dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

Přidat na Seznam.cz
I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Možnost volby je luxus, který si naši předkové vždy dovolit nemohli a také název osobního blogu na Instagramu. K tomu také vznikla myšlenka na společný livestream s fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou a zpěvačkou, herečkou a influencerkou Marianou Prachařovou. Součástí livestreamu byla debata o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby žádná revoluce neproběhla.

Líčení a vlasy Mariany stylizovala Koki do roku 1989 i když v modernějším pojetí. Vznikly tak tři looky, které z velké části připomínají právě rok revoluce.

„V té době se hodně nosily neonové barvy, vycpaná ramena, džínovina, plísňáky, lidi si značky na trička sprejovali přes šablony, šilo se podle Burdy, protože tu fakt nic nebylo a když jste se chtěli odlišit, museli jste si to prostě ušít sami. Dneska je to pro mě nepředstavitelný. Máme tu obchody s oblečením, make-upem, všechno si můžeme objednat na internetu, vše je dostupné,“ svěřuje se Mariana k celé akci na svém Instagramu a dodává, že vše má i svoje mínusy, jako to, že jsme rozmazlení a zatěžujeme zemi třeba jen tím, že si necháme přivézt obal na iPhone z Číny. To všechno si oblíbená influencerka uvědomuje a dnešní možnosti svobody a volby si upřímně váží.

instagram.com/maripracharova

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARIANA PRACHAŘOVÁ MOŽNOST VOLBY REVOLUCE 30 LET OD REVOLUCE 90 LÉTA

Související články

Kdo se loni i letos z českých osobností pochlubil vánočním stromečkem?

Jak letos ozdobíte svou jedličku, smrček či borovici? Vsadíte na kombinaci více barev, nebo vás láká spíše střídmost? Nakoukněte, jak loni ozdobily svůj strom známé osobnosti, třeba vám tato inspirace přijde vhod.

Celý článek

Martin Dejdar a Anna Polívková si v Tatrách užili premiéru filmu Ženská na vrcholu

Herec Martin Dejdar se netají tím, že zimu a zimní sporty miluje. Stejně tak celá jeho rodina, se kterou si zimu bez lyžování nedokážou představit. Tentokrát se v Tatrách objevil po boku hereckých kolegů Anny a Bolka Polívkových.

Celý článek

Modelka Tereza Fajksová se osm měsíců po porodu ukázala v plavkách

Otevření zimní sezóny v Tatrách si nenechala ujít modelka Tereza Fajksová, která po porodu vypadá ještě krásnější než dříve. Do Jasné přijela i s osmiměsíční dcerou Lilian.

Celý článek

Sedm nejvlivnějších módních ikon roku 2019

Rok 2019 se pomalu chýlí ke konci, a tak vznikají nejrůznější žebříčky. Tentokrát se zaměříme na celebrity, které svými outfity ovlivňovaly módní průmysl. 

Celý článek

Pozvánka na vánoční trhy a rozsvícení stromečku

Snad v každém městě a městečku se v adventním čase na náměstí ozdobí krásný strom. V těch větších městech bývá jeho rozsvícení událostí, na které se schází obyvatelé a návštěvníci, vypijí spolu svařené víno a započne tak trhová sezóna.

Celý článek
Tanečnice Lucia Molčányiová

Talentovaná tanečnice Lucia Molčányiová učí ženy smyslnosti pomocí tance

Tanec je silná láska. Člověk je závislý na potlesku, uznání a slávě,“ říká profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka Lucia Molčányiová alias Ginger. O tanci, ženské sexualitě a sebevědomí žen se dozvíte v následujícím rozhovoru.  

Celý článek

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Celý článek

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Celý článek