dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Maison Margiela vytvořil kolekci zaměřenou na bezpohlavní jedince a GeneracI Z

Přidat na Seznam.cz
Přísnost střihů v nové kolekci s chvilkovou dávkou barevné rozpustilosti pro třetí pohlaví se vymyká standardním normám i tradicím. Klasické dělení žen a mužů je passe. 

Intersexuální pohlaví 

Intersexuální pohlaví si prosadila svou už v některých evropských parlamentech, jsou středobodem debat na sociálních sítích a jejich životy tak inspirovaly moderního a stávajícího kreativního návrháře Johna Galliana pro Maisona Margielu. Zapomeňte na rozdělování pohlaví. Tato kolekce je pro třetí pohlaví, kde nejsou žádné normy, tradice ani omezení. Už na modelech a modelkách bylo často nerozlišitelné, zda jde o muže či ženu. Galliano měl vždy sofistikované vize v módě. Jeho střízlivé krejčovské umění s propracovanými siluetami, objemem a neobjevenými proporcemi jsou vždy přínosem.

Odlišné oblékání neexistuje

Galliano rád experimentuje, překvapuje a může si to dovolit. Jeho nápaditě přepracované trenčkoty, kabáty a jejich nádherně propracované šití s objemnými rukávy v tmavých barvách jsou odlišně prostřihány bez toho, aby byly příliš vyzývavé. Náhlý přechod barvených legín, kalhot a sukní rozbil dosavadní přísnost temných barev. Galliano ukázal, že vážné téma a problematika třetího pohlaví dokáže i bavit. Intersexuálové se umí koukat sami na sebe odlehčeně a bez stigmatů společnosti. Každý kus oblečení byl více než unisexový. 

Nekompromisní sdělení

Zásadními byly strohé linie. Nekompromisní, jednoznačné a přesné střihy bez zbytečných detailů nebo zdobení. Galliano okouzlil spíše rafinovanými sklady látky, průstřihy na nečekaných místech, netradičním přepracováním lemů a délkou tam, kde by se to nečekalo. Je skvělé, že se poukazuje v módě na téma, které hýbe světem. Móda třetí pohlaví oslavuje, a je na zbytku světa, aby ho také přijmul. Generace Z bere právě Gallianovu přehlídku za samozřejmost. Starší generace měla při prezentaci přehlídky problém téma pochopit. Důkaz toho, že je stále čemu se učit. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MAISON MARGIELA PARIS FASHION WEEK 2019 PAŘ=IŽSKÝ TÝDEN MÓDY JOHN GALLIANO INTERSEXUALITA GENERACE Z BEZPOHLAVÍ

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek