dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Přidat na Seznam.cz
Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

foto kredit: MBPFW

Jako první poslala modelky do dechberoucího prostoru Gabriel Loci s vitrážovým stropem návrhářka Daniela Pešková. Celkem tradičně se držela zemitých tónů, doplněných černou nebo kontrastní krémovou barvou. Výběr materiálů byl poměrně široký od hedvábného saténu, až po kůži. Kožené byly i krásné kabelky značky Yrnche, kterými Daniela doplnila své outfity.

foto kredit: MBPFW

Kolekce je sestavená z kusů, které mohou s přehledem tvořit základ každého šatníku a mohou se libovolně kombinovat. Zvýraznění pasu převázáním nebo vyšším sedem naznačuje, že budou tyto kousky lichotit i jiným typům postav, než jaký mají modelky. Elegance, čistý střih a skvělá volba materiálů lákaly návštěvníky pražského týdne módy, aby si vše hned pořídili.

foto kredit: MBPFW

Denisa Dovala patří k těm extravagantnějším, odvážnějším a výraznějším návrhářkám české módní scény. To s sebou samozřejmě přináší jistá očekávání, která  návrhářka do posledního knoflíku splnila. Kolekce I.N.F.O.R.M.E.L. byla inspirována obrazem, který návrhářka sama namalovala a který byl i součástí prvního modelu. Díky tomu vznikla kolekce plná téměř minimalistickým střihů.

foto kredit: MBPFW

Denisa se vyřádila hlavně na doplňcích, jako například u punčoch, které byly pokryty abstraktními čmáranicemi a síťky z barev zakrývaly některé obličeje modelek. Výběr látek obsahoval satén, kůži i tyl. Výraznou barvou byla světle žlutá, ale i Denisa se držela spíše neutrálních odstínů.

Celkový dojem z přehlídky, kde byly spojeny právě tyto dvě dámy, byl veskrze pozitivní a organizátorům se nemohlo lépe povést najít ideálnější kombinaci dvou autorů.

foto kredit:MBPFW


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

foto kredit: MBPFW

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW2020 DENISA DOVALOVÁ DENISA DOVALA DANIELA PEŠKOVÁ

Související články

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek