dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Přidat na Seznam.cz
Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.
Nová kolekce Max Mara

Kaia Gerber: Kapitánka lodě

Marocké vyplutí zpodobnila mladá modelka Kaia Gerber, která patří mezi současně nejvyhledávanější modelky. Svůj půvab zdědila po své matce Cindy Crawford. Vynesla volný plášť připomínající dželabu, tradiční berberský oděv. Zpod něj se dralo šedivé sako s výraznými manžetami. Kouřové líčení a copánky modelek doplňovalo celou námořní atmosféru. Půvabná Kaia zároveň i celou show uzavírala. Konečnou cestu dobrodružství zakončila v přístavním městě Murmansk. Okouzlila všudypřítomné nejen výrazným výstřihem, ale především bílou noblesou dvouřadého prodlouženého saka s nabíranými rukávy.

Bomber ve zcela novém kabátě

Aby Ian uvolnil tvrdé námořnictvo, použil romantické prvky. Vznikly z toho volány a objemné rukávy. Ty byly velmi efektivně použity na bomberech, a tak krátká bunda dostala úplně nový rozměr. Asymetrické sukně je vhodně doplňovaly. Zadání znělo jasně: méně firemní, více moderní.

Teddy coat se sametovým povrchem

I slavné teddy coats dostaly punc novosti a svěžího nádechu. Pruhovaný v kombinaci velbloudí barvy a námořnické modře vypadal vzhledem k saténové podšívce a prodloužené délce jako župan pro nejvyšší společnost. Kabáty dosáhly vzhledu luxusu především díky sametovému povrchu a provazovým páskům.

Provokativní Bella Hadid

Ian použil především paletu námořnické modré, šedé, slonové kosti, ale objevily se i odstíny hnědé, které se vyjímaly na péřových parkách a kabátech. Zakuklenost kvůli přicházející zimě ze severu Ruska se však ještě na chvíli odhalila díky temperamentní marocké krvi. A tak topmodelka Bella Hadid vstupuje na palubu s průhlednou halenkou s rozšířenými rukávy. Provokativní oděv doplňovala luxusní sametová sukně s vysokým pasem a délkou.

Zdroj: vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MAX MARA MILAN FASHION WEEK BELLA HADID KAIA GERBER BOMBER TEDDY KABÁT MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI PODZIM 2020

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek