dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Módní akce Fashion Stars night představí mimo jiné první kolekci Vlastiny Svátkové

Přidat na Seznam.cz
Vlastina Svátková je renezanční ženou, která bude na patnáctém ročníku módní akce Fashion Stars Night prezentovat svou autorskou kolekci. Akce proběhne 9. března v Pražské křižovatce.

Módní akce jedinečného rozměru se blíží. Popularita Fashion Stars Night každým rokem stoupá. I letos proběhne večer plný lokálních módních návrhářů, VIP osobností, novinářů a dalších. Mezi nimi nebude chybět herečka a autorka knihy Prostor pro duši, Vlastina Svátková, která stejným názvem pojmenovala svou první dámskou kolekci.

„Nejsem návrhářka. Jsem hlavně kreativní člověk, který má určitý styl, vize, sny a ty si plním. Miluju módu už od malička. Moje maminka šila a učila to i mě. Milovala jsem rozložené střihy na zemi a obkreslování křídou na látku,“ říká o sobě autorka své první módní kolekce Prostor pro duši Vlastina Svátková. Ke tvorbě vlastní kolekce se dostala z pocitu, že ne vždy v obchodech najde to, co hledá. Ať už oblečení nebo šperky, proto vytvořila věci, za kterými se lidi na ulici otočí. Věci originální a specifické.

Za šperky značky Adore stojí Vlastina Svátková společně se svou kamarádkou Zuzanou Šulajovou. Celý nápad se vyvinul z jasné představy zásnubního prstenu.

„Chtěla jsem neopracovaný, přírodní raw morganit, ale nikde takový prsten nebyl. Cesta k němu byla velmi složitá a mě napadlo takové šperky začít navrhovat pod vlastní značkou,“ dodává Vlastina.

Rok a půl dal vzniknout úspěšné značce luxusních zlatých šperků z neopracovaných polodrahokamů a diamantů. Módní značka Prostor pro duši je stále v procesu a první vzorky spatří světlo světa právě na blížící se módní události Fashion Stars Night. Na přehlídce budou prezentovány srdcové kousky z nádherných látek, hedvábí, brokátu nebo čalounické látky. A právě poslední zmíněná – čalounická látka – kterou Vlastina hledala na potažení designového vintage křesla, autorka využila k ušití svého kabátu. „A takhle tvořím vše. Nechávám se inspirovat intuicí, pocitem, nápadem a nechávám se zavést tam, kam by mě rozum nikdy nepustil,“ říká na závěr.

fashionstarsnight.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA FASHION STARS NIGHT VLASTINA SVÁTKOVÁ DÁMSKÁ MÓDA ŠPERKY ADORE

Související články

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Plavky nejenom pro štíhlé postavy aneb aktuální trendy na léto!

Plavky k létu jednoznačně patří a je jedno, jestli preferujete koupání na chatě u rybníka, na veřejném koupališti nebo u svého bazénu v pohodlí domova. Tak jako tak by vám neměly uniknout aktuální trendy v plavkách. Vybírali jsme ty, které jsou vhodné pro každou postavu!

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek