dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Přidat na Seznam.cz
Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.
MBPFW SS20

Opět se můžeme těšit na největší módní událost, týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který potrvá od 30. srpna do 6. září. Dle ředitele Lukáše Loskota je místo jednou z důležitých součástí celé dramaturgie, které nabízí divákům jedinečnou atmosféru, a tak se po březnovém industriálním prostoru můžete těšit na historické prostředí v barokním komplexu karlínské Invalidovny.

Místo není zdaleka jedinou novinkou. Kolekce na sezónu jaro/léto 2020 představí rekordní počet návrhářů a značek, ale také doposud nejvyšší počet vysokých škol oděvního programu na nejdelším mole v historii pražského týdne módy.

Není to jen o tom „nej“, ale především o osvětě etické módy. Organizátoři přichystali novinku v podobě přehlídkového bloku zaměřeného na udržitelnou módu.

„Reagujeme jak na poptávku návrhářů, tak na vzrůstající zájem zákazníků o etickou módu. V září poprvé uvedeme přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion, který se stane pravidelnou součástí programu,“ vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot.

A kdo představí novou kolekci v podzimní edici MBPFW? Bezpochyby dvě největší domácí značky Blažek a Pietro Filipi, ale také již tradičně studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati a nově uvidíme tvorbu studentů ateliéru oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Studentskou sféru doplní zahraniční účast studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.

Unikátně, poprvé v historii pražského týdne představí svou kolekci také oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Přehlídkový program doplní pak stálice v módním odvětví, ale také nové nadějné vlaštovky. Podzimní sestavu tvoří Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kováčik, ODIVI, Petra Ptáčková, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natálie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda, Boris Král‘ a značka stylových modulárních batohů NAUT.

Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW SS20 NÁVHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LAFORMELA ADAM KOST DOMINIKA KOZÁKOVÁ DANIELA PEŠKOVÁ IMRECZEOVA JAN ČERNÝ LUKÁŠ KRNÁČ MICHAEL KOVÁČIK ODIVI PETRA PTÁČKOVÁ TEREZA VU ZOLTÁN TÓTH ZUZANA KUBÍČKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ JAKUB PATKA MICHAELA HRIŇOVÁ VANDA JANDA BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

Levi’s® představuje upcyklovanou kolekci společně s Natalií Dufkovou

Příležitost vytvořit kapsulovou kolekci s názvem “Levi's Reworked by Natalie Dufková” se mladé talentované návrhářce otevřela ziskem ocenění Levi’s® Special Price Diploma Selection na loňském Designbloku.

Celý článek

Kdo z českých návrhářů a umělců pomáhá Ukrajině?

Vlna solidarity, která v posledních dnech spojuje nejenom lidi po celém světě, ale také umělce z řad České republiky rozhodně stojí za naši pozornost. Kdo z návrhářů a dalších umělců pomáhá Ukrajině?

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek