dnes je 21.01.2020 a svátek má Běla

Martin Kohout a Boris Kráľ: Přehlídkové molo ve spárech dvou mladých talentů

Přidat na Seznam.cz
Loňský a letošní vítěz návrhářské soutěže Van Graaf Junior Talent si během úterního odpoledne podmanili pražskou Invalidovnu. Místo, kde se během pátého dne fashion weeku začal psát krátký příběh o dvou diametrálně odlišných kolekcích se spoustou nápadů, ovšem se stejným koncem. Velké lásce k oděvům.

Martin Kohout

Loňský rok ještě student fotografické střední školy a milovník malby, se v roce 2018 přihlásil do talentové soutěže Van Graaf. Tam díky svým schopnostem porazil všechny přítomné, včetně studentů UMPRUM, aby vzápětí přiznal, že se naučil šít hlavně s pomocí knih, internetu a vlastní babičky. Nezapomíná zmiňovat ani přehlídku Petry Ptáčkové, která ho před čtyřmi lety inspirovala k tvorbě, již dnes produkuje.

Martin, který s oblibou pracuje s vlastní olejomalbou a unikátními materiály, se ve své první ucelené kolekci pro muže a ženy soustředí především na objemné šaty z pozoruhodných struktur, často doplněné o nabírané rukávy. 

K vidění jsou balonové sukně a transparentní materiály. Mnohé s jistotou uhranul světle modrými saténovými šaty, které prozářily zvolené prostory. Je to právě modrá barva, motiv leknínů a inspirace impresionismem, jež si během minulého roku získaly srdce poroty již zmíněné soutěže.

Boris Kráľ

To slovenský rodák, návrhář Boris Kráľ, netající se tím, že poměrně málo kreslí, tedy raději hned stříhá než skicuje, vsadil opětovně na svoji dokonalou představivost. Jeho propojená kolekce pro muže a ženy nesoucí jednoduché označení SS20 spojuje inspiraci 50. a 80. let, tedy oblíbených autorových epoch. Boris se pevně drží dalšího svého oblíbeného prvku - diorovské siluety New Look, kterou definuje velice úzký pas a široká ramena či širší boky.

Mladému návrháři se podařilo navodit skvělou atmosféru, kterou podtrhl čtrnácti pestrobarevnými modely doplněnými o výrazné prvky - všimněte si oblasti ramen, průstřihů, peří, těžkého sametu či houpajících se píšťalek kolem krku.

Tento krátký příběh nemohl snad ani končit jiným způsobem než takovým, jaký Boris zvolil. Na molo poslal modelku v rudých romantických šatech s nádherným dekoltem a nechal tak všechny přísedící, dokolébat se na vlnkách odvahy, energie a dramatických křivek.

foto kredit: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA NÁVRHÁŘI MARTIN KOHOUT BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2019 MBPFW 2019

Související články

Plesové šaty

Zlaté české ručičky aneb 10 večerních rób od tuzemských návrhářů

Chystáte se na ples? Poradíme vám s výběrem těch nejpůvabnějších šatů. Pro inspiraci však nemusíte chodit daleko. Jsou totiž z dílen talentovaných českých návrhářů.

Celý článek

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Celý článek

Fotbalista Jan Sýkora rozjíždí svou oděvní značku BYJS

Český fotbalový záložník a reprezentant Jan Sýkora vstupuje do světa módy. Se svou značkou BYJS by chtěl prorazit nejen v České republice, ale i ve světě.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Nová Pre-fall kolekce módního domu Marchesa Notte je zahalena v květinách

Květinové motivy všude kam oko dohlédne. I tak by se dala charakterizovat nová kolekce americké módní značky Marchesa Notte, která svou sbírkou přenáší zákazníky do dalekého italského města Bergamo.

Celý článek

Módní návrhář Michal Marek představil novou kolekci i zrekonstruovaný ateliér

Po delší odmlce přichází návrhář Michal Marek s novou kolekcí, pro kterou zvolil svou hlavní múzu Agátu Prachařovou.

Celý článek

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Celý článek

Saint Laurent Resort kolekce 2020 v hlavní roli s Kaiou Gerber

Kreativní ředitel Anthony Vaccarello představil novou Resort kolekci v hlavní roli s modelkami Kaiou Gerber, Mads Mullins a Tes Linnenkoper. Stylová a lehce kombinovatelná sbírka je vhodná pro každého. 

Celý článek