dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Marilyn Monroe: život módní ikony a záhadná smrt

Přidat na Seznam.cz
Filmová hvězda a sex symbol 50. let. Dodnes kolem jejího života i smrti koluje několik nejasností. Smutný příběh o slávě, lásce a tragickém konci. Jaký osud ji potkal a proč známá herečka zemřela tak mladá?

Život Marilyn Monroe vypadá dokonale, ale žádná procházka růžovým sadem to nebyla. Její pravé jméno bylo Norma Jean Mortenson a své dětství prožila v sirotčincích a v pěstounských péčích. Její matka byla duševně nemocná, tak se nemohla o dceru pořádně starat. Prvního manžela si vzala už v 16. letech, kdy se nechala zplnoletit, aby mohla proběhnout svatba. Manželství dlouho nevydrželo, jelikož musel odejít do války a vrátil se z ní velmi poznamenaný.

Marilyn si v té době odbarvila vlasy a začaly vznikat její první umělecké fotografie. Netrvalo dlouho a měla nabídky až z Hollywoodu. Jako herečka dostávala role hloupých a naivních blondýnek, ale diváci ji milovali. Ve své kariéře byla velmi úspěšná, ale láska ji nepřála a ona trpěla silnými depresemi.

Znovu se provdala za baseballovou hvězdu v roce 1954. Manželství skončilo dříve, než začalo a Marilyn se přestěhovala do New Yorku. Nechtěla být jen naivní herečkou a založila si vlastní společnost – Marilyn Monroe Productions.

V roce 1956 ji čekala další svatba se spisovatelem a toto manželství opět skončilo za pár let. Marilyn obdržela několik významných cen a byla považována za nejoblíbenější herečku té doby. Natočila celkem 30 filmů a není tajemstvím, že poznala spoustu vlivných mužů. Byli to například oba synové Charlese Chaplina, bratři Kennedyové a známý filmový magnát Howard Hughes.

Zemřela 5. srpna roku 1962 ve svém domě. Všichni byli z její smrti překvapení a tato událost je dodnes zahalena do roušky tajemství a lží. Našla ji její hospodyně, která však po letech vypovídala jinak. Jsou dva různé závěry této tragédie a jeden je podezřelejší než druhý. Je možné, že se herečka zabila sama, jelikož trpěla depresemi a několikrát se snažila o demonstrativní sebevraždu. Jiní zase uvádí, že byla zabita kvůli vztahu s J. F. Kennedym, kterému vyhrožovala, že zveřejní pravdu o jejich milostném poměru. Policie přiznala, že došlo ke znehodnocení důkazů a že její ložní prádlo vonělo jako čerstvě vyprané. V pokoji byl nepořádek a je možné, že zde došlo ke rvačce. Po pitvě nebyly nalezeny v žaludku žádné pilulky.

Zemřela herečka kvůli svým psychickým problémům nebo ji zavraždili vlivní muži?

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ IKONA MARILYN MONROE PŘÍBĚH MÓDA HOLLYWOODSKÉ CELEBRITY HEREČKA

Související články

Rozhovor s Annou Polívkovou: Na místě činu!

Letošní opening v Tatrách si nenechala ujít ani Anna Polívková, která zároveň uvedla premiéru filmu Žena na vrcholu natočeném na místním Chopku. Ve svém nabitém programu si na nás udělala několik minut času, aby nám prozradila, co pro ni znamená móda a jak je na tom se zimními sporty.

Celý článek

Jak se stylově obléknout na svah

Zajímáte se o módu a chcete, aby vám to slušelo za každé situace? Je jedno, zdali jdete na rande, do práce nebo na svah. Sportovní a teplé oblečení lze také snadno kombinovat. Ptáte se, jak svůj šatník vybavit do mínusových teplot?

Celý článek

Džíny a boty: Jak vytvořit nejlepší kombinaci

Na trhu najdete nespočet střihů všemi tolik oblíbených džínů. Ať už to jsou skinny, slim, boyfriend, mom jeans, zvonáče nebo rovné džíny... Krokem druhým je pak vybrat ideální pár bot, který vaše nové džíny ještě víc vyzdvihne. Máme pro vás několik jednoduchých kombinací, které budou zaručeně fungovat.

Celý článek

Slovenská návrhářka Ida Sandor se spojila s českou značkou KARA

Limitovaná dámská kolekce KARA x Ida Sandor vychází z potřeb současné ženy. Navrhla ji známá slovenská designérka, která si libuje v čistotě a minimalismu.

Celý článek

Tři módní ikony aneb inspirativní ženy světa

Jejich osobitý styl zaujme na první pohled, a to právě ony udávaly módní styl a směr 20. století. Která se nejvíce zamlouvá vám? Krásná herečka a dobrovolnice, oblíbená žena tehdejšího prezidenta USA nebo nevšední modelka s jasným cílem?

Celý článek

Gossip girl se vrací? Seriál plný módy a intrik

Seriál, který běžel v letech 2007 až 2012. Kdo netuší, oč se jedná, tak jde o seriál plný intrik, lásky, síly peněz a vlivu smetánky z Upper East Side. Mezi hlavní hrdiny patří okouzlující Serena, nenápadný Dan, záludná Blair a Chuck, kterého pověst předchází.

Celý článek
ANNA Anna

Tip na skvělý dárek: originální barevné čepice a čelenky české značky Anna Anna!

Přemýšlíte každý rok, co zajímavého a hezkého dát svým blízkým nebo těm, kteří už „všechno mají”? Máme pro vás tip na zcela originální dárek, který je krásný, cenově dostupný, a ještě podpoříte českou řemeslnou výrobu.

Celý článek

Zajímavá historie spodního prádla

Spodní prádlo je běžnou součástí šatníku každého z nás. Ale jak to celé vlastně začalo? Pojďte se s námi podívat do historie ženského spodního prádla.

Celý článek