dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Přidat na Seznam.cz
Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Zdroj: Vogue.com

Nápad se žralokem a mořskou pannou se Tiscimu rozvinul v hlavě poté, co strávil několik měsíců v karanténě. Pomocí žraloka metaforicky znázornil touhu po svobodě a zvlášť pak samotu, kterou během koronavirové pandemie cítila většina lidí. Tisci však úplně sám nebyl. Karanténu trávil vařením a zahradničením se svou dvaadevadesátiletou maminkou v domě blízko italského jezera Como. Bylo to poprvé po jednadvaceti letech, kdy spolu ti dva strávili tři měsíce. Tisci často chodil na procházky do lesa, odkud bral rovněž inspiraci pro nejnovější kolekci. Finální sbírka se tak nemohla uskutečnit nikde jinde než v lese. 

Kolekce s názvem In Bloom představuje rebelského mladistvého ducha s moderními detaily - grafickými potisky, zipy a směsicí materiálů. Jednalo se o přirozenou spleť klasických a pouličních prvků. „Modrá je nová béžová,” žertoval Tisci o nejcharakterističtější barvě módního domu. Značka Burberry touto osobní a zatím zřejmě nejpovedenější kolekcí kreativního ředitele Tisciho skvěle odstartovala digitální londýnský týden módy


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
BURBERRY RICCARDO TISCI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek