dnes je 06.05.2021 a svátek má Radoslav

Mary Stuart Winter 2015: Editoriál

Přidat na Seznam.cz
Editoriál k projektu Mary Stuartovna Zima 2015 je úderný, stejně jako motto: ,,Dvě královny. Jedno království. Mají se potkat a hlava jedné z nich se bude kutálet."

První představení Mary Stuart Winter 2015 se neúprosně blíží a my pro vás máme další lákadlo. Celý tým projektu se v sobotu sešel a v Soho restaurant & garden se fotil editoriál. Během focení šlo jednak o zachycení postav, které se v představení objeví, jednak o představení nové kolekce. Tu pro Mary Stuart a Elizabethu navrhl český módní návrhář Jiří Kalfař.

Autorkou snímků editoriálu je fotografka Olivie Dvořáková, které jsme se zeptali, jak se jí na editoriálu pracovalo. ‚‚S herci se mi pracovalo dobře, stejně jako s tanečnicemi. Všichni hned pochopili, co po nich chci a při pořizování snímků hráli roli, jakou mají ve scénáři představení Mary Stuart Winter 2015. Důležité bylo pojmout fotografie jako módní editoriál, z něhož jsme vycházeli. Zároveň jsme potřebovali zachovat charakter všech postav, které se na scéně objevují, aby se fotka prolnula i do divadelní scény a filmu. Nemohu si vynachválit spolupráci s oběma hlavními herečkami - Ashe a Bree skvěle vystihly svou roli i před mým fotoaparátem, stejně jako Jay, jež ztvárňuje roli Mortimera."

Při focení se však vzájemně doplňovali nejen herci, tanečníci a fotografka. Podstatná byla i práce Jiřího Kalfaře jako stylisty, který neustále něco upravoval. V konečném výsledku se samozřejmě projevila i práce části týmu starajícího se o úpravu vlasů a make-up. Na focení dohlížela Olo Křížová, jež v projektu působí jako fashion art director. Kouzelné prostředí zahrady v Soho podtrhlo dramatičnost postav a nechalo barevně vyniknout modelům Jirky Kalfaře.

Foto: Olivie Dvořáková

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARY STUART OLO KŘÍŽOVÁ MARY STUART WINTER 2015 JIŘÍ KALFAR OLIVIE DVOŘÁKOVÁ

Související články

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek