dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Mercedes Benz Fashion Week Denisa Nová DNB S/S 2016

Přidat na Seznam.cz
"Denisa Nová se svou čerstvě prezentovanou kolekcí opět nezklamala."

Performance s odkládáním sak, které modelky zinscenovaly, na zemi tvořící se obrazce, jako kdyby nám místo inkoustového Rorschachova testu modelky dávaly z odložených svršků najevo, abychom zapojili a probudili naši fantazii. Barevně a střihově čistý naturalismus. Šaty v barvě popelavě béžového odstínu pleti vyjadřovala jistou otevřenost a čistotu. Jednoduché střihy šatů, doplněné různou variací svrchního oděvu černé barvy s různými barevnými podšívkami.

Saka na různé střihové způsoby dotvářely celistvý look šatů, které z dálky jinak vypadaly, že splývají s tělem a modelky jsou zcela nahé. Obrázky a stojící bradavky s rýsujícími se křivkami modelek oblečených do nádherně hrajícího si látkového hedvábí, volajícího a houpajícího v kroku modelek, za hrobového ticha utichlé muziky a němých diváků. Mělo v nás to ticho snad evakuovat klid či nás mělo vyzvat k přemýšlení nad návrhářčinou kolekcí do hloubky, ne jen na povrch, a měl spustit lavinu myšlenek v našich hlavách? Denisa Nová je mistr ve svém oboru, nad jejími koncepty se pozastavíme a ptáme se proč? To je celá podstata věci, chce v nás vzbudit emoce a aby nám mozkové závity pracovaly? Dva muži sedící vedle mne na lavici pod zastřešením, v přizpůsobeném obrovském skateboard parku, nachystaném pro přehlídky Mercedes Benz Fashion week.

Tato přehlídka mě z toho, co jsem na mercedes Benz FW viděla, ještě s Filipem Jakabem zaujala nejvíce. Nad tvorbou této návrhářky se totiž dá také přemýšlet a tím nás vztahuje do děje a stává se tento kus oblečení našim příběhem, naší osobní součásti. Dá se to definovat jako když máme nejoblíbenější kousek v šatníku, protože se na ten konkrétní kousek váže určitý příběh či zážitek. Tyto věci se stávají naším osobním ikonickým kouskem.

Přidat na Seznam.cz
MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK DENISA NOVÁ MÓDNÍ PŘEHLÍDKA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Košice Fashion Week s Jitkou Klett

Už 5. rokem se konala Košice Fashion Week, která tímto potvrzuje status mimořádně úspěšné události. Zúčastnila se jí i nadaná módní návrhářka Jitka Klett. Košice Fashion Week představuje aktuální kolekce špičkových návrhářů i mladých talentů.

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek