dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Móda aktuálně z přehlídek Pavla Brejchy a Denisy Nové

Přidat na Seznam.cz
Dvě kolekce ze čtvrtečního večera představily dva odlišné návrháře. Pavel Brejcha i Denisa Nová ukázali to nejlepší pro podzim 2016. Něco naše oko potěšilo víc, něco míň...

Pavel Brejcha F/W 2016-2017

Monochromatické outfity vystihují designéra Pavla Brejchu již několikátou sezónu v pořadí. Zejména pak v černém odstínu…

Propojení předchozích kolekcí s tou aktuální, od jednoduchých siluet až po složitější tvary představuje Pavla Brejchu tak, jak ho všichni dobře známe. Jeho práci podtrhuje soulad i kontrast materiálů. Na bílém plátně, na němž přehlídka probíhala, pak každý detail působil ještě dramatičtěji. I když návrhář opakovaně ctil ženskou siluetu, dovolil ji malinko více nádechu a střihy šatů i kabátků směřoval do áčkového střihu a myslel i na to, že sem tam žena přeci jen potřebuje některé detaily schovat...

 

Denisa Nová F/W 2016-2017

Snaha zaujmout diváky extravagantními detaily působí leckdy zbytečně. Tak na naši redakci zapůsobila i ušpiněná chodidla modelek v rámci módní přehlídky Denisy Nové.

„Mé kolekce, přehlídky, výstavy jsou koláže plné symbolů, kterým sama zpočátku zcela nerozumím, jen je neomylně tuším. Vyvstanou časem a v čase. Někdy mi je přečtou lidé, kteří mé věci nosí. Věčné hledání čistoty, jednoduchosti, různých podob přitažlivosti a krásy,“ prozradila o sobě návrhářka, která se módními střihy zabývá již od roku 1999 pod značkou DNB.

V kolekci pro podzim 2016 volila střihy, materiály i barvy, které nás bohužel neoslnily. Přeci jen volná tílka a džínsy nejsou tím, co bychom si pod typickým představitelem podzimu vybavili. A vlastně ani pod netypickým. Ačkoliv obvykle Denisa Nová zkoumá šaty a vztah mezi tím, kdo si je obléká a kdo obléká, tentokrát jakoby tuto část módního procesu vynechala. Tak snad zase příště…

Přidat na Seznam.cz
PAVEL BREJCHA DENISA NOVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK F/w 15-16

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Optické klamy, geometrie i nadčasovost v jarní kolekci IMRECZEOVA

Zdeňka Imreczeová miluje minimalistické a monochromatické kolekce. Tu aktuální však posunula o kousek dál a doplnila ji o náročné ruční prošívání.

Celý článek