosti i budoucnosti.

Celý článek

Valentino v jarní kampani sází na krásné a dlouhé nohy zpěvačky a herečky Zendaya

Kontrastní modely z jarní kampaně značky Valentino s názvem Rendes-Vous pro jaro 2022 přináší nejenom hvězdu, kterou miluje zejména mladá generace.

Celý článek

Francouzský módní dům Yves Saint Laurent letos slaví diamantové výročí

Na oslavu 60. výročí budou v letošním roce vystaveny v šesti hlavních muzeích Paříže některá umělecká díla módního domu Yves Saint Laurent. Jak to vše kdysi začalo?

Celý článek

Hledáte dárek plný lásky? Najdete ho v Centru Černý Most

Svátek zamilovaných už klepe na dveře, a protože příležitostí k oslavě lásky a důvodů proč potěšit naše nejbližší, není nikdy dost, Centrum Černý Most připravilo pro své zákazníky tematickou soutěž, výzdobu i tipy na valentýnské dárky.

Celý článek

Jennifer Lopez přibližuje značku Coach popové generaci

Nostalgická jízda jedné z popových královen v kampani módní značky Coach přetváří svůj ikonický kodex koní na jízdu na kole či autem.

Celý článek