dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Mary Stuart Winter 2015: Editoriál

Přidat na Seznam.cz
Editoriál k projektu Mary Stuartovna Zima 2015 je úderný, stejně jako motto: ,,Dvě královny. Jedno království. Mají se potkat a hlava jedné z nich se bude kutálet."

První představení Mary Stuart Winter 2015 se neúprosně blíží a my pro vás máme další lákadlo. Celý tým projektu se v sobotu sešel a v Soho restaurant & garden se fotil editoriál. Během focení šlo jednak o zachycení postav, které se v představení objeví, jednak o představení nové kolekce. Tu pro Mary Stuart a Elizabethu navrhl český módní návrhář Jiří Kalfař.

Autorkou snímků editoriálu je fotografka Olivie Dvořáková, které jsme se zeptali, jak se jí na editoriálu pracovalo. ‚‚S herci se mi pracovalo dobře, stejně jako s tanečnicemi. Všichni hned pochopili, co po nich chci a při pořizování snímků hráli roli, jakou mají ve scénáři představení Mary Stuart Winter 2015. Důležité bylo pojmout fotografie jako módní editoriál, z něhož jsme vycházeli. Zároveň jsme potřebovali zachovat charakter všech postav, které se na scéně objevují, aby se fotka prolnula i do divadelní scény a filmu. Nemohu si vynachválit spolupráci s oběma hlavními herečkami - Ashe a Bree skvěle vystihly svou roli i před mým fotoaparátem, stejně jako Jay, jež ztvárňuje roli Mortimera."

Při focení se však vzájemně doplňovali nejen herci, tanečníci a fotografka. Podstatná byla i práce Jiřího Kalfaře jako stylisty, který neustále něco upravoval. V konečném výsledku se samozřejmě projevila i práce části týmu starajícího se o úpravu vlasů a make-up. Na focení dohlížela Olo Křížová, jež v projektu působí jako fashion art director. Kouzelné prostředí zahrady v Soho podtrhlo dramatičnost postav a nechalo barevně vyniknout modelům Jirky Kalfaře.

Foto: Olivie Dvořáková

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MARY STUART OLO KŘÍŽOVÁ MARY STUART WINTER 2015 JIŘÍ KALFAR OLIVIE DVOŘÁKOVÁ

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek