dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Lyžařská sezóna: Jak zvolit správnou dioptrickou pomůcku

Lyžařská sezóna je v plném proudu, ale jak si ji vychutnat v těch nejostřejších barvách? Hledáte tu nejpohodlnější dioptrickou pomůcku? Máme pro vás několik rad, jak si jízdu po čerstvém prašanu užít.

Konečně jsme se dočkali, a nejen na horách to vypadá jako v pohádce. Hlavní lyžařská sezóna začala a vy opět přemýšlíte, jakou dioptrickou pomůcku zvolit, abyste si užili nejen první jízdu po manšestru sjezdovky ale také přírodu a krásy hor.

V současné době je několik možností, jak se cítit komfortně i v případě, že při sportu musíte nosit dioptrickou pomůcku. Při lyžování lze zvolit kontaktní čočky pod lyžařské brýle, lyžařské brýle s dioptrickou vložkou nebo můžete využít své dioptrické brýle pod lyžařské brýle s výřezem. Je to velice individuální, protože každý je zvyklý na něco jiného a každému také něco jiného vyhovuje.

Pokud bychom měli srovnat kontaktní čočky a dioptrické brýle, pak lepší zobrazovací vlastnosti mají většinou dioptrické brýle. Záleží ovšem na vadě a množství dioptrií. Ne každému kontaktní čočky mohou vyhovovat, a ne každý si je umí správně aplikovat. Celý proces by se vám tak mohl zdát zbytečně zdlouhavý a náročný, ale věřte, že jde pouze o cvik. Optometrista by vám měl pomoci s aplikací, se zaškolením a také by vám měl poskytnout zkušební čočky.

Kontaktní čočky lze zvolit jednodenní či měsíční. Jakékoliv kontaktní čočky je nutné každý večer před spaním vyndat. Hlavním důvodem je především to, že se vyhnete nepříjemným zdravotním komplikacím. Právě u sportu či společenských akcích je jejich výhodou, že nejste jakkoli limitováni (např. při pohybu). U jednodenních kontaktních čoček je skvělé to, že se o ně vlastně nemusíte téměř starat. Tedy uchovávat je v roztoku. S tím odpadají i další finanční náklady, které už tak nejsou úplně zanedbatelné. Cena jedné krabičky (30 ks) vás vyjde cca na 600 Kč. Na rozdíl kontaktní čočky měsíční jsou o něco složitější na uchovávání a hygienu. V tomto případě vás jedna krabička (6 ks) vyjde na cca 800 Kč.

Dioptrické brýle jsou ovšem velkým módním trendem, který je velice variabilní. Můžete si vybrat z nepřeberného množství barev, typů a tvarů. Vlastně tak můžete být každý den někým jiným. V tomto případě pak už záleží pouze na vás, kolik chcete do dioptrických brýlí investovat. Na jejich uchovávání vám postačí pouze pouzdro, na vyčištění pak mikrovlákno a čistící sprej. Nesmíme zapomenout, že velkým plusem je také to, že brýle mohou ochránit vaše oči před vniknutím cizího předmětu do oka.

optikazoom.cz; pinterest.com

 

OPTIKA ZOOM SPORT LYŽAŘSKÉ BRÝLE ZIMA KONTAKTNÍ ČOČKY DIOPTRICKÉ BRÝLE INSPIRACE LYŽOVÁNÍ

Související články

Nejstylovější účes: Drdol

Ať už máte krátké, střední nebo dlouhé vlasy, stačí pár šikovných pohybů a je jisté, že budete vypadat skvěle. Máme pro vás několik jednoduchých tipů, jak dosáhnout perfektního účesu.

Celý článek

Doutzen Kroes v nové sportovní kampani DK1985

Nizozemská supermodelka Doutzen Kroes se objevila v nové sportovní kampani pro značku Hunkemöller. Linie s názvem DK1985 představila funkční sportovní oděvy v růžovo-černém provedení.

Celý článek

Péče o pleť během zimy

Také bojujete během zimy se suchou pokožkou a stále hledáte toho pravého pomocníka pro maximální hydrataci? Máme pro vás několik tipů, které zaručeně fungují.

Celý článek

Zlaté glóby: Jaké líčení zvolily známé hvězdy

Zlaté glóby byly přehlídkou dechberoucích šatů a krásných dam. Všechny ovšem víme, že doplňky a líčení jsou neméně důležitou věcí pro vytvoření celkového looku. Jaký make-up zvolily známé tváře?

Celý článek

Jak vytvořit stylový look i během zimních měsíců

Každá žena se jistě dostala do situace, kdy stála před otevřenou skříní, která byla plná oblečení, ale i přesto celou situaci zhodnotila jako katastrofu. Jak i v zimě vytvořit stylový look?

Celý článek

Hurá na lyže a snowboardy!

Lyžařská sezona byla sice již zahájena, ale pojďme se ještě podívat na pár tipů z tohoto módního světa...

Celý článek

Výrobky krásy 2018: Co nesmí chybět ve vaší kosmetické taštičce

Rok 2018 byl plný novinek točících se okolo krásy. A to my máme rády! Podívejte se na top produkty, které musíte vyzkoušet i vy.

 

Celý článek

Styl Ester Ledecké na sněhu i mimo něj

Na svahu je Ester ve své komiksové kombinéze nepřehlédnutelná. Ale co ráda nosí a v čem se cítí dobře, když zrovna netrénuje nebo není obklopena sněhem?

Celý článek