dnes je 24.01.2021 a svátek má Milena

Martin Kohout a Boris Kráľ: Přehlídkové molo ve spárech dvou mladých talentů

Přidat na Seznam.cz
Loňský a letošní vítěz návrhářské soutěže Van Graaf Junior Talent si během úterního odpoledne podmanili pražskou Invalidovnu. Místo, kde se během pátého dne fashion weeku začal psát krátký příběh o dvou diametrálně odlišných kolekcích se spoustou nápadů, ovšem se stejným koncem. Velké lásce k oděvům.

Martin Kohout

Loňský rok ještě student fotografické střední školy a milovník malby, se v roce 2018 přihlásil do talentové soutěže Van Graaf. Tam díky svým schopnostem porazil všechny přítomné, včetně studentů UMPRUM, aby vzápětí přiznal, že se naučil šít hlavně s pomocí knih, internetu a vlastní babičky. Nezapomíná zmiňovat ani přehlídku Petry Ptáčkové, která ho před čtyřmi lety inspirovala k tvorbě, již dnes produkuje.

Martin, který s oblibou pracuje s vlastní olejomalbou a unikátními materiály, se ve své první ucelené kolekci pro muže a ženy soustředí především na objemné šaty z pozoruhodných struktur, často doplněné o nabírané rukávy. 

K vidění jsou balonové sukně a transparentní materiály. Mnohé s jistotou uhranul světle modrými saténovými šaty, které prozářily zvolené prostory. Je to právě modrá barva, motiv leknínů a inspirace impresionismem, jež si během minulého roku získaly srdce poroty již zmíněné soutěže.

Boris Kráľ

To slovenský rodák, návrhář Boris Kráľ, netající se tím, že poměrně málo kreslí, tedy raději hned stříhá než skicuje, vsadil opětovně na svoji dokonalou představivost. Jeho propojená kolekce pro muže a ženy nesoucí jednoduché označení SS20 spojuje inspiraci 50. a 80. let, tedy oblíbených autorových epoch. Boris se pevně drží dalšího svého oblíbeného prvku - diorovské siluety New Look, kterou definuje velice úzký pas a široká ramena či širší boky.

Mladému návrháři se podařilo navodit skvělou atmosféru, kterou podtrhl čtrnácti pestrobarevnými modely doplněnými o výrazné prvky - všimněte si oblasti ramen, průstřihů, peří, těžkého sametu či houpajících se píšťalek kolem krku.

Tento krátký příběh nemohl snad ani končit jiným způsobem než takovým, jaký Boris zvolil. Na molo poslal modelku v rudých romantických šatech s nádherným dekoltem a nechal tak všechny přísedící, dokolébat se na vlnkách odvahy, energie a dramatických křivek.

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI MARTIN KOHOUT BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MBPFW 2019

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek