dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Maison Margiela vytvořil kolekci zaměřenou na bezpohlavní jedince a GeneracI Z

Přidat na Seznam.cz
Přísnost střihů v nové kolekci s chvilkovou dávkou barevné rozpustilosti pro třetí pohlaví se vymyká standardním normám i tradicím. Klasické dělení žen a mužů je passe. 

Intersexuální pohlaví 

Intersexuální pohlaví si prosadila svou už v některých evropských parlamentech, jsou středobodem debat na sociálních sítích a jejich životy tak inspirovaly moderního a stávajícího kreativního návrháře Johna Galliana pro Maisona Margielu. Zapomeňte na rozdělování pohlaví. Tato kolekce je pro třetí pohlaví, kde nejsou žádné normy, tradice ani omezení. Už na modelech a modelkách bylo často nerozlišitelné, zda jde o muže či ženu. Galliano měl vždy sofistikované vize v módě. Jeho střízlivé krejčovské umění s propracovanými siluetami, objemem a neobjevenými proporcemi jsou vždy přínosem.

Odlišné oblékání neexistuje

Galliano rád experimentuje, překvapuje a může si to dovolit. Jeho nápaditě přepracované trenčkoty, kabáty a jejich nádherně propracované šití s objemnými rukávy v tmavých barvách jsou odlišně prostřihány bez toho, aby byly příliš vyzývavé. Náhlý přechod barvených legín, kalhot a sukní rozbil dosavadní přísnost temných barev. Galliano ukázal, že vážné téma a problematika třetího pohlaví dokáže i bavit. Intersexuálové se umí koukat sami na sebe odlehčeně a bez stigmatů společnosti. Každý kus oblečení byl více než unisexový. 

Nekompromisní sdělení

Zásadními byly strohé linie. Nekompromisní, jednoznačné a přesné střihy bez zbytečných detailů nebo zdobení. Galliano okouzlil spíše rafinovanými sklady látky, průstřihy na nečekaných místech, netradičním přepracováním lemů a délkou tam, kde by se to nečekalo. Je skvělé, že se poukazuje v módě na téma, které hýbe světem. Móda třetí pohlaví oslavuje, a je na zbytku světa, aby ho také přijmul. Generace Z bere právě Gallianovu přehlídku za samozřejmost. Starší generace měla při prezentaci přehlídky problém téma pochopit. Důkaz toho, že je stále čemu se učit. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MAISON MARGIELA PARIS FASHION WEEK 2019 PAŘ=IŽSKÝ TÝDEN MÓDY JOHN GALLIANO INTERSEXUALITA GENERACE Z BEZPOHLAVÍ

Související články

David Hasselhoff dokazuje, že má smysl pro humor v reklamě pro Happy Socks

Legendární plážový playboy si v reklamě pro švédskou značku ponožek a plážových doplňků dělá legraci sám ze sebe. A výsledek je opravdu decentně humorný!

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

10 trendů v manikúře pro jaro 2019, které si zamilujete!

Módní přehlídky byly plné rozmanitých nehtových trendů od téměř neviditelných po extrémně výrazné. My vám přinášíme 10 krásných, snadných a výrazných stylů pro vaše jarní nehty. 

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Tokio street style: Alternativní svět módy bez hranic

Svátek módy v Tokiu v podobě přehlídek japonských návrhářů po dobu jednoho týdne je příležitostí pro největší módní nadšence se ukázat. Tentokrát se objevilo 5 hlavních trendů, které byly nošeny až do extrémů.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek