dnes je 25.06.2019 a svátek má Ivan

Móda aktuálně z přehlídek Pavla Brejchy a Denisy Nové

Přidat na Seznam.cz
Dvě kolekce ze čtvrtečního večera představily dva odlišné návrháře. Pavel Brejcha i Denisa Nová ukázali to nejlepší pro podzim 2016. Něco naše oko potěšilo víc, něco míň...

Pavel Brejcha F/W 2016-2017

Monochromatické outfity vystihují designéra Pavla Brejchu již několikátou sezónu v pořadí. Zejména pak v černém odstínu…

Propojení předchozích kolekcí s tou aktuální, od jednoduchých siluet až po složitější tvary představuje Pavla Brejchu tak, jak ho všichni dobře známe. Jeho práci podtrhuje soulad i kontrast materiálů. Na bílém plátně, na němž přehlídka probíhala, pak každý detail působil ještě dramatičtěji. I když návrhář opakovaně ctil ženskou siluetu, dovolil ji malinko více nádechu a střihy šatů i kabátků směřoval do áčkového střihu a myslel i na to, že sem tam žena přeci jen potřebuje některé detaily schovat...

 

Denisa Nová F/W 2016-2017

Snaha zaujmout diváky extravagantními detaily působí leckdy zbytečně. Tak na naši redakci zapůsobila i ušpiněná chodidla modelek v rámci módní přehlídky Denisy Nové.

„Mé kolekce, přehlídky, výstavy jsou koláže plné symbolů, kterým sama zpočátku zcela nerozumím, jen je neomylně tuším. Vyvstanou časem a v čase. Někdy mi je přečtou lidé, kteří mé věci nosí. Věčné hledání čistoty, jednoduchosti, různých podob přitažlivosti a krásy,“ prozradila o sobě návrhářka, která se módními střihy zabývá již od roku 1999 pod značkou DNB.

V kolekci pro podzim 2016 volila střihy, materiály i barvy, které nás bohužel neoslnily. Přeci jen volná tílka a džínsy nejsou tím, co bychom si pod typickým představitelem podzimu vybavili. A vlastně ani pod netypickým. Ačkoliv obvykle Denisa Nová zkoumá šaty a vztah mezi tím, kdo si je obléká a kdo obléká, tentokrát jakoby tuto část módního procesu vynechala. Tak snad zase příště…

Přidat na Seznam.cz
PAVEL BREJCHA DENISA NOVÁ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK F/w 15-16

Související články

Vlasový styling z MBPFW z pohledu Honzy Kořínka

Týden módy je vždy velkou událostí, návrháři se na něj chystají několik měsíců a nepodceňují žádné detaily. My se v tomto článku zaměříme na zajímavé vlasové kreace, které jsme mohli letos vidět. 

Celý článek

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek