dnes je 15.09.2019 a svátek má Jolana

Móda aktuálně z přehlídek Pavla Brejchy a Denisy Nové

Přidat na Seznam.cz
Dvě kolekce ze čtvrtečního večera představily dva odlišné návrháře. Pavel Brejcha i Denisa Nová ukázali to nejlepší pro podzim 2016. Něco naše oko potěšilo víc, něco míň...

Pavel Brejcha F/W 2016-2017

Monochromatické outfity vystihují designéra Pavla Brejchu již několikátou sezónu v pořadí. Zejména pak v černém odstínu…

Propojení předchozích kolekcí s tou aktuální, od jednoduchých siluet až po složitější tvary představuje Pavla Brejchu tak, jak ho všichni dobře známe. Jeho práci podtrhuje soulad i kontrast materiálů. Na bílém plátně, na němž přehlídka probíhala, pak každý detail působil ještě dramatičtěji. I když návrhář opakovaně ctil ženskou siluetu, dovolil ji malinko více nádechu a střihy šatů i kabátků směřoval do áčkového střihu a myslel i na to, že sem tam žena přeci jen potřebuje některé detaily schovat...

 

Denisa Nová F/W 2016-2017

Snaha zaujmout diváky extravagantními detaily působí leckdy zbytečně. Tak na naši redakci zapůsobila i ušpiněná chodidla modelek v rámci módní přehlídky Denisy Nové.

„Mé kolekce, přehlídky, výstavy jsou koláže plné symbolů, kterým sama zpočátku zcela nerozumím, jen je neomylně tuším. Vyvstanou časem a v čase. Někdy mi je přečtou lidé, kteří mé věci nosí. Věčné hledání čistoty, jednoduchosti, různých podob přitažlivosti a krásy,“ prozradila o sobě návrhářka, která se módními střihy zabývá již od roku 1999 pod značkou DNB.

V kolekci pro podzim 2016 volila střihy, materiály i barvy, které nás bohužel neoslnily. Přeci jen volná tílka a džínsy nejsou tím, co bychom si pod typickým představitelem podzimu vybavili. A vlastně ani pod netypickým. Ačkoliv obvykle Denisa Nová zkoumá šaty a vztah mezi tím, kdo si je obléká a kdo obléká, tentokrát jakoby tuto část módního procesu vynechala. Tak snad zase příště…

Přidat na Seznam.cz
PAVEL BREJCHA DENISA NOVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK F/w 15-16

Související články

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Celý článek

LaFormela představila kolekci pro odvážné a sebevědomé ženy

V pražském kongresovém centru se na pozadí jednoho z nejhezčích výhledů na Prahu odehrála přehlídka česko-slovenské značky LaFormela. Předvedli nám kolekci plnou černé, bílé a dalších neutrálních barev.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek