dnes je 26.11.2020 a svátek má Artur

Mary Stuart Winter 2015: Editoriál

Přidat na Seznam.cz
Editoriál k projektu Mary Stuartovna Zima 2015 je úderný, stejně jako motto: ,,Dvě královny. Jedno království. Mají se potkat a hlava jedné z nich se bude kutálet."

První představení Mary Stuart Winter 2015 se neúprosně blíží a my pro vás máme další lákadlo. Celý tým projektu se v sobotu sešel a v Soho restaurant & garden se fotil editoriál. Během focení šlo jednak o zachycení postav, které se v představení objeví, jednak o představení nové kolekce. Tu pro Mary Stuart a Elizabethu navrhl český módní návrhář Jiří Kalfař.

Autorkou snímků editoriálu je fotografka Olivie Dvořáková, které jsme se zeptali, jak se jí na editoriálu pracovalo. ‚‚S herci se mi pracovalo dobře, stejně jako s tanečnicemi. Všichni hned pochopili, co po nich chci a při pořizování snímků hráli roli, jakou mají ve scénáři představení Mary Stuart Winter 2015. Důležité bylo pojmout fotografie jako módní editoriál, z něhož jsme vycházeli. Zároveň jsme potřebovali zachovat charakter všech postav, které se na scéně objevují, aby se fotka prolnula i do divadelní scény a filmu. Nemohu si vynachválit spolupráci s oběma hlavními herečkami - Ashe a Bree skvěle vystihly svou roli i před mým fotoaparátem, stejně jako Jay, jež ztvárňuje roli Mortimera."

Při focení se však vzájemně doplňovali nejen herci, tanečníci a fotografka. Podstatná byla i práce Jiřího Kalfaře jako stylisty, který neustále něco upravoval. V konečném výsledku se samozřejmě projevila i práce části týmu starajícího se o úpravu vlasů a make-up. Na focení dohlížela Olo Křížová, jež v projektu působí jako fashion art director. Kouzelné prostředí zahrady v Soho podtrhlo dramatičnost postav a nechalo barevně vyniknout modelům Jirky Kalfaře.

Foto: Olivie Dvořáková

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARY STUART OLO KŘÍŽOVÁ MARY STUART WINTER 2015 JIŘÍ KALFAR OLIVIE DVOŘÁKOVÁ

Související články

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

V šatníku budoucí viceprezidentky Spojených států Kamaly Harrisové

V USA je již dávno dobojováno. Prezidentské volby mají svého vítěze a tento výsledek podle expertů nic již nezmění. Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joa Bidena, viceprezidentkou pak byla zvolena Kamala Harrisová. Seznamte se s námi s šatníkem první ženy viceprezidentky Spojených států amerických.

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek

Marketing módních značek jako nejlepší přítel klasického umění

Moderní reklama se stále častěji prolíná s uměleckým světem. Zvláště marketéři, pracující pro velké francouzské či italské módní domy, se s oblibou nechávají inspirovat díly francouzských či italských renesančních umělců. Ponořte se s námi do příběhů nejúspěšnějších marketingových kampaní módních domů. Uhádnete, jakým uměleckým dílem jsou inspirované?

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek