dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Značka Hermés byla a vždy bude hlavně o řemeslné práci a technice. Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski se na této pozici jistě cítí pohodlně. Nemusí totiž nic předstírat. Její kolekce není jen o myšlence ježdění na koni, ale je především pro lidi, kteří vlastní stáje a venkovské domy. Na jedné straně minimalistická kolekce, na straně druhé sportovní elegance, ze které srší luxus. 

Podzimní sbírka působila hravě díky čistým střihům a barevným geometrickým obrazcům. Klíčovou částí bylo vrstvení a kombinování různých materiálů. Dlouhé asymetrické kabáty v bílé a béžové barvě vypadaly luxusně, stejně jako kožené plisované sukně, košile s límečky a pletené svetry s balonovými rukávy. Inspirací pro vznik kolekce byl francouzský návrhář známý převážně v osmdesátých letech: Jean-Charles de Castelbajac. „Jeho práce byla velmi optimistická; bylo na ní něco neformálního, ale přesto smyslného,” řekla Vanhee-Cybulski v zákulisí. 

Fotografie: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
HERMÉS MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY PFW nadene vanhee-cybulski NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek