dnes je 11.07.2020 a svátek má Olga

Marilyn Monroe: život módní ikony a záhadná smrt

Přidat na Seznam.cz
Filmová hvězda a sex symbol 50. let. Dodnes kolem jejího života i smrti koluje několik nejasností. Smutný příběh o slávě, lásce a tragickém konci. Jaký osud ji potkal a proč známá herečka zemřela tak mladá?

Život Marilyn Monroe vypadá dokonale, ale žádná procházka růžovým sadem to nebyla. Její pravé jméno bylo Norma Jean Mortenson a své dětství prožila v sirotčincích a v pěstounských péčích. Její matka byla duševně nemocná, tak se nemohla o dceru pořádně starat. Prvního manžela si vzala už v 16. letech, kdy se nechala zplnoletit, aby mohla proběhnout svatba. Manželství dlouho nevydrželo, jelikož musel odejít do války a vrátil se z ní velmi poznamenaný.

Marilyn si v té době odbarvila vlasy a začaly vznikat její první umělecké fotografie. Netrvalo dlouho a měla nabídky až z Hollywoodu. Jako herečka dostávala role hloupých a naivních blondýnek, ale diváci ji milovali. Ve své kariéře byla velmi úspěšná, ale láska ji nepřála a ona trpěla silnými depresemi.

Znovu se provdala za baseballovou hvězdu v roce 1954. Manželství skončilo dříve, než začalo a Marilyn se přestěhovala do New Yorku. Nechtěla být jen naivní herečkou a založila si vlastní společnost – Marilyn Monroe Productions.

V roce 1956 ji čekala další svatba se spisovatelem a toto manželství opět skončilo za pár let. Marilyn obdržela několik významných cen a byla považována za nejoblíbenější herečku té doby. Natočila celkem 30 filmů a není tajemstvím, že poznala spoustu vlivných mužů. Byli to například oba synové Charlese Chaplina, bratři Kennedyové a známý filmový magnát Howard Hughes.

Zemřela 5. srpna roku 1962 ve svém domě. Všichni byli z její smrti překvapení a tato událost je dodnes zahalena do roušky tajemství a lží. Našla ji její hospodyně, která však po letech vypovídala jinak. Jsou dva různé závěry této tragédie a jeden je podezřelejší než druhý. Je možné, že se herečka zabila sama, jelikož trpěla depresemi a několikrát se snažila o demonstrativní sebevraždu. Jiní zase uvádí, že byla zabita kvůli vztahu s J. F. Kennedym, kterému vyhrožovala, že zveřejní pravdu o jejich milostném poměru. Policie přiznala, že došlo ke znehodnocení důkazů a že její ložní prádlo vonělo jako čerstvě vyprané. V pokoji byl nepořádek a je možné, že zde došlo ke rvačce. Po pitvě nebyly nalezeny v žaludku žádné pilulky.

Zemřela herečka kvůli svým psychickým problémům nebo ji zavraždili vlivní muži?

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ IKONA MARILYN MONROE PŘÍBĚH MÓDA HOLLYWOODSKÉ CELEBRITY HEREČKA

Související články

Kate Moss, Candice Swanepoel, Jourdan Dunn a další topmodelky v podzimní kampani značky Mônot

Značka Mônot vsadila na hvězdné obsazení hned několika topmodelek. Chytrý tah podtrhuje podzimní kampaň plnou nádherných šatů, sexy těl, krásných koní i přírody. A nejsou to jen Kate a Candice, které rozhodně musíte vidět!

 

Celý článek

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Barvy a sukně k létu jednoznačně patří. V kombinaci s přírodním materiálem a ručně tkaným pásem získáte nadčasový kousek, který vám vydrží po mnoho let.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek