dnes je 23.01.2020 a svátek má Zdeněk

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Přidat na Seznam.cz
Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.
MBPFW SS20

Opět se můžeme těšit na největší módní událost, týden módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který potrvá od 30. srpna do 6. září. Dle ředitele Lukáše Loskota je místo jednou z důležitých součástí celé dramaturgie, které nabízí divákům jedinečnou atmosféru, a tak se po březnovém industriálním prostoru můžete těšit na historické prostředí v barokním komplexu karlínské Invalidovny.

Místo není zdaleka jedinou novinkou. Kolekce na sezónu jaro/léto 2020 představí rekordní počet návrhářů a značek, ale také doposud nejvyšší počet vysokých škol oděvního programu na nejdelším mole v historii pražského týdne módy.

Není to jen o tom „nej“, ale především o osvětě etické módy. Organizátoři přichystali novinku v podobě přehlídkového bloku zaměřeného na udržitelnou módu.

„Reagujeme jak na poptávku návrhářů, tak na vzrůstající zájem zákazníků o etickou módu. V září poprvé uvedeme přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion, který se stane pravidelnou součástí programu,“ vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot.

A kdo představí novou kolekci v podzimní edici MBPFW? Bezpochyby dvě největší domácí značky Blažek a Pietro Filipi, ale také již tradičně studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové a zlínského Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati a nově uvidíme tvorbu studentů ateliéru oděvního designu Technické univerzity v Liberci. Studentskou sféru doplní zahraniční účast studentů prestižní japonské Bunka Fashion Graduate University.

Unikátně, poprvé v historii pražského týdne představí svou kolekci také oděvní designérka a profesorka pražské UMPRUM Liběna Rochová. Přehlídkový program doplní pak stálice v módním odvětví, ale také nové nadějné vlaštovky. Podzimní sestavu tvoří Adam Kost, Dominika Kozáková, Daniela Pešková, Imreczeova, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Michael Kováčik, ODIVI, Petra Ptáčková, Tereza Vu, Zoltán Tóth a Zuzana Kubíčková, Natálie Dufková, Jakub Patka, Martin Kohout, Michaela Hriňová (AiM), Vanda Janda, Boris Král‘ a značka stylových modulárních batohů NAUT.

Zdroj: Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přidat na Seznam.cz
DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW SS20 NÁVHÁŘI ČESKÉ ZNAČKY LAFORMELA ADAM KOST DOMINIKA KOZÁKOVÁ DANIELA PEŠKOVÁ IMRECZEOVA JAN ČERNÝ LUKÁŠ KRNÁČ MICHAEL KOVÁČIK ODIVI PETRA PTÁČKOVÁ TEREZA VU ZOLTÁN TÓTH ZUZANA KUBÍČKOVÁ NATÁLIE DUFKOVÁ JAKUB PATKA MICHAELA HRIŇOVÁ VANDA JANDA BORIS KRÁL MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

Tři vánoční dárky pro muže, na které nezapomene

Ještě nemáte pro svého partnera pod stromeček všechny dárky? Váháte, co by ho skutečně potěšilo nebo alespoň mile překvapilo? Inspirujte se v tomto článku, vybrali jsme tři zaručené tipy, které vaše drahé polovičky potěší.

Celý článek

Noční oblečení značky Pop přináší spojení návrhářky Zuzany Kubíčkové a české topmodelky Taťány Gregor Brzobohaté

Tuto kolekci pyžam a župánků jsme vám již lehce představili na našich sociálních sítích, teď se na ni podíváme více zblízka. První počin návrhářky Zuzany Kubíčkové a její značky Pop a Miss world, české topmodelky a zakladatelky Nadace „Krása pomoci” Taťány Gregor Brzobohaté totiž nenechá chladnou snad žádnou ženu.

Celý článek

Variabilní pásky návrhářky Zdeňky Imreczeové jako perfektní doplněk i vánoční dárek

Představte si kožený pásek, který můžete vázat na několik způsobů, v několika barevných provedeních. Jestliže jste tvůrčí žena, která si se svými outfity ráda hraje, pravděpodobně vás tento doplněk upřímně nadchne.

Celý článek

Jasmina Alagič pokřtila novou vegan rtěnku značky ANY COSMETICS

Anežka, známá jako Not So Funny Any je jedinou známou Češkou, která vytvořila vlastní a zcela nezávislou kosmetickou řadu. Podporu Anežka získala i u Global Social Awards.

Celý článek

Při otevření nového showroomu Zalando nechyběly známé tváře

Aňa Geislerová se sestrou Ester, Taťána Gregor Brzobohatá, Nikol Moravcová, Michaela Štoudková a mnoho dalších tváří českého showbyznysu si nenechaly ujít jedinečnou příležitost slavnostního otevření pražského showroomu Zalando.

Celý článek

Josefina Bakošová a její kolekce Symbióza

Úspěšná česká návrhářka Josefina Bakošová, kterou můžete znát i jako členku kreativního dua Ester a Josefina, vypustila do světa kolekci s názvem Symbióza, která předesílá, že se jedná o spojení několika elementů.

Celý článek

Elegantní Monika Babišová v USA: Navštívila konferenci o udržitelné módě a setkala se s Trumpovými

Premiér Andrej Babiš má za sebou oficiální návštěvu Spojených států amerických. Na jeho cestách ho doprovázela i manželka s dcerou Vivien. Monika Babišová pak v rámci separátního programu navštívila spoustu zajímavých míst, k této příležitosti si s sebou sbalila i krásné outfity.

Celý článek

Eva Samková podpořila svou nahotou boj za udržitelnou módu

Upozornit na závažnost ekologických dopadů módního průmyslu se rozhodla česká návrhářka Iva Burkertová, která stojí za značkou Odivi a jejich poměrně šokující přehlídky v rámci MBPFW. Ukázala nám, jak si představuje 100% udržitelnou módu. Že žádnou kolekci není třeba šít a poslala své modely na molo nahé.

Celý článek