dnes je 24.01.2020 a svátek má Milena

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

Přidat na Seznam.cz
I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Možnost volby je luxus, který si naši předkové vždy dovolit nemohli a také název osobního blogu na Instagramu. K tomu také vznikla myšlenka na společný livestream s fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou a zpěvačkou, herečkou a influencerkou Marianou Prachařovou. Součástí livestreamu byla debata o tom, jak by to asi vypadalo, kdyby žádná revoluce neproběhla.

Líčení a vlasy Mariany stylizovala Koki do roku 1989 i když v modernějším pojetí. Vznikly tak tři looky, které z velké části připomínají právě rok revoluce.

„V té době se hodně nosily neonové barvy, vycpaná ramena, džínovina, plísňáky, lidi si značky na trička sprejovali přes šablony, šilo se podle Burdy, protože tu fakt nic nebylo a když jste se chtěli odlišit, museli jste si to prostě ušít sami. Dneska je to pro mě nepředstavitelný. Máme tu obchody s oblečením, make-upem, všechno si můžeme objednat na internetu, vše je dostupné,“ svěřuje se Mariana k celé akci na svém Instagramu a dodává, že vše má i svoje mínusy, jako to, že jsme rozmazlení a zatěžujeme zemi třeba jen tím, že si necháme přivézt obal na iPhone z Číny. To všechno si oblíbená influencerka uvědomuje a dnešní možnosti svobody a volby si upřímně váží.

instagram.com/maripracharova

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARIANA PRACHAŘOVÁ MOŽNOST VOLBY REVOLUCE 30 LET OD REVOLUCE 90 LÉTA

Související články

Alžběta Mátyásová: Osobní stylista je opravdu pro každého

Její práci by jí mohl závidět leckdo. Stará se o to, abychom se my ostatní cítili dobře, abychom se dobře oblékali a abychom oboje mohli sladit v praktické i pohodlné řešení.

Celý článek

Sophia Amoruso: Kariéra připomínající jízdu na horské dráze

Dnes společně nahlédneme do života ženy, která si prošla typickým americkým snem. Sophia díky své kreativitě a úsilí vybudovala módní impérium. Ale co se stalo pak?

Celý článek

Jak ovlivní módní průmysl odchod Meghan a Harryho z královské rodiny?

Touha žít vlastní život a věnovat se projektům, které je naplňují, je obrovská. Jaký dopad bude mít pro módní průmysl případný odchod Prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny?

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Pět nejlépe placených žen Instagramu v roce 2019

Nový seznam odhaluje pět nejlépe placených instagramových influencerek roku 2019. Sociální měna dostává v tomto pojetí nový význam.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek