dnes je 23.11.2020 a svátek má Klement

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Přidat na Seznam.cz
Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

foto kredit: MBPFW

Jako první poslala modelky do dechberoucího prostoru Gabriel Loci s vitrážovým stropem návrhářka Daniela Pešková. Celkem tradičně se držela zemitých tónů, doplněných černou nebo kontrastní krémovou barvou. Výběr materiálů byl poměrně široký od hedvábného saténu, až po kůži. Kožené byly i krásné kabelky značky Yrnche, kterými Daniela doplnila své outfity.

foto kredit: MBPFW

Kolekce je sestavená z kusů, které mohou s přehledem tvořit základ každého šatníku a mohou se libovolně kombinovat. Zvýraznění pasu převázáním nebo vyšším sedem naznačuje, že budou tyto kousky lichotit i jiným typům postav, než jaký mají modelky. Elegance, čistý střih a skvělá volba materiálů lákaly návštěvníky pražského týdne módy, aby si vše hned pořídili.

foto kredit: MBPFW

Denisa Dovala patří k těm extravagantnějším, odvážnějším a výraznějším návrhářkám české módní scény. To s sebou samozřejmě přináší jistá očekávání, která  návrhářka do posledního knoflíku splnila. Kolekce I.N.F.O.R.M.E.L. byla inspirována obrazem, který návrhářka sama namalovala a který byl i součástí prvního modelu. Díky tomu vznikla kolekce plná téměř minimalistickým střihů.

foto kredit: MBPFW

Denisa se vyřádila hlavně na doplňcích, jako například u punčoch, které byly pokryty abstraktními čmáranicemi a síťky z barev zakrývaly některé obličeje modelek. Výběr látek obsahoval satén, kůži i tyl. Výraznou barvou byla světle žlutá, ale i Denisa se držela spíše neutrálních odstínů.

Celkový dojem z přehlídky, kde byly spojeny právě tyto dvě dámy, byl veskrze pozitivní a organizátorům se nemohlo lépe povést najít ideálnější kombinaci dvou autorů.

foto kredit:MBPFW


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

foto kredit: MBPFW

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW2020 DENISA DOVALOVÁ DENISA DOVALA DANIELA PEŠKOVÁ

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek