dnes je 20.09.2018 a svátek má Oleg

Max Mara zahrnula do své podzimní kolekce 2018 i hidžáb

Kolekce bohatá nejen na vzory, pevné a hřejivé materiály ale také na kombinování všeho dohromady. Na takové outfity to chce dávku odvahy. 

Smart business

Max Mara zůstala věrná tomu, co ji jde nejlépe. Podzimní kolekci 2018 postavila z velké části na vzájemném kombinování vzorů. V první linii kráčel vzor leopardí srsti a výrazná skotská kostka. Spolu vytvářely pořádnou show. Nejen vzory jsou pro Max Maru tolik typické. Spolu s nimi je to také filozofie silných a mocných žen. Těch bylo tentokrát plné molo. Značka jim oblékla smart business kousky. Ty se vyznačují vysokou úrovní elegance, poměrně snadným spojováním v celistvé outfity a kvalitními materiály. Mezi nimi jsme zahlédli pouzdrové sukně, kárované kabátky i kalhoty nebo skinny kalhoty do pasu.

Až na zem a sexy

Podstatné slovo dostala kůže - pokryla pouzdrovky, bundy, kabáty i kalhoty. S ní se pojilo také zaměření se na temnější odstíny. Pastely, které u Max Mary známe, tentokrát vystřídala tmavě hnědá, černá a camel odstín. Velká část outfitů se skládala z trika s potiskem a logem značky zakasaném do kalhot nebo objemné maxisukně. Dlouhé sukně k zemi ostatně zanechaly velký dojem. Max Maře se je podařilo podat v moderním duchu a tedy velmi přijatelnou formou i pro zastánkyně sukní krátkých. Značka nám tím vyvrátila mýtus, že maxisukně nemůže být sexy. Stačilo k ní přidat saténový tank top a černé rukavičky.

V průběhu kolekce o více jak čtyřiceti modelech se dvakrát ukázal na hlavě modelky hidžáb. Max Mara dala najevo, že i šátky nošené z náboženského přesvědčení mohou být stylové a mají své místo v módě. I na módním mole. 

vogue.com

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MAX MARA PODZIM/ZIMA 2018-2019 HIDŽÁB

Související články

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek

Nicky Zimmermann přinesla do jarní kolekce sexy a smyslné modely

Návrhářka Nicky Zimmermann se nechala pro jarní kolekci roku 2019 ovlivnit australským hitem „Number 96“ ze sedmdesátých let.

Celý článek

Co nás čeká na Londýnském Fashion Weeku?

To nejdůležitější, na co byste se měla zaměřit na letošním ročníku London Fashion Week. 

Celý článek

Jarní Oscar de la Renta v praktičtějších střizích

Jsou to dva roky, kdy do společnosti vstoupili kreativní návrháři Laura Kim a Fernando Garcia. Od té doby je značka Oscar de la Renta jiná, než si ji můžeme pamatovat.

Celý článek

Kenzo zaujal svět módy svou novou podzimní kampaní

Kenzo se vrátil k módnímu filmu spolu s neobvyklou reklamou. Zajistil si tím úspěch?

Celý článek

Sestry Hadid i téma rozdílných kultur v jarní kolekci Prabal Gurung

Jarní kolekce Prabal Gurung je obklopena přírodou a barvami. Rovněž také láskou vůči různým kulturám a snahou vymazat hranice, které nás rozdělují.

Celý článek

Diane von Furstenberg v jarní kolekci oslovuje svobodné a silné ženy

Návrhářka Diane von Furstenberg je ve svém oboru velmi zběhlá. Její pravá ruka Nathan Jenden představil sice krátkou, zato o to zajímavější jarní kolekci na rok 2019.

Celý článek