dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Maison Margiela vytvořil kolekci zaměřenou na bezpohlavní jedince a GeneracI Z

Přidat na Seznam.cz
Přísnost střihů v nové kolekci s chvilkovou dávkou barevné rozpustilosti pro třetí pohlaví se vymyká standardním normám i tradicím. Klasické dělení žen a mužů je passe. 

Intersexuální pohlaví 

Intersexuální pohlaví si prosadila svou už v některých evropských parlamentech, jsou středobodem debat na sociálních sítích a jejich životy tak inspirovaly moderního a stávajícího kreativního návrháře Johna Galliana pro Maisona Margielu. Zapomeňte na rozdělování pohlaví. Tato kolekce je pro třetí pohlaví, kde nejsou žádné normy, tradice ani omezení. Už na modelech a modelkách bylo často nerozlišitelné, zda jde o muže či ženu. Galliano měl vždy sofistikované vize v módě. Jeho střízlivé krejčovské umění s propracovanými siluetami, objemem a neobjevenými proporcemi jsou vždy přínosem.

Odlišné oblékání neexistuje

Galliano rád experimentuje, překvapuje a může si to dovolit. Jeho nápaditě přepracované trenčkoty, kabáty a jejich nádherně propracované šití s objemnými rukávy v tmavých barvách jsou odlišně prostřihány bez toho, aby byly příliš vyzývavé. Náhlý přechod barvených legín, kalhot a sukní rozbil dosavadní přísnost temných barev. Galliano ukázal, že vážné téma a problematika třetího pohlaví dokáže i bavit. Intersexuálové se umí koukat sami na sebe odlehčeně a bez stigmatů společnosti. Každý kus oblečení byl více než unisexový. 

Nekompromisní sdělení

Zásadními byly strohé linie. Nekompromisní, jednoznačné a přesné střihy bez zbytečných detailů nebo zdobení. Galliano okouzlil spíše rafinovanými sklady látky, průstřihy na nečekaných místech, netradičním přepracováním lemů a délkou tam, kde by se to nečekalo. Je skvělé, že se poukazuje v módě na téma, které hýbe světem. Móda třetí pohlaví oslavuje, a je na zbytku světa, aby ho také přijmul. Generace Z bere právě Gallianovu přehlídku za samozřejmost. Starší generace měla při prezentaci přehlídky problém téma pochopit. Důkaz toho, že je stále čemu se učit. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MAISON MARGIELA PARIS FASHION WEEK 2019 PAŘ=IŽSKÝ TÝDEN MÓDY JOHN GALLIANO INTERSEXUALITA GENERACE Z BEZPOHLAVÍ

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek