dnes je 11.08.2020 a svátek má Zuzana

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

Přidat na Seznam.cz
I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Možnost volby je luxus, který si naši předkové vždy dovolit nemohli a také název osobního blogu na Instagramu. K tomu také vznikla myšlenka na společný livestream s fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou a zpěvačkou, herečkou a influencerkou Marianou Prachařovou. Součástí livestreamu byla debata o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby žádná revoluce neproběhla.

Líčení a vlasy Mariany stylizovala Koki do roku 1989 i když v modernějším pojetí. Vznikly tak tři looky, které z velké části připomínají právě rok revoluce.

„V té době se hodně nosily neonové barvy, vycpaná ramena, džínovina, plísňáky, lidi si značky na trička sprejovali přes šablony, šilo se podle Burdy, protože tu fakt nic nebylo a když jste se chtěli odlišit, museli jste si to prostě ušít sami. Dneska je to pro mě nepředstavitelný. Máme tu obchody s oblečením, make-upem, všechno si můžeme objednat na internetu, vše je dostupné,“ svěřuje se Mariana k celé akci na svém Instagramu a dodává, že vše má i svoje mínusy, jako to, že jsme rozmazlení a zatěžujeme zemi třeba jen tím, že si necháme přivézt obal na iPhone z Číny. To všechno si oblíbená influencerka uvědomuje a dnešní možnosti svobody a volby si upřímně váží.

instagram.com/maripracharova

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARIANA PRACHAŘOVÁ MOŽNOST VOLBY REVOLUCE 30 LET OD REVOLUCE 90 LÉTA

Související články

Rozhovor s českou farmářkou vám dovolí nahlédnout do tajů permakultury a hospodaření bez postřiků

Vyměnit život v Praze za malou vesničku, vlastní farmu a komplexnější přístup k hospodaření i cestu k určité soběstačnosti, může znít, jako náročná volba. Když však máte jasno, od vašich snů vás neodradí ani nepříjemný úředník. Jak vzniká malé hospodářství, a jaké to je obrátit svůj život naruby, nám v rozhovoru prozradila Jana Šuterová, majitelka farmy Henrieta.

Celý článek

Prohřešky královské rodiny - 10 případů, kdy členové britské královské rodiny porušili královský protokol

Často vídáme britskou královskou rodinu jako mantru správnosti. Ale i oni někdy poruší tzv. královský protokol. A to se pak dějí věci! Naše redakce pro vás připravila 10 případů, kdy královská rodina porušila královský protokol britské monarchie od Meghan přes lady D, po samotnou královnu.

Celý článek

Odvážné fotky budoucí maminky: Nicki Minaj je v očekávání

Zpěvačka, rapperka, textařka a držitelka několika významných hudebních cen Nicki Minaj je těhotná. Své těhotenství oznámila světu odvážnými uměleckými fotografiemi s těhotenským bříškem.

Celý článek

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek