dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Módní dům Oscar de la Renta čelí nařčení z používání sloní kůže

Přidat na Seznam.cz
Ve světovém módním domě Oscara de la Renta neustávají telefonáty od chvíle, kdy nezisková organizace PETA, bojující za práva zvířat již od roku 1980, prohlásila na svých webových stránkách, že tato značka používá v rámci své obuvi sloní kůži.

Jakoby si každý malý i velký designér neprošel za dobu své existence dostatečnými útoky ze stran médií, odpůrců i různých organizací. Tvrzení, že Oscar de la Renta používá sloní kůže na svých produktech, mluvčí značky podle WWD důrazně vyvrací. „Dnes odpoledne zveřejnila PETA na svých stránkách tvrzení, že Oscar de la Renta používá sloní kůži na výrobu našich produktů. Ve skutečnosti to není pravda. Společnost Gilt Groupe uznala, že k tomu vedlo nesprávné označení jednoho z našich výrobků, u kterého na jejich stránkách uvedli, že jsou vyrobeny ze 100% sloní kůže. Uznali svoji chybu a na stránkách ji opravili. Bohužel to vidělo mnoho z jejich uživatelů a pochopitelně jsou pobouřeni, stejně jako my. Nikdy totiž nebudeme používat sloní kůži na jakémkoliv z našich produktů.“

I přes toto vyjádření se nezisková organizace PETA zatím nijak neomluvila za nepřiměřené nařčení módní značky. Na svých stránkách původně uvedla tvrzení, že Gilt i Oscar de la Renta jsou spoluviníky na zabíjení těchto inteligentních, sociálních a empatických, jemných obrů.

Zcela určitě by tedy nebylo od věci uvést vše na pravou míru alespoň pro jejich čtenáře. Ostatně chybovat je lidské a my jsme rádi, že i tento módní dům ctí zvířata jako taková.

 

Přidat na Seznam.cz
OSCAR DE LA RENTA ZE SPOLEČNOSTI GILT GROUPE PETA

Související články

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Nejlepší účesy z letošních Zlatých glóbů aneb v jednoduchosti je krása

Zlaté glóby se letos kvůli pandemii uskutečnily za zcela jiných podmínek, než jsme zvyklí. Největší herecké hvězdy se neprošly po červeném koberci, ale přenos sledovaly z domova a byly do něj zapojeny pouze virtuálně.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek