dnes je 03.07.2020 a svátek má Radomír

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Značka Hermés byla a vždy bude hlavně o řemeslné práci a technice. Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski se na této pozici jistě cítí pohodlně. Nemusí totiž nic předstírat. Její kolekce není jen o myšlence ježdění na koni, ale je především pro lidi, kteří vlastní stáje a venkovské domy. Na jedné straně minimalistická kolekce, na straně druhé sportovní elegance, ze které srší luxus. 

Podzimní sbírka působila hravě díky čistým střihům a barevným geometrickým obrazcům. Klíčovou částí bylo vrstvení a kombinování různých materiálů. Dlouhé asymetrické kabáty v bílé a béžové barvě vypadaly luxusně, stejně jako kožené plisované sukně, košile s límečky a pletené svetry s balonovými rukávy. Inspirací pro vznik kolekce byl francouzský návrhář známý převážně v osmdesátých letech: Jean-Charles de Castelbajac. „Jeho práce byla velmi optimistická; bylo na ní něco neformálního, ale přesto smyslného,” řekla Vanhee-Cybulski v zákulisí. 

Fotografie: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
HERMÉS MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI PAŘÍŽSKÝ TÝDEN MÓDY PFW nadene vanhee-cybulski NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PARIS FASHION WEEK

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek

Máte chuť na nákup nových kousků z rukou českých designérů? Zkuste Kvartýr shop & studio

Místo, které spojuje hned několik uznávaných jmen na poli české módy. Místo, kde se snoubí originalita s absolutní kvalitou. Místo, odkud si odnesete víc než jen pěkný módní kousek.

Celý článek

Michaela Surá: Baví mě dělat klasiku ve vysoké kvalitě

Návrhům a šití se věnuje od mala, vystudovala textilní školu v Brně, přesto vše co umí, získala díky vlastní praxi a píli. Dnes má na Joštové svůj showroom, který mohou navštívit ženy všech věkových kategorií i typů postav. Když si tam najdete cestu, věnuje vám 100 % svého času. Podstatné pro ni je, aby se její zákaznice cítily pohodlně a žensky.

Celý článek

Pavel Berky se stal hlavním návrhářem značky E.daniely

V jádru srdce je Pavel Berky talentovaný módní návrhář. Momentálně ho však můžeme sledovat i coby skvělého kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Do třetice se stal hlavním návrhářem značky E.daniely.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek