dnes je 15.12.2018 a svátek má Radana

Max Mara zahrnula do své podzimní kolekce 2018 i hidžáb

Kolekce bohatá nejen na vzory, pevné a hřejivé materiály ale také na kombinování všeho dohromady. Na takové outfity to chce dávku odvahy. 

Smart business

Max Mara zůstala věrná tomu, co ji jde nejlépe. Podzimní kolekci 2018 postavila z velké části na vzájemném kombinování vzorů. V první linii kráčel vzor leopardí srsti a výrazná skotská kostka. Spolu vytvářely pořádnou show. Nejen vzory jsou pro Max Maru tolik typické. Spolu s nimi je to také filozofie silných a mocných žen. Těch bylo tentokrát plné molo. Značka jim oblékla smart business kousky. Ty se vyznačují vysokou úrovní elegance, poměrně snadným spojováním v celistvé outfity a kvalitními materiály. Mezi nimi jsme zahlédli pouzdrové sukně, kárované kabátky i kalhoty nebo skinny kalhoty do pasu.

Až na zem a sexy

Podstatné slovo dostala kůže - pokryla pouzdrovky, bundy, kabáty i kalhoty. S ní se pojilo také zaměření se na temnější odstíny. Pastely, které u Max Mary známe, tentokrát vystřídala tmavě hnědá, černá a camel odstín. Velká část outfitů se skládala z trika s potiskem a logem značky zakasaném do kalhot nebo objemné maxisukně. Dlouhé sukně k zemi ostatně zanechaly velký dojem. Max Maře se je podařilo podat v moderním duchu a tedy velmi přijatelnou formou i pro zastánkyně sukní krátkých. Značka nám tím vyvrátila mýtus, že maxisukně nemůže být sexy. Stačilo k ní přidat saténový tank top a černé rukavičky.

V průběhu kolekce o více jak čtyřiceti modelech se dvakrát ukázal na hlavě modelky hidžáb. Max Mara dala najevo, že i šátky nošené z náboženského přesvědčení mohou být stylové a mají své místo v módě. I na módním mole. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MAX MARA PODZIM/ZIMA 2018-2019 HIDŽÁB

Související články

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek