dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Martin Kohout a Boris Kráľ: Přehlídkové molo ve spárech dvou mladých talentů

Přidat na Seznam.cz
Loňský a letošní vítěz návrhářské soutěže Van Graaf Junior Talent si během úterního odpoledne podmanili pražskou Invalidovnu. Místo, kde se během pátého dne fashion weeku začal psát krátký příběh o dvou diametrálně odlišných kolekcích se spoustou nápadů, ovšem se stejným koncem. Velké lásce k oděvům.

Martin Kohout

Loňský rok ještě student fotografické střední školy a milovník malby, se v roce 2018 přihlásil do talentové soutěže Van Graaf. Tam díky svým schopnostem porazil všechny přítomné, včetně studentů UMPRUM, aby vzápětí přiznal, že se naučil šít hlavně s pomocí knih, internetu a vlastní babičky. Nezapomíná zmiňovat ani přehlídku Petry Ptáčkové, která ho před čtyřmi lety inspirovala k tvorbě, již dnes produkuje.

Martin, který s oblibou pracuje s vlastní olejomalbou a unikátními materiály, se ve své první ucelené kolekci pro muže a ženy soustředí především na objemné šaty z pozoruhodných struktur, často doplněné o nabírané rukávy. 

K vidění jsou balonové sukně a transparentní materiály. Mnohé s jistotou uhranul světle modrými saténovými šaty, které prozářily zvolené prostory. Je to právě modrá barva, motiv leknínů a inspirace impresionismem, jež si během minulého roku získaly srdce poroty již zmíněné soutěže.

Boris Kráľ

To slovenský rodák, návrhář Boris Kráľ, netající se tím, že poměrně málo kreslí, tedy raději hned stříhá než skicuje, vsadil opětovně na svoji dokonalou představivost. Jeho propojená kolekce pro muže a ženy nesoucí jednoduché označení SS20 spojuje inspiraci 50. a 80. let, tedy oblíbených autorových epoch. Boris se pevně drží dalšího svého oblíbeného prvku - diorovské siluety New Look, kterou definuje velice úzký pas a široká ramena či širší boky.

Mladému návrháři se podařilo navodit skvělou atmosféru, kterou podtrhl čtrnácti pestrobarevnými modely doplněnými o výrazné prvky - všimněte si oblasti ramen, průstřihů, peří, těžkého sametu či houpajících se píšťalek kolem krku.

Tento krátký příběh nemohl snad ani končit jiným způsobem než takovým, jaký Boris zvolil. Na molo poslal modelku v rudých romantických šatech s nádherným dekoltem a nechal tak všechny přísedící, dokolébat se na vlnkách odvahy, energie a dramatických křivek.

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI MARTIN KOHOUT BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MBPFW 2019

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek