dnes je 24.01.2021 a svátek má Milena

Módní akce Fashion Stars night představí mimo jiné první kolekci Vlastiny Svátkové

Přidat na Seznam.cz
Vlastina Svátková je renezanční ženou, která bude na patnáctém ročníku módní akce Fashion Stars Night prezentovat svou autorskou kolekci. Akce proběhne 9. března v Pražské křižovatce.

Módní akce jedinečného rozměru se blíží. Popularita Fashion Stars Night každým rokem stoupá. I letos proběhne večer plný lokálních módních návrhářů, VIP osobností, novinářů a dalších. Mezi nimi nebude chybět herečka a autorka knihy Prostor pro duši, Vlastina Svátková, která stejným názvem pojmenovala svou první dámskou kolekci.

„Nejsem návrhářka. Jsem hlavně kreativní člověk, který má určitý styl, vize, sny a ty si plním. Miluju módu už od malička. Moje maminka šila a učila to i mě. Milovala jsem rozložené střihy na zemi a obkreslování křídou na látku,“ říká o sobě autorka své první módní kolekce Prostor pro duši Vlastina Svátková. Ke tvorbě vlastní kolekce se dostala z pocitu, že ne vždy v obchodech najde to, co hledá. Ať už oblečení nebo šperky, proto vytvořila věci, za kterými se lidi na ulici otočí. Věci originální a specifické.

Za šperky značky Adore stojí Vlastina Svátková společně se svou kamarádkou Zuzanou Šulajovou. Celý nápad se vyvinul z jasné představy zásnubního prstenu.

„Chtěla jsem neopracovaný, přírodní raw morganit, ale nikde takový prsten nebyl. Cesta k němu byla velmi složitá a mě napadlo takové šperky začít navrhovat pod vlastní značkou,“ dodává Vlastina.

Rok a půl dal vzniknout úspěšné značce luxusních zlatých šperků z neopracovaných polodrahokamů a diamantů. Módní značka Prostor pro duši je stále v procesu a první vzorky spatří světlo světa právě na blížící se módní události Fashion Stars Night. Na přehlídce budou prezentovány srdcové kousky z nádherných látek, hedvábí, brokátu nebo čalounické látky. A právě poslední zmíněná – čalounická látka – kterou Vlastina hledala na potažení designového vintage křesla, autorka využila k ušití svého kabátu. „A takhle tvořím vše. Nechávám se inspirovat intuicí, pocitem, nápadem a nechávám se zavést tam, kam by mě rozum nikdy nepustil,“ říká na závěr.

fashionstarsnight.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA FASHION STARS NIGHT VLASTINA SVÁTKOVÁ DÁMSKÁ MÓDA ŠPERKY ADORE

Související články

Módní trendy pro rok 2021

Jaké budou trendy v tomto roce? Co můžete očekávat a co možná mnohé překvapí? Letos to nejsou žádné puntíky ani proužky, vracíme se totiž k přírodě.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Módní padělky aneb trh s falešným zbožím

Nejen v České republice se rozmohl takový nešvar. Módní padělky, tzv. fake fashion se rozjíždí především během Vánoc. Proč lidé vůbec kupují a nosí padělky a jaké problémy to přináší módnímu průmyslu?

Celý článek