dnes je 19.08.2022 a svátek má Ludvík

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Přidat na Seznam.cz
Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Zdroj: Vogue.com

Nápad se žralokem a mořskou pannou se Tiscimu rozvinul v hlavě poté, co strávil několik měsíců v karanténě. Pomocí žraloka metaforicky znázornil touhu po svobodě a zvlášť pak samotu, kterou během koronavirové pandemie cítila většina lidí. Tisci však úplně sám nebyl. Karanténu trávil vařením a zahradničením se svou dvaadevadesátiletou maminkou v domě blízko italského jezera Como. Bylo to poprvé po jednadvaceti letech, kdy spolu ti dva strávili tři měsíce. Tisci často chodil na procházky do lesa, odkud bral rovněž inspiraci pro nejnovější kolekci. Finální sbírka se tak nemohla uskutečnit nikde jinde než v lese. 

Kolekce s názvem In Bloom představuje rebelského mladistvého ducha s moderními detaily - grafickými potisky, zipy a směsicí materiálů. Jednalo se o přirozenou spleť klasických a pouličních prvků. „Modrá je nová béžová,” žertoval Tisci o nejcharakterističtější barvě módního domu. Značka Burberry touto osobní a zatím zřejmě nejpovedenější kolekcí kreativního ředitele Tisciho skvěle odstartovala digitální londýnský týden módy


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
BURBERRY RICCARDO TISCI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK

Související články

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek