dnes je 07.03.2021 a svátek má Tomáš

Marilyn Monroe: život módní ikony a záhadná smrt

Přidat na Seznam.cz
Filmová hvězda a sex symbol 50. let. Dodnes kolem jejího života i smrti koluje několik nejasností. Smutný příběh o slávě, lásce a tragickém konci. Jaký osud ji potkal a proč známá herečka zemřela tak mladá?

Život Marilyn Monroe vypadá dokonale, ale žádná procházka růžovým sadem to nebyla. Její pravé jméno bylo Norma Jean Mortenson a své dětství prožila v sirotčincích a v pěstounských péčích. Její matka byla duševně nemocná, tak se nemohla o dceru pořádně starat. Prvního manžela si vzala už v 16. letech, kdy se nechala zplnoletit, aby mohla proběhnout svatba. Manželství dlouho nevydrželo, jelikož musel odejít do války a vrátil se z ní velmi poznamenaný.

Marilyn si v té době odbarvila vlasy a začaly vznikat její první umělecké fotografie. Netrvalo dlouho a měla nabídky až z Hollywoodu. Jako herečka dostávala role hloupých a naivních blondýnek, ale diváci ji milovali. Ve své kariéře byla velmi úspěšná, ale láska ji nepřála a ona trpěla silnými depresemi.

Znovu se provdala za baseballovou hvězdu v roce 1954. Manželství skončilo dříve, než začalo a Marilyn se přestěhovala do New Yorku. Nechtěla být jen naivní herečkou a založila si vlastní společnost – Marilyn Monroe Productions.

V roce 1956 ji čekala další svatba se spisovatelem a toto manželství opět skončilo za pár let. Marilyn obdržela několik významných cen a byla považována za nejoblíbenější herečku té doby. Natočila celkem 30 filmů a není tajemstvím, že poznala spoustu vlivných mužů. Byli to například oba synové Charlese Chaplina, bratři Kennedyové a známý filmový magnát Howard Hughes.

Zemřela 5. srpna roku 1962 ve svém domě. Všichni byli z její smrti překvapení a tato událost je dodnes zahalena do roušky tajemství a lží. Našla ji její hospodyně, která však po letech vypovídala jinak. Jsou dva různé závěry této tragédie a jeden je podezřelejší než druhý. Je možné, že se herečka zabila sama, jelikož trpěla depresemi a několikrát se snažila o demonstrativní sebevraždu. Jiní zase uvádí, že byla zabita kvůli vztahu s J. F. Kennedym, kterému vyhrožovala, že zveřejní pravdu o jejich milostném poměru. Policie přiznala, že došlo ke znehodnocení důkazů a že její ložní prádlo vonělo jako čerstvě vyprané. V pokoji byl nepořádek a je možné, že zde došlo ke rvačce. Po pitvě nebyly nalezeny v žaludku žádné pilulky.

Zemřela herečka kvůli svým psychickým problémům nebo ji zavraždili vlivní muži?

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com, Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ IKONA MARILYN MONROE PŘÍBĚH MÓDA HOLLYWOODSKÉ CELEBRITY HEREČKA

Související články

Designérská kolekce značky H&M v podání Simone Rocha

Léta oblíbená a jedna z nejočekávanějších kolekcí roku. Designérská kolekce značky H&M letos vznikla ve spolupráci s irskou designérkou Simone Rocha.

Celý článek

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Probuďte v sobě šelmu a staňte se silnou, nezávislou a nespoutanou ženou, jako Nikol Švantnerová

Nová tréninková kolekce PUMA UNTAMED přináší ženám nový pohled nejenom na sport jako takový, ale také na to, jak vynaložit se svou energií a probudit v sobě divokou kočku jako například Nikol Švantnerová.

Celý článek

H&M ve spolupráci s básnířkou Yrsou Daley-Ward vytvořilo pohodlnou kolekci věnovanou lásce k sobě

Limitovaná kolekce pohodlného oblečení na doma vytvořená ve spolupráci se spisovatelkou a vypravěčkou Yrsou Daley-Ward přináší pohodlnost, ženskost a sebevědomí.

Celý článek

Nová česká oděvní značka Jamie Collection nepodléhá sezónním změnám a tvoří mimo diktát fast fashion

Značka Jamie Collection přichází na módní trh s jasnou představou a pravidly, jak bude tvořit. Nečekejte u ní žádné slevové akce ani výprodeje. Tato nová česká značka tvoří bez tlaku na přizpůsobení se trendům.

Celý článek