dnes je 10.05.2021 a svátek má Blažena

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Přidat na Seznam.cz
Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.
MBPFW SS20

Opět se můžeme těšit na největší módní událost, týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který potrvá od 30. srpna do 6. září. Dle ředitele Lukáše Loskota je místo jednou z důležitých součástí celé dramaturgie, které nabízí divákům jedinečnou atmosféru, a tak se po březnovém industriálním prostoru můžete těšit na historické prostředí v barokním komplexu karlínské Invalidovny.

Místo není zdaleka jedinou novinkou. Kolekce na sezónu jaro/léto 2020 představí rekordní počet návrhářů a značek, ale také doposud nejvyšší počet vysokých škol oděvního programu na nejdelším mole v historii pražského týdne módy.

Není to jen o tom „nej“, ale především o osvětě etické módy. Organizátoři přichystali novinku v podobě přehlídkového bloku zaměřeného na udržitelnou módu.

„Reagujeme jak na poptávku návrhářů, tak na vzrůstající zájem zákazníků o etickou módu. V září poprvé uvedeme přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion, který se stane pravidelnou součástí programu,“ vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot.

A kdo představí novou kolekci v podzimní edici MBPFW? Bezpochyby dvě největší domácí značky Blažek a Pietro Filipi, ale také již tradičně studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati a nově uvidíme tvorbu studentů ateliéru oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Studentskou sféru doplní zahraniční účast studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.

Unikátně, poprvé v historii pražského týdne představí svou kolekci také oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Přehlídkový program doplní pak stálice v módním odvětví, ale také nové nadějné vlaštovky. Podzimní sestavu tvoří Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kováčik, ODIVI, Petra Ptáčková, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natálie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda, Boris Král‘ a značka stylových modulárních batohů NAUT.

Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW SS20 NÁVHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LAFORMELA ADAM KOST DOMINIKA KOZÁKOVÁ DANIELA PEŠKOVÁ IMRECZEOVA JAN ČERNÝ LUKÁŠ KRNÁČ MICHAEL KOVÁČIK ODIVI PETRA PTÁČKOVÁ TEREZA VU ZOLTÁN TÓTH ZUZANA KUBÍČKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ JAKUB PATKA MICHAELA HRIŇOVÁ VANDA JANDA BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek