dnes je 27.07.2021 a svátek má Věroslav

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Přidat na Seznam.cz
Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Energetická vlna pro N.Y. city

Marc Jacobs svou přehlídku na newyorském Fashion Weeku doslova šokoval přítomné. Energií nabitá show strhla všechny okolo. Měla vše, na co jste jen mohli pomyslet. Tanečníky s fascinující emotivní choreografií, kteří doprovázeli celou přehlídku, psychedelickou hudbu, která chvílemi mrazila, i outfity, které se bez nadsázky mohou stát novou módou letošního roku. Koncepce Jacobsovy přehlídky byla nejen futuristická, ale mohli jsme v ní objevovat i prvky z historie, které návrháře inspirovaly. Jako by apeloval na změnu, kritizoval svět a módní průmysl jako takový.

Strhující taneční show

Přehlídka se konala v kolosální hale Park Avenue Armory v New Yorku, kde je sídlo jedné z největších tanečně-uměleckých organizací na světě. Zahájila ji autorka celé choreografie tanečnice Karole Armitage. Její vystoupení trvalo však jen pár sekund, než zmizela v publiku. Tím bylo celé představení zahájeno. Na scéně se objevili profesionální tanečníci oblečení do kousků od Marca Jacobse z minulých kolekcí. Oko amatéra si je mohlo dokonce poplést s opravdovými modely a modelkami, ty totiž přišli vzápětí i s novou kolekcí Marca Jacobse.

Jako Jacqueline Kennedy

První část kolekce byla více než jednoduchá. Jako by v ní chtěl Jacobs oživit odkaz, který v americké módě zanechala bývalá první dáma Jackie Kennedy. Tuto módu návrhář spojil se soudobou módou hollywoodských celebrit, a tak vlastně vznikla celá kolekce. V další části kolekce si totiž návrhář hrál se skládáním jednotlivých komponentů, ze kterých vytvořil krásné červené šaty.

Plus size i over size

Ke slovu se dostala dokonce i plus sized móda ve formě jednoho outfitu třpytivých zelených šatů, které předvedla plus sized modelka, fotografka a gospelová zpěvačka Alexis Ruby. Krásné byly také dlouhé večerní šaty doplněné o plesové rukavičky a dlouhé kabátky. Tyto outfity vytvořil návrhář z velmi zvláštního materiálu, který byl pevný a držel nafouknutý tvar šatů. Přehlídku zakončil pak sám návrhář, který vystoupil ze stínu zpoza řady svých modelek a jedním dupnutím vypnul osvětlení stage i hudbu. Tím byla elektrizující vlna, která proletěla celým New Yorkem zakončena. Ostatně užijte si celou přehlídku společně s námi ve videu pod článkem.

 

foto: Vogue, Filippo Fior / Gorunway.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY MARC JACOBS MARC JACOBS. NYFW MÓDNÍ TÝDEN V NEW YORKU NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Kolaborace Dr. Martens a Marc Jacobs v rámci 1460 Remastered projektu

Známá značka Dr. Martens slaví 60. narozeniny legendárního modelu 1460. A jak lépe narozeniny oslavit než sérií kolaborací se známými značkami, jako je třeba Marc Jacobs?

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek